Underworld - krvavá lázeň s krásnou upírkou

V průběhu listopadu bude mít v českých kinech premiéru hollywoodský sci-fi horor Underworld s krásnou lovkyní vlkodlaků Selenou v hlavní roli. Temnými chodbami se můžete vydat už nyní s javovou hrou ve svém mobilu.
Underworld - krvavá lázeň s krásnou upírkou

Dáme hlavy dohromady

Společnosti Sony Pictures Mobile and Microjocs společně představily akční javovou hru Underworld Vampire's Night, která je postavena na scénách ze stejnojmenného filmu. Hra je dostupná pouze v angličtině a můžete si ji stáhnout ze stránek T-Mobilu

Vaším úkolem je projít spletitou sítí podzemních chodeb a najít vchod do další úrovně. Nebude to ale tak snadné, protože prakticky na každém kroku se vás budou pokoušet zneškodnit krvežízniví vlkodlaci a ozbrojení muži. V cestě vám bude stát také nespočet překážek, které musíte zdolat.


Můžete proskakovat skrz stropy • vlkodlaci přicházejí ze všech stran, ani lezení po stropě jim nedělá
problémy • v cestě budou stát i ozbrojenci

Brilantní zpracování

Po grafické stránce nemá hra opravdu chybu, to ostatně můžete sami posoudit z obrázků. Zvuky jsou ale omezeny pouze na střelbu a sbírání předmětů - jde o docela nekvalitní pípání. Trochu si budete muset zvyknout na ovládání, které je celkem nezvyklé. Ale po několika minutách hry se do něj dostanete a dokonale se sžijete s postavou Seleny.

Jelikož je hra v angličtině, dovolím si stručný popis ovládání.

  • 1/3: skok doleva/doprava
  • 2: skok nahoru
  • 4/6: chůze doleva/doprava, zmáčkněte dvakrát pro běh doleva/doprava
  • 5: střelba, kopání
  • 7/9: přikrčení, přidržte sekundu pro velký skok doleva/doprava
  • 8: přikrčení, zmáčkněte dvakrát pro skok skrz strop dolů, přidržte sekundu pro velký skok nahoru
  • 0: běh.

Když se objeví nepřátelé, Selena na ně automaticky zamíří, a to i v případě, že jsou o úroveň výš či níž. Pokud se vlkodlaci přiblíží moc blízko, nebo vám dojdou náboje, budete muset nepřátele zdolat pomocí kopů.


Vyplatí se být stále ve střehu • většinou je dostanete • ale někdy ...


Nábojů není nikdy dost, je potřeba stále doplňovat • můžete střílet i skrz strop • občas je potřeba
otevřít si dveře do další úrovně

Úrovní mohlo být víc

Hra má pouze tři úrovně, ale nemusíte se bát, že je zdoláte příliš snadno a rychle. Podzemní síť chodeb je opravdu spletitá a při zabíjení vlkodlaků lehce ztratíte orientaci. Hra má tři stupně obtížnosti a pokud si zvolíte tu nejtěžší, budete mít o zábavu postaráno na dost dlouhou dobu.

Každá úroveň má trochu odlišné prostředí, ale o žádnou zásadní změnu nejde. Jak postupujete dál a dál, nepřátel stále přibývá. Naštěstí na vás čekají také další náboje a můžete si i doplnit životní energii. Na vaší pouti můžete lehce zapadnout do hluboké jámy nebo zatopené chodby. Pozor na to, Selena totiž neumí moc plavat. Na konci poslední úrovně na vás čeká překvapení, které neprozradím, ať se máte na co těšit.

Dovolím si srovnání s podobnou hrou Splinter Cell, o které si můžete přečíst ve starším článku. V této hře je oproti Underworldu sice více úrovní, ale při procházení každé z nich jsem ani na chvíli nezaváhal, kudy mám jít. Také zneškodňování nepřátel mi nepřišlo tak obtížné, u zabíjení vlkodlaků a ozbrojenců se opravdu zapotíte.


Vlkodlakům zřejmě voda nevadí • vy si na ni ale dejte dobrý pozor • teď mě něco dostalo a opravdu nevím, co to bylo

Snad se nebojíte?

Pokud máte rádi javové hry bojového charakteru, je tahle určena pravé pro vás. Jestli ale máte slabší nervy a nesnášíte napětí, radši si pořiďte hru s klidnější tématikou. Hra v angličtině je určena pro telefony Nokia Series 40 (63 kB), Series 60 (95 kB) a Siemens S55 (68 kB). Za 59 Kč plus poplatky za připojení si ji můžete stáhnout z wapových stránek T-Mobilu.

Odkazy

t-zones: Downloads
Sony Pictures Mobile: www.sonypictures.com/mobile
Microjocs: www.microjocs.com

Underworld: stránky filmu
Diskuze (6) Další článek: Nejsem padělatel (názor)

Témata článku: Software pro mobily, Siemens S55


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70