V Česku startuje nový virtuální operátor: Mphone

Trojice jeho tarifů bude výhradně pro zákazníky mateřského Makra. A ceny ujdou, SMS 1,19 Kč a volání v síti za 2,26 Kč.
V Česku startuje nový virtuální operátor: Mphone

Nebaví vás už stojaté vody českého telekomunikačního trhu? Chybí vám nějaká ta mrštná štika v podobě levnějšího virtuála, která by dokázala trochu rozhýbat ty naše tři obtloustlé kapříky? Pokud ano, pak vězte že od 31. října spouští provoz telekomunikačních služeb společnost Makro Cash & Carry, provozující síť dvanácti stejnojmenných velkoobchodních prodejen. Tedy lépe řečeno, nepůjde o čistokrevného virtuálního operátora, jelikož vyúčtování služeb budou zákazníci dostávat přímo od Telefoniky O2, ostatně její síť bude Makro pod vlajkou Mphone využívat. Má to ovšem menší háček, běžný smrtelník se ke službám Mphonu jen tak nedostane…

Klepněte pro větší obrázek
Mphone startuje na konci října

Nejdříve ale ještě pár poznámek k oné „virtualitě“ Mphonu. Krom samotného prodeje tarifů bude v podstatě vše ostatní zajišťovat O2, takže nejen fakturaci ale třeba také speciální zákaznickou linku na čísle *97. Jak už asi tušíte, nové Mphone tarify jsou určeny výhradně pro ty podnikatele a živnostníky, kteří jsou registrovanými zákazníky společnosti Makro. Je tedy třeba být zákazníkem Makra s IČ nebo statusem VIP a mít zákaznickou kartu, jinak máte smůlu. Pokud zákazníkem Makra nejste a chtěli byste, pak je třeba vlastnit živnostenský list a požádat o registraci, což je ještě spojeno s nějakým tím papírováním.

Co se týče samotných tarifů, tak ty budou tři. Jmenují se jednoduše Mini, Midi a Maxi. Všechny přitom nabídnou i určitý počet volných minut a nižší jednotnou sazbu do sítě Mphone. Ve vlastní síti si tak budou zákazníci Makra volat za 2,26 Kč (do konce letošního roku platí cena i pro síť O2), stejně tak SMS bude pro všechny tarify za 1,19 Kč. Nejnižší Mini nabídne za 226,10 Kč padesát volných minut a sazbu 4,76 Kč nad rámec tarifu. Stření Midi vyjde na 702,10 Kč, obsahuje 200 volných minut a volání za 3,69 Kč. No a nejvyšší Maxi zahrnuje při měsíčním paušálu 1 178,10 Kč rovných 400 minut, cena minuty nad rámec tarifu činí 3,33 Kč.

Tip: Na toto téma probíhá diskuze na našem fóru

Otazník zůstává viset nad účtováním a převodem minut do dalšího období. V otázce účtování bych opravdu nechtěl býti prorokem, ale jelikož je zde podobnost s již nenabízenými Magnetickými tarify, vychází mi účtování způsobem 60+1 a převod nevyčerpaných minut do dalšího měsíce. Pokud by to tak skutečně bylo, šlo by o významné klady. Na druhou stranu u nás O2 v poslední době uvádí do praxe novinky jako účtování po minutách, takže možné je snad úplně všechno. Více o cenách už prozradí tabulka:

Mphone tarifyměsíční paušálvolné minutyvolání v rámci sítěostatní sítěSMS
Mini226,10 Kč502,26 Kč4,76 Kč1,19 Kč
Midi702,10 Kč2002,26 Kč3,69 Kč1,19 Kč
Maxi1 178,10 Kč4002,26 Kč3,33 Kč1,19 Kč
ceny jsou včetně DPH, na 3 vybraná čísla lze volat se slevou 25 %

Výhodou tarifů je ještě možnost získat 25% slevu na volání až na trojici čísel v tuzemsku. K tarifům může účastník získat dodatečné balíčky volných minut do O2 sítě nebo do všech sítí, nebo balíčky volných SMS. Balíčky volných jednotek bude Makro udělovat při různých marketingových akcích, například při koupi určitého objemu vybraného produktu ve velkoobchodním řetězci Makro. Nevýhodou bude zase nutnost úvazku na 12 měsíců. K tarifům Mphone půjde získat i dotovaný mobil, v aktuálním letáku je prozatím Motorola W175 za jednu korunu. Tu půjde získat s jakýmkoli tarifem, celkem jistě ale přijdou i další přístroje.

Klepněte pro větší obrázek
O nabídce dotovaných přístrojů toho zatím moc nevíme, určitě ale nezůstane jen u low-endové Motoroly

Tarif Mphone půjde získat přenesením čísla či novou aktivací, zajímavé je využití čísel s předvolbou 601, které dříve patřily do sítě NMT. Tu operátor od 1. července 2006 využívá výhradně pro datový provoz, ale najdou se i jednici, kteří svá čísla s předvolbou 601 do sítě GSM přenesli, takže nemusí nutně platit, že číslo začínající 601 náleží Mphonu. Tak či onak jde o zajímavý projekt a bude zajímavé sledovat kolik zákazníků si získá. Více informací bude k mání od pátku na adrese www.mphone.cz.

Diskuze (44) Další článek: Nákup jízdenky na vlak přes telefon se od prosince vyplatí ještě více

Témata článku: Operátoři, O2, Ostatní, Motorola W175, Start, Vir, Registrovaný zákazník, Virtuální operát, Operátor, Virtuální operátor

Určitě si přečtěte