Uvede Apple levnější plastový iPhone Xc? Asi ne, ale pokud ano, vypadal by takhle

Vzpomínáte ještě na epizodu s levnějším plastovým iPhonem 5c? Apple před čtyřmi lety vyhrabal rok staré součástky, vyměnil záda kovového iPhonu 5 za plast, zlevnil o pár tisíc a svébytný model byl na světě. Pravda, nebyl to žádný prodejní hit, ale zásadní díra do rozpočtu firmy určitě také ne.

A teď si představte, že by Apple udělal něco podobného u současného vlajkového modelu iPhone X. Místo skleněných zad by přišel plast, procesor A11 Bionic by nahradil loňský A10, byla by pouze paměťová verze 64 GB. Jen OLED displej by nejspíš zůstal, aby mohl mít vykrojený horní okraj. A cena? Mohla by „dramaticky“ klesnout, třeba na takových 26 tisíc korun.

Smysl to samozřejmě nedává a Apple ani žádnou takovou variantu nenaznačil. To jen známý designér Martin Hajek zaexperimentoval s myšlenkou, jak by takový iPhone Xc vypadal. A nutno říct, že na vizuálech zveřejněných portálem iDropNews by mu to slušelo. Pastelové barvy jsou pořád atraktivní a bezrámečkový displej se v podání Applu nejvíc blíží skutečné bezrámečkovosti.

Vzpomínáte na zatím poslední plastikový iPhone 5c z roku 2013?

Diskuze (10) Další článek: Český mobilní internet je zakletý. Nejen pro nás, ale i pro zahraniční analytiky

Témata článku: Apple, iPhone, Bezrámečkový displej, Koncepty, Plastová konstrukce, Apple iPhone X, Plast, Model, Paměťová verze, Skleněná záda, OLED displej, Prodejní hit, APP, Martin Hajek, Rozpočet, Záda, Displej, #Apple


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 11

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 16