U:fon natahuje tykadla

Zelenému mimozemšťanovi se daří. Pokrytí roste, služby získávají smysl, FUP rázně klesá a startuje masivní reklamní kampaň.
U:fon natahuje tykadla

Když se na začátku tohoto roku objevily zvěsti o vstupu dalšího operátora, mnozí vzpláli nadějí. Když se informace potvrdily a U:fon představil své služby, nadšení mírně opadlo. Nyní je ovšem všechno jinak a po zahájení pilotního provozu v květnu tohoto roku vše nasvědčuje tomu, že se operátorovi daří. Na tiskové konferenci zhodnotili zástupci U:fona své dosavadní působení na našem trhu, představili budoucí vizi růstu společnosti a také několik příjemných novinek.

Vývoj pokrytí

Jako každý začínající operátor měl i U:fon v začátcích fungování sítě jen velice omezené pokrytí. Signál byl dostupný pouze na většině území Pardubického a Královéhradeckého kraje a v části Prahy. V průběhu následujících dvou měsíců zvládl operátor pokrýt signálem více než 30% populace a na začátku tohoto měsíce byly hlasové služby dostupné již pro celých 70% obyvatel a datové služby pro 50% obyvatel. Generální ředitel společnosti MobilKom, která U:fona provozuje, pan Luboš Bôrik slibuje do konce letošního pokrytí naprosté většiny území České republiky.

Tip: U:fonovo pokrytí nyní a předpokládané pokrytí v horizontu pěti měsíců najdete zde

Novinky v nabídce služeb

Jestli byl U:fon ve svých začátcích krom omezeného pokrytí za něco kritizován, pak to rozhodně byly datové limity v nabídce jeho internetového připojení. Tou nejpříjemnější změnou je hned čtyřnásobné navýšení omezení FUP u svého fofr internetu. Původní limit 2 GB na měsíc bude změněn na 2 GB za týden. Marek Sláčík, výkonný ředitel MobilKomu pro marketing a prodej k tomuto poznamenal: „ Věříme, že díky této změně získáme i ty zákazníky, kterým se naše původní nastavení zdálo moc přísné.“ Nový ceník U:fonova fofr internetu:

TarifU:fonův fofr internet
měsíční paušál593,81 Kč
připojení k internetuneomezeně
max. rychlostdownload 3 Mb/s; upload 1,8 Mb/s
týdenní FUP2 GB
volání do sítě U:fon0 Kč
volání na pevné linky0,71 Kč
volání do mobilních sítí4,64 Kč
SMS2,26 Kč
První provolaná minuta je účtována celá, po té po sekundách (60+1).

Další novinka je určena zákazníkům, kteří se nechtějí vázat dvouletou smlouvou. Nyní mají možnost uzavřít smlouvu na dobu neurčitou s tím, že zařízení pro využívání služeb (telefon či modem) si zakoupí za plnou, nikoli dotovanou cenu.

Poslední novinkou je, že k U:fonovu internetu budou nyní přidělována čísla s prefixem 910, čímž se stane skutečně mobilním. Marek Sláčík doplňuje: „Původně byl tento produkt geograficky omezen, protože i když nebyl vázán na hlasovou službu, měl standardní číslo pevné linky. Protože to naše technologie i modem bez problémů umožňují, na základě ohlasu zákazníků, kteří mají zájem využívat internet i mimo svá bydliště, jsme to záhy změnili.“

Reklamní kampaň

Dnešním dnem počínaje rozbíhá U:fon reklamní kampaň představující jeho zboží a služby. Reklamy bude vysílat televize, viditelné budou také v tisku a na billboardech, objeví se v rádiu a samozřejmě i na internetu. Společně s marketingovým týmem operátora ji připravila agentura McCann Ericsson. U:fonův reklamní spot natočil Karel Janák, autor úspěšných komedií Snowboarďáci a Rafťáci.

Rekapitulace U:fonovy nabídky

Na poli mobilního internetu nabízí operátor dvě neomezené varianty mobilního připojení. První za 237 Kč je určena pro ty, kdo se zajímají o cenu a internet používají především k prohlížení stránek a posílání e-mailů. Kdo potřebuje opravdu rychlé mobilní připojení, může si u U:fona pořídit nejrychlejší mobilní internet v ČR za cenu 594 Kč.

Kromě dat přichází U:fon i s bezdrátovou pevnou linkou. Její instalace opět neobnáší nic jiného, než zakoupení přístroje za 1 Kč. „Trvalou součástí naší nabídky je bezplatné volání v rámci sítě U:fon. Zákazník si tak může propojit například svoji rodinu a volat se všemi zdarma a zcela neomezeně na celém území České republiky. Velmi pozitivní odezva trhu na U:fonův telefon dokazuje, že pokud dokážeme zákazníkovi přinést dobrý poměr výkon/cena, má pevná linka stále v českých domácnostech své místo,“ zdůrazňuje Marek Sláčík.

Na podzim přibude ještě novinka pro firemní segment, jaká dosud v ČR neexistuje: celoplošné digitální vysílačky. „Jedná se o novou generaci inteligentních vysílaček, které budou dostupné na celém území České republiky. Kromě standardních funkcí budou poskytovat i ty speciální – např. SMS, přístup k internetu, vysokou míru zabezpečení nebo určení pozice. Navíc díky bezplatnému volání v rámci sítě U:fon získá firemní klientela neomezenou vnitropodnikovou komunikaci známou pod pojmem VPN,“ popisuje Marek Sláčík.

Klasické mobilní telefony již operátor v tomto roce nenabídne, i když jejich provoz síť technicky umožňuje, prioritou je pro U:fona rozvoj sítě tak, aby byla co nejdříve dostupná všem.

Tip: Pokud uvažujete o využívání služeb tohoto operátora a máte nějaký dotaz nebo jich už využíváte a chcete se o své zkušenosti podělit s ostatními, můžete tak učinit zde na našem diskuzním fóru.

Diskuze (38) | Přežije iPhone severskou zimu?

Témata článku: Operátoři, U:fon, Původní nastavení, Provolaná minuta

Určitě si přečtěte

„Chceme se stát čtvrtým velkým operátorem,“ říká šéf Nordic Telecomu

„Chceme se stát čtvrtým velkým operátorem,“ říká šéf Nordic Telecomu

** Jména U:fon a Air Telecom spadnou do propadliště dějin ** Nástupnický Nordic Telecom chce začít s LTE jako virtuální operátor ** Postupně přidá vlastní LTE a chce se stát čtvrtým velkým operátorem

15.  2.  2017 | Kůžel Filip | 13

Už žádné „skrýše“ ve smlouvách, rozhodnul ČTÚ

Už žádné „skrýše“ ve smlouvách, rozhodnul ČTÚ

Air Telecom vyfasoval nedávno pokutu dva miliony. Teď smlouvy tohoto operátora regulátor vyhodnotil jako neplatné. Verdikt ale platí obecně.

16.  11.  2015 | Pospíšil Aleš | 27