Vánoce na mobilu pokračují (Java hry)

Pojďte si připomenout vánoční atmosféru hrami v mobilní Javě. Ve speciální zimní edici si zahrajte solitaire, poker nebo sudoku.

S dnešní sadou mobilních her v Javě se ještě trochu ohlédneme za časem vánočním. V této době se lidé často scházejí, aby si zahráli společenské hry a my vám nabízíme hned několik z nich pro váš mobil. V závěru článku zjistíte, zda váš telefon konkrétní hru podporuje. Pokud ano, stáhněte si ji a můžete se hned pustit do hraní.

Snowdoku 2007

Klasické sudoku zná asi každý. Je to oblíbená logická hra, kde je vaším úkolem do čtvercové mřížky rozdělené na devět menších čtverců doplnit číslice od 1 do 9 tak, aby se každá číslice vyskytovala v příslušném řádku, sloupci a malém čtverci právě jednou. Co takhle si ale připomenout atmosféru Vánoc a do mřížky umístit vánoční symboly? Místo nudných čísel budete přemýšlet nad obrázky vánočních dárečků a ozdob, sněhuláka, sobí hlavy, vločky, Santa Clause a dalších typických motivů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pravidla zůstávají nezměněna, opět je vaším úkolem naskládat symboly do mřížky tak, aby se nikde neopakovaly. Abyste měli přehled, který symbol vám ještě zbývá, svítí jejich seznam celou dobu nad tabulkou. Pokud přece jen dáváte přednost tradiční hře s čísly, na výběr je i běžná číslicová matice. Úroveň obtížnosti je různá, dobře bavit se bude začátečník i zkušený hráč. Pro dokreslení atmosféry si můžete také nastavit pozadí s vánoční tematikou, na kterou máte zrovna náladu.

Snowdoku 2007:

 • SMS ve tvaru: CP HSEYP
 • odeslat na číslo: 900 09 80
 • cena: 80 Kč

Christmas Poker 2007

Ze stejné vánoční edice jako Snowdoku přichází i Christmas Poker 2007. Tentokrát si na pozadí vánočních témat zahrajete tuto oblíbenou karetní hru. Štěstí a umění hazardu vyzkoušíte ve třech různých pokerových variacích: „Poker Sněžného muže“, „Spodek nebo víc“ a „Divoká shoda“. Všechny tři obsažené pokerové hry dýchají vánoční atmosférou, kterou dokreslíte volbou jedné z barevných tapet a obrázku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V pokeru jde o jedno: navýšit svou sázku a získat bank. Na kartách najdete opět vánoční symboliku, ale nebojte se, všechny mají také své tradiční označení, na které jsou karbaníci zvyklí.  Ačkoliv se jedná o vánoční hru, určitě se k ní budete rádi vracet po celý rok, protože poker se dá hrát prostě pořád.

Christmas Poker 2007:

 • SMS ve tvaru: CP HBREP
 • odeslat na číslo: 900 09 80
 • cena: 80 Kč

Christmas Solitaire

Nejpopulárnější karetní hra pro jednoho Solitaire, známá také jako Klondike, se nejčastěji hraje v kancelářích na počítači místo pracovní činnosti. Teď si ji můžete zahrát i vy, a to přímo ve vašem mobilu, tudíž naprosto kdekoliv – v autobusu, ve vlaku, na zdlouhavé přednášce nebo třeba na nudné narozeninové oslavě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Christmas Solitaire určený hlavně pro současné zimní období obsahuje čtyři rozdílná vánoční témata. Jinak je to opět klasická karetní hra pro jednoho hráče, v níž tvoříte sestupné řady karet, přičemž musíte zachovat střídání barev. Protože barvy jsou u této hry důležité, speciální vánoční překabátění se tentokrát netýká samotných karetních listů. Nastavit si můžete pouze hrací plochu a připomenout si tak atmosféru třeba těch posledních Vánoc.

Christmas Solitaire:

 • SMS ve tvaru: CP HLHNL
 • odeslat na číslo: 900 09 80
 • cena: 80 Kč

Beowulf: The Mobile Game

Vánoce už jsou přece jen za námi a abychom si mohli zahrát také nějakou hru nezávisle na ročním období, nabízíme vám Beowulf. Tato parádní akční plošinovka se svým příběhem řadí někam do doby bájných hrdinských eposů. Před mnoha sty léty středověká Anglie vzhlížela k hrdinovi právě tohoto jména. Beowulfem už se nechalo inspirovat i mnoho filmařů, naposledy režisér Robert Zemeckis, který do kin přináší aktuální zpracování. Ve spojení s filmem jsme se dočkali i akční bojovky na displejích mobilů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Celkem ve čtrnácti úrovních se coby gothský středověký hrdina utkáváte s různými monstry a chráníte tak svou zemi před zkázou. Abyste ochránili svůj lid, musíte se postavit na odpor démonovi Grendelovi a odolat zlobě jeho matky, ďábelské hadí ženy. Hra se vyznačuje výbornou grafikou a tradičně dobrou hratelností patentovanou v dílnách Gameloftu. Pro hráče neznalé ovládání pomůže ze začátku hry nápověda, která vás naučí ohánět se nejrůznějšími zbraněmi. Teď už se tedy bez váhání můžete pustit do obrany své země, připraveno je několik obtížností přesně podle toho, jak moc velkým hrdinou se cítíte být.

Beowulf – The Mobile Game:

 • SMS ve tvaru: CP HHNCG
 • odeslat na číslo: 900 09 80
 • cena: 80 Kč


Doplňující informace

Hry jsou v češtině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem STAHNU KOD na číslo 900 09 03. KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. Příklad: STAHNU HCRWH 

Cena SMS je 3 Kč. Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 9:00–17:00).


Tip, jak hru stáhnout levněji

Zaujala vás některá hra, ale bojíte se vysokých poplatků za stažená data? Pro zákazníky Vodafonu a T-Mobilu máme malý trik, jak ušetřit. Stačí si pro přístup k wapu nastavit už téměř zapomenuté vytáčené připojení, u kterého je zpoplatněna doba připojení, nikoliv objem přenesených dat (jako je tomu u GPRS). Svému operátorovi tak zaplatíte pouze částku za dobu stahování hry, což je pro představu 2 až 4 minuty. Přesnou cenu zjistíte podle této jednoduché tabulky:

 Cena připojení k WAPuCena za data při stahování hry (3 minuty)Vytáčené připojení
Tarifní i předplacené služby Vodafone1,79 Kč/min.5,37 KčNastavení najdete zde
Tarifní služby T-Mobile2,38 Kč/min.7,14 KčNastavení najdete zde
T-Mobile- předplacené služby3,20 Kč/min.9,60 KčNastavení najdete zde
Vytáčené připojení je po první minutě účtováno po sekundách (60+1). 
Diskuze (1) Další článek: Videohovory stále za korunu, ale jen do března

Témata článku: Software pro mobily, Hry, Vánoční nabídka, Java, Mobil, Pracovní činnost


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40