V Asii používá mobil k placení více než polovina lidí, Evropa silně zaostává

V Asii používá mobil k placení více než polovina lidí, Evropa silně zaostává

Asijské země předstihly zbytek světa v další disciplíně, která souvisí s chytrými mobilním telefony. Tentokrát jsou to platby mobilem z mobilní peněženky (u nás např. MasterPass, PayPal, Google Pay, Sejf a další). V Číně a Indii tento druh plateb podle analytické společnosti GlobalData používá každý druhý majitel smartphonu, Evropa je naopak hodně pozadu.

Vysvětlení je poměrně prosté. Zatímco mnoho asijských zemí vyměnilo platby v hotovosti za platby mobilem a zcela tak přeskočilo bankovní platební karty, v Evropě i dalších západních zemích je platba kartou stále oblíbený a silně zakořeněný nástroj, proto na přechod k platbám mobilem nemají tyto země takovou motivaci.

Klepněte pro větší obrázek
V Asii jsou mobilní platby mnohem oblíbenější než ve zbytku světa (Zdroj: GlobalData)

Podle GlobalData platbu mobilem využívá v Číně 65 % uživatelů, kteří k tomu mají vhodně vybavené zařízení s mobilní peněženkou a polovina z nich tak činí denně. Naopak ve Velké Británii a Německu je to podle průzkumů zhruba jen 10 % uživatelů, velká většina z nich pak ale mobilní platby využívá na denní bázi. O moc lépe na tom nejsou ani Spojené státy.

Jak fungují platby mobilem:

Diskuze (18) Další článek: Google zaplatí Applu 200 miliard za to, že bude výchozím vyhledávačem v prohlížeči Safari

Témata článku: Platba mobilem, Statistika, NFC, Google Pay, USA, Mobilní platby, Čína, Android Pay, PayPal, Indie, Bezkontaktní platby, Denní báze, Zbytek světa, Placení, Mobilní platba, Oblíbený nástroj, Sejf, Evropa, Asijská země, Vybavené zařízení, Asie, Platba, Polovina lidí, Platební karta, Mobil


Určitě si přečtěte

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 61

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 125