Ukradli vám Oskartu? Nezoufejte.

Jak najít zloděje či nálezce, který bezostyšně volá z vaší Oskarty? A jak zjistit zapomenuté heslo do Oskarovy samoobsluhy? Nabízíme vám naše zkušenosti.
Ukradli vám Oskartu? Nezoufejte.
Když vám zloděj ukradne Oskartu, můžete jej celkem jednoduše vystopovat. Jak?

Oskar nabízí k Oskartám u nás jedinečnou službu – Oskarovu samoobsluhu. Je to sekce na webu Oskara, která je chráněná heslem majitele Oskarty. Hned, jakmile si Oskartu koupíte, se v této chráněné sekci zaregistrujte. Poskytne vám totiž několik výhod:

  • můžete sledovat historii dobíjení a pomocí kuponu dobíjet kredit,
  • sledovat uskutečněné hovory, jejich délku a cenu,
  • (de)aktivovat roaming a pevné přesměrování do schránky a
  • zjistit PIN, PUK, PIN2 a PUK2.

Jak na zloděje nebo poctivé nálezce

A právě služba sledování uskutečněných hovorů vám může pomoci chytit zloděje, popř. najít nálezce vaší karty. Pokud ztratíte Oskartu, můžete zkusit zavolat na svoje číslo. Pokud mobil vyzvání a nikdo se vám neozve, je jasné, že dotyčný s vámi prostě nebude mluvit. Nyní můžete zkusit vystopovat podle seznamu odchozích hovorů, kam dotyčný volal a pokusit se od některé osob, které se za těmito čísly skrývají, vyzvědět, kdo jim z vašeho čísla volá. Nám se podobná situace přihodila také: Oskartu jsme zapomněli v jednom mobilu, který se vracel z testu. Naštěstí „nálezce“ po našem upozornění kartu v pohodě vrátil. To se ale nemusí stát vždy.

Tato oblast chráněná heslem s sebou ovšem nese určitá úskalí. Pokud si např. koupíte Oskartu z druhé ruky (takto se běžně nakupují Oskarty z první třicetitisícové série, které mají volání do Oskara 10,50 Kč za hodinu) a dotyčný vám nesdělí heslo, těžko se jej budete na infolince doprošovat. Infolinka vám jej totiž v podezření, že byste mohli mít kradenou kartu, heslo jen tak nesdělí. Může se také stát, že heslo jednoduše zapomenete.

Opravdu jste nekradli?

Aby si vás operátor na čísle *608 proklepnul, že jste opravdu majitelé Oskarty, bude vám klást různé otázky. Zapomeňte na to, že by chtěl vědět číslo karty SIM – to si můžete kdykoliv přečíst přímo na ní. Spíše se vám bude ptát na to, jaké jsou na Oskartě aktivované doplňkové služby, kdy jste naposledy dobíjeli nebo kam jste před týdnem volali. I s tímto jsem si zažil své.

Když jsem o víkendu psal článek o novinkách v Oskarově samoobsluze, nutně jsem se tam potřeboval podívat. Bohužel, heslo na redakční Oskartu kolega zapomněl, tak mi řekl, ať zavolám na infolinku, že mi ho snad řeknou. Chyba lávky – protože jsem o Oskartě nevěděl vůbec nic (i číslo jsem si musel zjistit během hovoru), je logické, že se operátor sdělení čísla bránil. Kartu jsem naposled použil, když Oskar spustil WAP a navíc jsem ji nepořizoval, tak jsem neměl ani šajnu o tom, kdy byla naposled dobíjena, kdy a kam se z ní volalo, natož abych znal kredit.

Nakonec jsem řekl, ať operátor zavolá kolegovi, který měl však stejný problém; naštěstí si pamatoval, kdy byla karta naposledy nabíjena, takže jsem se heslo naštěstí dozvěděli. Pokoušel jsem pak tutéž informaci zjistit znovu, tentokrát u operátora jiného – zde však stačilo říct číslo karty SIM a hele, heslo bylo moje.

Když budete mít štěstí, dozvíte se ho

Co z toho plyne? Heslo do Oskarovy samoobsluhy vám některý operátor řekne po menších průtazích než druhý – záleží na tom, jaké máte štěstí. Pokud zapomenete heslo nebo koupíte Oskartu a heslo vám prodávající neřekne, při troše štěstí se jej na infolince dozvíte. Jak je ale vidět, dozvědět se ho může i zloděj, stačí, když si kartu důkladně „proklepne“.
Diskuze (7) Další článek: Nokia 7110 je v sadě Go!

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Oskarta, Oskar


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39