V aplikaci Můj T-Mobile můžete přes Apple Pay a Google Pay platit vyúčtování a dobíjet kredit

V aplikaci Můj T-Mobile můžete přes Apple Pay a Google Pay platit vyúčtování a dobíjet kredit

Apple v tomto týdnu spustil na českém trhu platební službu Apple Pay. Majitelé iPhonů a hodinek Apple Watch tak mohou platit na bezkontaktních terminálech v obchodech i restauracích, službu lze ale využít také k internetovým platbám.

T-Mobile od března implementuje do aplikace Můj T-Mobile možnost platit přes Apple Pay vyúčtování za paušál a také dobíjet kredit na předplacených kartách. Operátor zároveň zprovozní stejný typ úhrad i pro službu Google Pay, která v Česku běží již půldruhého roku.

Aplikace Můj T-Mobile je podle operátora na platby Apple Pay už připravena. Nyní probíhají potřebné testy, po kterých operátor vydá novou aktualizaci. Pomocí Apple Pay budou moci zákazníci kromě aplikace Můj T-Mobile platit také v samoobsluze Můj T-Mobile na webu operátora. 

Zákazník při placení v mobilní aplikaci Můj T-Mobile nebo ve webové samoobsluze Můj T-Mobile nemusí vždy znovu vyplňovat údaje o platební kartě do platební brány. Každá platební karta je uložená v systému Apple Pay pod přiřazeným číslem virtuální karty. Pro platbu se tedy nepoužívá skutečné číslo platební karty, ale unikátně vygenerované číslo virtuální platební karty určené jen pro příslušné zařízení.

Jak funguje aplikace Můj T-Mobile:

Diskuze (4) Další článek: Galaxy S10 s přívlastkem 5G: Zakázané ovoce s rekordním počtem fotoaparátů

Témata článku: T-Mobile, Kredit, Můj T-Mobile, Apple Pay, Aplikace, Apple Watch, Bezkontaktní platby, Platba, Samoobsluha, Vyúčtování, Operátor, Česká republika, Platební karta