Uvítací tóny T-Mobilu: pojďme to vyzkoušet

Od pondělka si můžete u T-Mobilu aktivovat Uvítací tóny. Když vám někdo zavolá, místo standardního vyzváněcího tónu uslyší muziku, kterou si vyberete. Chcete si to zdarma vyzkoušet? Zřidili jsme číslo, zavolejte a uvidíte.
Uvítací tóny T-Mobilu: pojďme to vyzkoušet

T-Mobile spustil jako první český operátor velmi zajímavou službu s názvem Uvítací tóny (anglicky Caller Tunes). Psali jsme o tom už den poté, co T-Mobile službu představil. Funguje ovšem až od tohoto týdne, proto jsme se Uvítacím tónům podívali na zoubek. O co v krátkosti jde? Je to zvuk, jenž lidé uslyší, když vám budou volat. Místo standardního tónu, který je slyšet ve sluchátku při vyzvánění, si volající poslechne hudbu. Služba sice není zdarma, její cena je ovšem není nijak přemrštěná.

Originální písně

Zavítejte na stránku T-Mobile do sekce Služby – Zábavní služby – Uvítací tóny. Zde se nachází několik desítek melodií přehledně rozdělených do kategorií. U každé melodie je identifikační číslo a ikonka reproduktoru. To proto, abyste „nekupovali zajíce v pytli“ a svou melodii si mohli poslechnout. Melodie možná není úplně ten pravý výraz. Až na několik výjimek (kategorie zvuky a hlášky) jde o skutečné a originální úryvky písní, většinou se jedná o nejznámější část, tedy refrén. Máte dvě možnosti, jak si tón objednat:

  1. Pomocí SMS: odešlete textovou zprávu obsahující klíčové číslo dané melodie, a to na číslo 14714. Chcete-li si službu zrušit, odešlete SMS ve tvaru –TON (včetně pomlčky!) na stejné číslo. Pro opětovnou aktivaci napište +TON. V tomto případě se vám automaticky aktivuje posledně zvolená melodie. 
  2. Pomocí hovoru: Zavolejte na číslo 14714 a v hlasovém průvodci si vyberte daný tón. Zde také můžete uvítací tón zrušit nebo aktivovat.

Podívejme se na ceny, které jsou pro úspěch služby klíčové. Aktivace vybrané melodie stojí 15 Kč. Tato cena je uvedena u každé melodie, můžeme předpokládat, že se časem objeví jednodušší zvuky, které nebudou podléhat autorským právům a budou levnější. Za uvítací tóny také platíte měsíční poplatek, který činí taktéž 15 korun, do konce dubna je však zdarma.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vybere si každý

Další poplatky jsou spojeny i s objednáním melodie, zde záleží na tom, kterou z výše uvedených variant zvolíte. Za aktivační SMS na číslo 14714 zaplatíte podle svého tarifu, což je akceptovatelná částka. Za druhý způsob v podobě hovoru však utratíte 3,66 Kč/min, což se může prodražit. Pokud tedy použijete SMS, investice nepřevýší 16 – 18 Kč. Ceny jsou včetně DPH.

Jediným problémem uvítacích melodií může být paradoxně jejich nečekaný nástup. Volající se může zaleknout a zavěsit s tím, že se dovolal na špatné číslo. Na pozadí hudby je však slyšet klasický vyzváněcí tón a myslím, že se tato novinka brzy dostane do podvědomí většiny uživatelů.

Zábava pro náctileté?

Když jsem slyšel o této službě poprvé, byl jsem trošku skeptický. Nyní si však uvědomuji její sílu. Tato služba je samozřejmě zaměřena hlavně na mladé lidi, kteří chtějí být „in“, věřím ale, že se zalíbí i starší generaci. Důležitá je jednoduchost aktivace, kompatibilita se všemi telefony a příznivá cena. Pokud je někdo ochoten utratit patnáct korun za miniaturní černobílé logo na displej, pak může mít tato služba taky úspěch. Co myslíte vy?

Diskuze (78) Další článek: Eurotel Live: skrz na skrz novým portálem

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Tón, Špatné číslo, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

** Nokia 7 Plus je smartphone vyšší třídy s rozumnou cenovkou. ** Lákadlem je čistý Android, skvělá výdrž i fotoaparát Zeiss ** Bonusem je dostatek výkonu i paměti

Martin Miksa | 61

RECENZE: Honor 9 Lite — kompaktních 18 na 9

RECENZE: Honor 9 Lite — kompaktních 18 na 9

** Displej s minimálními rámečky se zdá menší, než skutečně je ** S NFC boduje proti řadě konkurentů ** Fotoaparát zaostává za očekáváním

Martin Herodek | 3

Online přenos: Apple představil tři nové iPhony a Watch 4

Online přenos: Apple představil tři nové iPhony a Watch 4

** Čekáme tři nové iPhony navazující na loňský model X ** Víme o nich hodně. Má Apple v rukávu utajený trumf? ** Tim Cook vstoupí na pódium v 19:00

Filip Kůžel, Martin Miksa | 235

Samsung Galaxy Watch: Chytré hodinky tikají a odbíjejí. Těšte se na eSIM!

Samsung Galaxy Watch: Chytré hodinky tikají a odbíjejí. Těšte se na eSIM!

** Samsung v New Yorku představil i novou generaci hodinek Galaxy Watch ve dvou velikostech a třech barvách** Hodinky mohou tikat a odbíjet jako běžné analogové hodinky ** Připojíte je k Androidu i iOS, my se těšíme zejména na model s eSIM

Martin Chroust | 23

RECENZE: Samsung Galaxy Note 9 — modrožlutý náčrtník tahá esa z rukávu

RECENZE: Samsung Galaxy Note 9 — modrožlutý náčrtník tahá esa z rukávu

** Nejnovější Note z dílny Samsungu vylepšil pero S Pen. Přes Bluetooth s ním můžete třeba fotit selfíčka ** Telefonu narostla paměť, zvýšila se kapacita baterie, nově dostal i kapalinové chlazení ** Note 9 se neprofiluje jen jako pracovní nástroj, stejně velký důraz je kladen i na mobilní hry

Martin Chroust | 31

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 10