Ukradli vám Oskartu? Nezoufejte.

Jak najít zloděje či nálezce, který bezostyšně volá z vaší Oskarty? A jak zjistit zapomenuté heslo do Oskarovy samoobsluhy? Nabízíme vám naše zkušenosti.
Ukradli vám Oskartu? Nezoufejte.
Když vám zloděj ukradne Oskartu, můžete jej celkem jednoduše vystopovat. Jak?

Oskar nabízí k Oskartám u nás jedinečnou službu – Oskarovu samoobsluhu. Je to sekce na webu Oskara, která je chráněná heslem majitele Oskarty. Hned, jakmile si Oskartu koupíte, se v této chráněné sekci zaregistrujte. Poskytne vám totiž několik výhod:

  • můžete sledovat historii dobíjení a pomocí kuponu dobíjet kredit,
  • sledovat uskutečněné hovory, jejich délku a cenu,
  • (de)aktivovat roaming a pevné přesměrování do schránky a
  • zjistit PIN, PUK, PIN2 a PUK2.

Jak na zloděje nebo poctivé nálezce

A právě služba sledování uskutečněných hovorů vám může pomoci chytit zloděje, popř. najít nálezce vaší karty. Pokud ztratíte Oskartu, můžete zkusit zavolat na svoje číslo. Pokud mobil vyzvání a nikdo se vám neozve, je jasné, že dotyčný s vámi prostě nebude mluvit. Nyní můžete zkusit vystopovat podle seznamu odchozích hovorů, kam dotyčný volal a pokusit se od některé osob, které se za těmito čísly skrývají, vyzvědět, kdo jim z vašeho čísla volá. Nám se podobná situace přihodila také: Oskartu jsme zapomněli v jednom mobilu, který se vracel z testu. Naštěstí „nálezce“ po našem upozornění kartu v pohodě vrátil. To se ale nemusí stát vždy.

Tato oblast chráněná heslem s sebou ovšem nese určitá úskalí. Pokud si např. koupíte Oskartu z druhé ruky (takto se běžně nakupují Oskarty z první třicetitisícové série, které mají volání do Oskara 10,50 Kč za hodinu) a dotyčný vám nesdělí heslo, těžko se jej budete na infolince doprošovat. Infolinka vám jej totiž v podezření, že byste mohli mít kradenou kartu, heslo jen tak nesdělí. Může se také stát, že heslo jednoduše zapomenete.

Opravdu jste nekradli?

Aby si vás operátor na čísle *608 proklepnul, že jste opravdu majitelé Oskarty, bude vám klást různé otázky. Zapomeňte na to, že by chtěl vědět číslo karty SIM – to si můžete kdykoliv přečíst přímo na ní. Spíše se vám bude ptát na to, jaké jsou na Oskartě aktivované doplňkové služby, kdy jste naposledy dobíjeli nebo kam jste před týdnem volali. I s tímto jsem si zažil své.

Když jsem o víkendu psal článek o novinkách v Oskarově samoobsluze, nutně jsem se tam potřeboval podívat. Bohužel, heslo na redakční Oskartu kolega zapomněl, tak mi řekl, ať zavolám na infolinku, že mi ho snad řeknou. Chyba lávky – protože jsem o Oskartě nevěděl vůbec nic (i číslo jsem si musel zjistit během hovoru), je logické, že se operátor sdělení čísla bránil. Kartu jsem naposled použil, když Oskar spustil WAP a navíc jsem ji nepořizoval, tak jsem neměl ani šajnu o tom, kdy byla naposled dobíjena, kdy a kam se z ní volalo, natož abych znal kredit.

Nakonec jsem řekl, ať operátor zavolá kolegovi, který měl však stejný problém; naštěstí si pamatoval, kdy byla karta naposledy nabíjena, takže jsem se heslo naštěstí dozvěděli. Pokoušel jsem pak tutéž informaci zjistit znovu, tentokrát u operátora jiného – zde však stačilo říct číslo karty SIM a hele, heslo bylo moje.

Když budete mít štěstí, dozvíte se ho

Co z toho plyne? Heslo do Oskarovy samoobsluhy vám některý operátor řekne po menších průtazích než druhý – záleží na tom, jaké máte štěstí. Pokud zapomenete heslo nebo koupíte Oskartu a heslo vám prodávající neřekne, při troše štěstí se jej na infolince dozvíte. Jak je ale vidět, dozvědět se ho může i zloděj, stačí, když si kartu důkladně „proklepne“.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Oskarta, Oskar

Určitě si přečtěte

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

** Vodafone hlásá revoluci, ale jednoduché to mít nebude ** Pass jsou příplatkové balíčky pro sociální sítě, chatovací aplikace, hudbu a video ** Uživatelé budou zmatení, který provoz se kam počítá

5.  10.  2017 | Kůžel Filip, Posejpal Jan | 81

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

** Nový iPhone 8 startuje na ceně 20 977 Kč, starší modely padly o tisíce ** Další podzimní novinkou je Xperia XZ1 od Sony včetně verze Compact ** Ostatní modely šly s cenou dolů až o tisícovku, třeba Huawei P9 lite

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 5

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

** Nový tablet od Vodafonu má 10palcový displej a podporuje LTE ** Konkurenční výhodou je téměř čistý Android 7.0 Nougat ** Na jedno nabití bez problémů vydrží i celý týden

29.  9.  2017 | Měchura Milan | 27

Vodafone v září: Samsung Galaxy Note 8 a akce na modely S8 a S8+

Vodafone v září: Samsung Galaxy Note 8 a akce na modely S8 a S8+

** Za 8 377 Kč pořídíte solidně vybavený LG Q6 s 13 MPx fotoaparátem ** Za solidních pět a půl tisíce je k mání hliníková Nokia 5 ** Chcete-li slevu, pár měsíců starý LG G6 zlevnil o 3 000 Kč

30.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3


komerční sdělení

Komerční sdělení