V30: LG si hlasitě řeklo o titul Smartphone roku

  • ...jestli jej získá, ukáže až praxe, ale našlápnuto má dobře
  • Nejvýkonnější hardware je zde povinnost, navíc LG přidává špičková multimédia
  • Do Česka se V30 podívá na podzim, na cenu ještě čekáme

Nejvýkonnější mobilní procesor současnosti je Qualcomm Snapdragon  835. Pro svůj smartphone si jej může koupit kde který výrobce, takže pokud chcete vystoupit z řady, musíte vymyslet něco navíc. Letošní recept zní: velký širokoúhlý displej se zaoblenými rohy a tenkými rámečky. Tím se dostanete jen do úzké špičky, ale LG evidentně chce na absolutní vrchol. Takže čím chce LG V30 překonat konkurenci?

LG V30 v akci:

LG sází na špičková multimédia. Drtivá většina tiskové konference byla věnovaná tomu, jak skvělý je fotoaparát, o kolik lepší jsou skleněné čočky oproti běžným plastovým (i díky tomu má V30 rekordní světelnost F1,6), proč je videokamera nejlepší v celé smartphonové říši a proč spolupráce s Bang & Olufsen znamená nejlepší zvuk jak reprodukovaný, tak nahrávaný.

Fotoaparát má znovu dva objektivy s různým úhlem záběru, trochu překvapivé je, že širokoúhlý foťák má znovu nižší rozlišení (16 vs. 13 MPx) a postrádá autofokus.

LG nezapomíná ani na design. Jak se vám V30 líbí?

Působivá a pestrá byla i prezentace samotná. Možnosti videokamery přišel předvést scénický režisér seriálu Game of Thrones David Franco, představit novinky dvakrát přišli lidé z Googlu, Google Assistant si zde dokonce odbyl drobnou světovou premiéru Korejštiny a dozvěděli jsme se, že během několika týdnů přijde také Italština a Španělština.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Pochopitelně i na LG V30 jsme se v Berlíně zašli podívat. 

Řada V byla výjimečná druhým displejem, který usnadňoval ovládání a neustále zobrazoval základní informace. Na tiskovce LG vysvětlilo, že stejná funkce zůstává, jen se přesunula „na hlavní AMOLED panel“ a má podobu plovoucího panelu, který se zobrazuje nad aplikacemi a uživatel jej může libovolně přesouvat. Ale asi sami tušíte, že to není to samé a ergonomie utrpí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Na výstavišti jsme zkusili otestovat také kvalitu foťáku. Navzdory horšímu světlu se zdá, že se LG V30 zařadí mezi nejlepší fotomobily.

Co se konstrukce týče, má V30 větší displej než LG G6 (úhlopříčky 5,7 vs. 6"), přesto  je lehčí (163 vs. 158g). Prý je to tenčím AMOLED panelem a evolucí některých dalších komponent, což je vzhledem k pouze půlročnímu rozdílu poněkud překvapivé. 

LG V30
rozměry a hmotnost: 152 × 75 × 7,3 mm, 158 g
displej: 6'', kapacitní OLED, 1 440 × 2 880, 537 PPI
sítě: GSM, WCDMA, GPRS, EDGE, HSPA (42,2|11,5 Mb/s), LTE
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n, Bluetooth 5, GPS
paměť: 64 GB, microSDXC (2 TB), RAM: 4 096 MB, baterie: 3 300 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 835 (8× Kryo 280, 2,5 GHz, 10nm)
operační systém: Google Android 37263 (Nougat)
fotoaparát: 16MPx (4 640 × 3 480), video (3 840 × 2 160), blesk
?
vybavenost
?
výhodnost
?
žádanost
cena:

Dostupnost novinky firma neoznámila, ale podle našich informací se dostane i na český trh, a to společně se zbytkem Evropy v září, maximálně říjnu. Cena známá není a bude se odvíjet od paměťové varianty. Operační paměť bude vždy 4 GB RAM, základní V30 dostane úložiště o kapacitě 64 GB a existuje také cosi, čemu LG interně říká V30+, a ta má 128 GB. Odhad ceny? LG si udělalo místo zlevněním modelu G6, ale nemyslím, že by V30 stála 16 tisíc, tak jako původně G6. Spíše doufejme, že nepůjde daleko přes 20 tisíc. Atakovat Note 8 LG rozhodně nebude (ten stojí 26 999 Kč).

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Komentované náhledy z tiskovky včetně bližších informací o telefonu najdete v galerii.
Diskuze (43) Další článek: Xperia Compact od Sony je zpět! V plné síle a vodotěsná. PS: Můžete mít i větší verzi

Témata článku: LG, Smartphony, Qualcomm, IFA, Zajímavosti, Hardware, Operační paměť, Tisková konference, LG V30, Ergonomie, Nejvýkonnější mobil, AMOLED panel, B & AMP, Skleněná čočka, Game of Thrones, Velký displej, Titul, Nejvýkonnější hardware, Česká republika, Základní informace, Rekordní světelnost, Stejná funkce, Bang & AMP, Tenký rámeček, Berlín

Určitě si přečtěte