Vánoční akce operátorů: kdo nadělí pod stromeček nejvíc? (komplet)

Hodina hovorů zdarma každý den, 360 volných minut skoro zadarmo nebo telefon v sadě s předplacenou kartou za jednu korunu. Nejen těmito lákavými nabídkami nás chtějí letos nálakat operátoři k útratám za jejich služby.
Vánoční akce operátorů: kdo nadělí pod stromeček nejvíc? (komplet)
Kapitoly článku

Oživeno:

(19.11.2004) Vánoční nabídky všech operátorů si již můžete do sytosti užívat. Eurotel však dodržel slib a včera svoji nabídku rozšířil o dárek v podobě výhodných balíčků volných minut i pro své stávající zákazníky. Jako bonus rozjel pro nové zákazníky velkou vánoční SMS hru, ve které mohou získat automobil BMW X3 Allroad a další lákavé ceny. Více se dozvíte ve třetí kapitole.

(26.11.2004) Eurotel se vybarvuje jako operátorský Ježíšek ze všech nejštědřejší. Nečekaně přišel s dalším dárkem, tentokrát určeným pouze novým Go zákazníkům. Také již víme, jakou šanci na zisk 300 volných minut mají noví i stávající zákazníci. Více se dočtete ve třetí kapitole.

(13.12.2004) Všichni tři operátoři ještě na poslední chvíli přiložili do své vánoční nadílky několik akcí. Vzhledem k tomu, že se Vánoc dočkáme už za méně jak dva týdny, dá se očekávat, že se již nové nabídky neobjeví. Pokud chcete mít kompletní přehled, přečtěte si náš článek znovu, ať vám nic neunikne. Aktuality jsou v jednotlivých kapitolách uvedeny vždy na konci.


Blíží se Vánoce, čas urputného shánění dárků a horentního utrácení. Všichni obchodníci si již mnou ruce a těší se na tučné zisky. Boj o každého zákazníka má však i pozitivní vliv v podobě velkých slev a různých výhodných lákadel. Naši mobilní operátoři nejsou výjimkou a jako každoročně, i letos přichystali lákavou vánoční nabídku.

 • Nerozdělený článek v textové verzi

Jak to bylo před rokem?

Zavzpomínejme krátce na loňský rok. Eurotel vyrukoval s velkou SMS soutěží, ve které se hrálo o mnoho lákavých cestovatelských cen a stovku Alcatelů OT 735. Dále snížil aktivační poplatek na třetinu a cenu samostatné Go SIM karty stlačil na 59 Kč včetně padesátikorunového kreditu.

Oskar se nedal zahanbit a nabídl Štědré hodiny. Pokud jste si pořídili jeden ze standardních tarifů, mohli jste si předplatit paušál na nějaký čas dopředu a tím získat pět hodinových hovorů měsíčně do vlastní sítě zdarma. Počet měsíců závisel na zvoleném tarifu. Vyšla také speciální edice předplacených Oskaret, které sice měly o něco dražší volání, ale cena za zprávy SMS i MMS se snížila na polovinu.

T-Mobile lákal především na svoji limitovanou edici Twist karet. Při prvním dobití jste dostali 50% z nabíjené částky navrch a samotná Twist karta přitom stála příjemných 99Kč s padesátikorunovým kreditem. K Twist sadám a nově aktivovaným tarifům rozdával sportovní tašky Puma a to je asi tak vše.

Každý operátor samozřejmě nastartoval ohromnou reklamní kampaň, kterou doprovázely různé propagační akce. Oskar postavil v centru Prahy svoje kluziště a Eurotel se nechal inspirovat. T-Mobile zato nabízel ve svých prodejnách teplý čaj nebo svařené víno, které při zimních nákupech přišlo jistě vhod. Samozřejmostí také byla řada zlevněných telefonů a spousta tématických multimédií pro mobily všech značek.

Do Vánoc zbývají ještě skoro celé dva měsíce a tak jsme zatím ušetřeni všudypřítomného nátlaku supervýhodných akčních nabídek. Všichni tři operátoři však již představili své hlavní zbraně pro letošní boj a kolotoč se pomalu roztáčí. Pojďme se tedy podívat, co nám naši tři mobilní Ježíšci letos nadělí a který z nich bude nejštědřejší.


T-Mobile

T-mobile letos představil svoji vánoční nabídku jako první. A nutno podotknout, že do boje vtrhnul se značnou kuráží. Zakládá si především na velmi výhodných Twist sadách a dále nabízí snížení aktivačních poplatků na polovinu.

Telefon v Twist sadě za korunu

Také před rokem se T-Mobile více zaměřil na předplacené služby, přeci jen se pod stromeček darují snadněji než smlouvou vázané paušální programy. Vloni se zaměřil na úspory při volání, když jste si u limitované edice speciálních Twist karet mohli napoprvé dobít svůj kredit s 50% bonusem. Letošní nabídka je více zaměřena na úsporu při nákupu telefonu, který vás může vyjít na pouhou korunu, ale nezapomnělo se ani na pochvalovaný loňský dárek, který si můžete i letos zopakovat.

Pro speciální vánoční Twist sady jsou připraveny čtyři telefony. Low-endové modely Siemens A57 a Nokia 3410 zaujmou ty nejméně náročné zájemce, kteří preferují co nejnižší cenu. T-Mobile jim vyšel vstříc a telefony nabízí za 2999 Kč. Ale pozor, v této ceně je započten již kredit ve výši 2998 Kč, takže vás mobil vyjde na 1 Kč. Využít můžete i druhé dostupné alternativy. Zaplatíte 1999 Kč a získáte tím telefon a kredit ve výši 50 Kč. Při prvním dobití vám však bude započten bonus v hodnotě 50% dobíjené částky. Maximální výše bonusu je 1000 Kč a první nabití musí proběhnout do 60 dnů od aktivace SIM karty, nejpozději však do 30.6.2005.

Pro náročnější uživatele jsou připraveny telefony Siemens CT65 (Siemens C65 s designem upraveným pro T-Mobile) za 5299 Kč a Nokia 3100 za 4499 Kč. V obou sadách rovněž naleznete kredit ve výši 2998 Kč. Je však nutné podotknout, že tento kredit můžete čerpat jen do 30.6.2005. Dále nemůžete do této doby přejít na paušální tarif, pokud vám výše kreditu neklesne pod 300 Kč.

telefon cena sady  výše kreditu cena telefonu
Siemens A57 2999 Kč 2998 Kč 1 Kč
1999 Kč 50 Kč 1949 Kč (-bonus)
Nokia 3410 2999 Kč 2998 Kč 1 Kč
1999 Kč 50 Kč 1949 Kč (-bonus)
Siemens CT65 5299 Kč 2998 Kč 2301 Kč
Nokia 3100 4499 Kč 2998 Kč 1501 Kč

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Siemens A57 • Nokia 3410 • Siemens C65 • Nokia 3100 

Podrobné informace zde.

Názor Mobilmanie: sady telefonu s předplacenou kartou byly vždy oblíbeným dárkem pod stromeček. T-Mobile se tedy vydal správnou cestou, ale mohl nabídnout více telefonů.

Poloviční aktivace

Aktivační poplatky jsou podle mého názoru nesmyslnou položkou. Nicméně jsou vhodným prostředkem na přilákání nových zákazníků, pokud se její cena sníží. Tím se totiž sníží ceny všech dotovaných mobilů.

Pokud se od 1.11.2004 do konce roku rozhodnete pro některý z jeho tarifů T 80, T 250 nebo T 500, zaplatíte za aktivaci při současném zakoupení dotovaného telefonu pouze polovinu, tedy 1784 Kč. Ceny některých telefonů šly také dolů a tak si na Vánoce můžete pořídit například Nokii 3100 nebo Siemens A57 za dotovanou cenu 1 Kč. Kompletní ceník telefonů na měsíc listopad najdete zde.

Podrobné informace zde.

Názor Mobilmanie: poloviční aktivace je chvályhodná a levnější telefony samozřejmě také. Nejde však o nic světoborného.

Co jiného?

Na portálu T-Zones se již také objevily obrázky, loga a melodie s vánoční tématikou. Zatím nevíme, jaké propagační akce T-Mobile chystá a jestli vůbec. Možná je také škoda, že opustil od nabídky sportovních doplňků k Twist sadám či novým tarifům. Batohy, vesty i praktické tašky z loňska byly velmi oblíbeným bonusem.

Levné Twist karty s 50% bonusem

Oživeno 13.prosince: T-Mobile zareagoval na nabídku levných předplacených karet s bonusem při prvním nabití, které nabídl Eurotel a připravil pro své zákazníky speciální vánoční Twist karty. Ty se prodávají za akční cenu 50 Kč, za kterou získáte kredit ve stejné výši. Karty jsou k dispozici od 1.12.2004 a v nabídce budou až do vyprodání.

Navíc je na tyto vánoční karty vázán výhodný bonus - při prvním nabití se vám ke kreditu přičte 50% z nabíjené částky. Podmínky k zisku jsou tohoto bonusu jsou prosté. Stačí první dobití uskutečnit do 60 dnů od aktivace SIM karty, nejpozději však do 30.6.2005. Nabíjená částka přitom musí být minimálně 400 Kč. Nejvyšší možný bonus, který lze získat je 1000 Kč, což tedy odpovídá dobíjené částce 2000 Kč.

Názor MobilManie: T-Mobile až příliš okatě kopíruje a nabídka Eurotelu je navíc výhodnější. Zákazníci ale samozřejmě každou slevu uvítají.

Občerstvení ve vánočním shonu

Oživeno 13.prosince: Ve značkových prodejnách T-Mobile na vás čeká občerstvení v podobě punče a medových perníčků. Můžete si vybrat, chcete-li punč jak má být, tedy s alkoholem, nebo bez alkoholu. Perníčky jsou jednoho druhu, ale velmi stylové, protože mají tvar mobilního telefonu. Tato nabídka naláká do prodejen více lidí s mlsnými jazýčky a je otázkou, najdou-li se mezi nimi i potencionální zákazníci.

Názor MobilManie: v záplavě komerčně orientovaných akcí je tato příjemným zpestřením.

Vyzkoušejte si EDGE se speciální edicí karet Twist Data Unlimited

Oživeno 13.prosince: Tato akce přímo k vánočním nepatří, ale jistě stojí za zmínku. Pokud si v období od 1.12.2004 do 31.3.2005 koupíte některý z telefonů s podporou EDGE za nabídky T-Mobilu, můžete si k němu za zvýhodněnou cenu 119 Kč přikoupit speciální SIM kartu s tarifem Twist Data Unlimited. První dva týdny po aktivaci karty můžete zdarma využívat datové přenosy, poté začnou platit standardní podmínky tarifu Twist Data Unlimited. V ceně karty je kredit ve výši 20 Kč na ostatní služby. Není stanovena žádná podmínka, jak telefon zakoupíte. Můžete si ho pořídit samostatně, jako dotovaný nebo třeba při prodloužení smlouvy.

Názor MobilManie: říká se že za zkoušku nic nedáš a T-Mobile by si z tohoto rčení měl vzít ponaučení. Stokoruna není mnoho, ale pokud si zákazník kupuje telefon za několik tisíc, mohl by takový dárek dostat zdarma. Navíc, když se jedná o propagaci služby.

Twist Special 2: hodina volání za 15 Kč

Akce, která opět není označována jako vánoční je nabídka nového tarifu Twist Special 2, který bude nabízen v rámci speciální edice na některých promo akcích T-Mobilu. Kartu tedy není možné koupit, což je docela škoda. Cena za minutu jakéhokoli hovoru je 5,90 Kč, za SMS zprávu zaplatíte 3,50 Kč. Největší výhodou je možnost uskutečnění hovoru dlouhého až 65 minut za 15 Kč. Při takovém hovoru stačí zadat před volané číslo předvolbu *7330. Na SIM kartě je předplaceno 20 Kč a platnost tarifu je nejméně 12 měsíců po její aktivaci, poté se změní na běžný Twist Standard.

Názor MobilManie: volat hodinu za 15 Kč je lákavá nabídka, škoda že ji není možné zíkat jinak


V druhé kapitole se podíváme na vánoční nabídku Oskara.

Témata článku: Operátoři, O2, T-Mobile, Vodafone, Akce, Nokia 2300, Nokia 2600, Nokia 2600 classic, Nokia 3100, Nokia 3410, Nokia 7260, Samsung X450, Samsung X460, Siemens A57, Siemens C65, Sony Ericsson T610, Stromek, Strom, Stromeček, Aktivovaný tarif, Příjemný dárek, Hlavní akce, Upravená nabídka, Komplet, Operátor

Určitě si přečtěte