USA: drama na palubě letadla

Údajný terorista měl zničit plně obsazené dopravní letadlo na cestě do Detroitu. Pomohl mu mobilní telefon, nebo byl vše úplně jinak?
USA: drama na palubě letadla
Údajný terorista měl zničit plně obsazené dopravní letadlo na cestě do Detroitu. Pomohl mu mobilní telefon, nebo byl vše úplně jinak?

Mobily vypnout!

Na jednom z největších amerických letišť se připravuje k odletu plně obsazený dopravní letoun na svou cestu do vzdáleného Detroitu. Chvíli před startem jsou ještě všichni cestující požádáni, aby vypnuli všechna elektronická zařízení – a samozřejmě také své mobilní telefony. Všichni pasažéři letušky poslechnou a poslušně své mobilní miláčky vypínají. Jen jedna žena sedí se zapnutým mobilem v ruce a vůbec nic nedělá. Její soused ji upozorňuje, že by měla svůj mobilní telefon vypnou také – že všem hrozí velké riziko, když jej nechá nadále zapnutý, a že by letadlo mohlo spadnout – a snaží se jednou rukou její mobil vypnout.

Velký omyl

Žena však měla velmi špatný sluch, a proto neznámému pomocníku špatně rozuměla. Věděla však, co musí

udělat. Oznámila personálu letadla, že její soused je terorista: prý jí řekl, že jejich letadlo spadne a nikdo nepřežije. Letušky tuto zlou zprávu ihned sdělili kapitánu letadla, který v posledním okamžiku přerušil start a s celým letadlem zaroloval zpět na stojánku, kde domnělého teroristu předal letištní polici.

Rozuzlení

Při výslechu se podařilo zjistit, že seriózní obchodník ve skutečnosti teroristou opravdu nebyl a že se stal obětí velkého omylu. Letecká společnost se mu omluvila a jako satisfakci dostal několik volných letenek na linku do Detroitu. Právníci letecké společnosti dále zvažují, zda na ženu podají žalobu o náhradu škody, kterou svým planým poplachem letecké společnosti způsobila.
Diskuze (3) Další článek: Paegas Partner: jeden z nejlepších tarifů Paegasu

Témata článku: Ostatní, USA, Let, Pasažéři, Velké riziko

Určitě si přečtěte