Ukradli vám mobil? Zablokujte jej textovkou!

Protože je po nových mobilních telefonech stále poptávka, mají šikovní kapsáři doslova žně. Jak se bránit odcizení mobilu vymyslela firma magic4 – jedinou textovkou budete schopni odcizený telefon zablokovat.
Ukradli vám mobil? Zablokujte jej textovkou!

V našich krajích neznámá společnost magic4 vyráží do boje se zloději mobilních telefonů za pomoci vlastní aplikace Phoneguard určené právě pro mobilní přístroje. Budete-li mít tuto aplikaci uloženu ve vašem mobilním telefonu, stane se tento pro všemožné kapesní zlodějíčky nezajímavý.  Chcete vědět proč?

Za vším hledej textovku

Klepněte pro větší obrázekSoftwarová aplikace Phoneguard je součástí firmwaru mobilního telefonu a kontroluje příchozí textové zprávy a čeká na tu „svoji“, která je zakódovaná. Pokud je tato textovka shledána jako autorizovaná (tj. pochází od pravého majitele), zablokuje Phoneguard mobilní telefon. Výhodou tohoto zařízení je však skutečnost, že je nezávislé na vložené SIM kartě.

Vše vám vysvětlím na krátkém příkladu. Pokud je váš mobilní telefon odcizen, většinou ihned kontaktujete operátora, který zablokuje vaši SIM kartu. Zloděj tedy bude přinucen nefunkční kartu zahodit a do telefonu vložit simku novou. A tady přichází na řadu Phoneguard, který při vložení jiné než vlastní SIM karty tajně odešle tuto informaci prostřednictvím kódované textovky do „sběrného“ centra. Odesílání této textovky probíhá tajně, takže nový uživatel nic netuší. Tato identifikační textovka obsahuje například sériové číslo vložené SIM karty, číselný kód sítě i kód země, IMEI telefonu a také číslo aktuální buňky (CellID). Pokud tedy máte nahlášenu ztrátu tohoto mobilu, „sběrné“ centrum odešle mobilu zpět informaci o tom, že s ním nepracuje jeho skutečný majitel a Phoneguard celý přístroj zablokuje.

Geniální nápad?

Jak to tak vypadá, je Phoneguard názorným důkazem toho, že geniální nápady většinou bývají geniálně jednoduché. Jediné, co systému ještě chybí, je jeho podpora ze strany výrobců mobilních telefonů a samotných operátorů. Zdá se však, že se blýská na lepší časy, protože přední výrobci podle našich informací již vedou se společností magic4 jednání. Jak pro MobilManii uvedla tisková mluvčí Sarah Bedwell, „…nic již nestojí v cestě komerčnímu nasazení této aplikace v první polovině letošního roku.“

Přestože je Phoneguard skutečným kladivem na kapesní zloděje je nepopíratelné, nicméně se bojím jedné skutečnosti. Obávám se toho, že – dříve či později – některý z chytrých odblokovávačů dokáže opětovně resuscitovat i zablokovaný telefon.

Diskuze (77) Další článek: Tahat lidi za nos, na to nás užije

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Text, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34