Vánoční přehled: mobilní telefony do šesti tisíc

Uvažujete o nákupu mobilu a více než šest tisíc korun do něj nechcete investovat? Pak jistě oceníte náš předvánoční přehled telefonů dostupných na našem trhu. V cenovém rozmezí od 5 000 Kč do 6 000 Kč se sešlo 13 telefonů od čistě stylových až po výborně vybavené mobily pro práci.
Vánoční přehled: mobilní telefony do šesti tisíc
Kapitoly článku

Vánoce se nezadržitelně blíží a tradiční slevy se týkají i mobilních telefonů. Ať už se rozhodnete novým mobilem potěšit někoho ze svých blízkých nebo sebe, určitě se vám bude hodit náš přehled mobilních telefonů na českém trhu. Už jste si mohli přečíst o telefonech s cenou nad deset tisíc korun, zabývali jsme se už také telefony s cenou od osmi do deseti tisíc a naposled to byl přehled mobilů s cenou od šesti do osmi tisíc korun.

Dnes se budeme věnovat mobilním telefonům s cenou od pěti do šesti tisíc korun. Jedná se zejména o telefony tzv. střední třídy, určené pro náročnější uživatele, kteří se nespokojí se základními funkcemi. Zvláštní skupinu v této cenové kategorii tvoří odolné telefony. Obecně jsou v převaze mobily s véčkovou konstrukcí.

Ceny čerpáme z ceníků mobilních operátorů uvedených na internetových stránkách. V případě běžných cen saháme k několika ověřeným obchodům, o kterých víme, že prodávají oficiální zboží. Nevylučujeme ale, že lze telefony sehnat levněji.

Tip: článek si můžete přečíst nerozdělený v textové verzi MobilManie

Je libo pořádné véčko?

Není žádnou překvapivou informací fakt, že jsou mobilní telefony s véčkovou konstrukcí stále oblíbenější. Také proto vznikají modely v celém cenovém spektru. V dnes sledované kategorii najdeme nové, výkonné a velmi atraktivní telefony. Jedním takovým je například Sony Ericsson Z520i.

Designově přitažlivý mobil zaujme svými malými rozměry, ladnými tvary, výměnnými kryty a dvěma barevnými displeji. Ten vnější je ale bohužel pouze pasivní. Telefon je vybaven 16MB vnitřní pamětí, do které můžete shromažďovat snímky pořízené VGA fotoaparátem nebo MP3 soubory sloužící pro vyzvánění. Na plnohodnotné využití telefonu jako MP3 přehrávače je paměť pochopitelně nedostatečná a slot pro paměťové karty chybí. Do adresáře se vejde 500 kontaktů, posílat můžete SMS, EMS, MMS zprávy a také e-maily včetně příloh. Ke spojení s počítačem poslouží datový kabel, Bluetooth nebo infraport. Datové přenosy v síti zajišťuje GPRS třídy 10. Sony Ericsson Z520i je atraktivní telefon s dobrým poměrem ceny a výkonu.

Klepněte pro větší obrázek
Cena: 5 789 Kč

Podobně jako Sony Ericsson Z520i je zaměřena i Motorola V360. Má rovněž dva displeje, ale vnější je pouze černobílý. O to je však kvalitnější ten vnitřní, který nabízí rozlišení 176 × 220 bodů a podporu 262 tisíc barev. Vnitřní 5MB paměť lze rozšířit paměťovými kartami TransFlash, čímž dostává vyšší význam možnost přehrávání MP3 souborů. Také Motorola nabízí velký adresář a poradí si se všemi standardními typy zpráv včetně e-mailů. Má vestavěný fotoaparát s rozlišením VGA a podporuje technologii Bluetooth. Jako bonus přidává rychlé datové přenosy EDGE třídy 10. Motorola V360 je tedy lépe vybavena než Sony Ericsson Z520i, ale ten má atraktivnější design a hlavně intuitivnější ovládání. Záleží ovšem na vkusu.

Klepněte pro větší obrázek
Cena: 5 443 Kč

Starší Motorola V547 nemá vedle novinky V360 příliš velkou šanci. Velký mobil s vyčnívající anténou designem příliš nenadchne a za vyšší cenu nabízí méně výbavy. Chybí podpora MP3 a rychlé datové přenosy EDGE jsou pouze ve třídě 4. Jinak je výbava až na drobnosti stejná.

Klepněte pro větší obrázek 
Cena: 5 711 Kč

Pro ty, kteří ocení výhody otevřeného operačního systému je určen Panasonic X700. Jedná se o starší manažerské véčko, které se dříve prodávalo vysoko nad desetitisícovou hranicí. Elegantní design kazí jen vyčnívající anténa, jinak se jedná o velmi nadčasové véčko. Základem funkcí je operační systém Symbian Series 60, takže nechybí kvalitní adresář, přehledná správa zpráv včetně e-mailového klienta nebo propracované organizační funkce s možností synchronizace. Ve výbavě najdeme kvalitní displej, kterému sekunduje barevný vnější displej, dále slot pro paměťové karty miniSD nebo integrovaný VGA fotoaparát. Datové přenosy zajišťuje GPRS třídy 10.

Klepněte pro větší obrázek
Cena: 5 658 Kč

Když chcete zaujmout

Ohromná výbava a široká nabídka funkcí není vše. Telefon se musí také líbit a o véčkách to platí dvojnásob. Především pro ženy jsou velmi přitažlivé zaoblené telefony asijských výrobců. Jedním z nich je také LG F2400 nabízené za pět a půl tisíce korun. Funkční nabídka není nijak oslnivá a uspokojí běžné uživatele, kteří nevyžadují pokročilé funkce, jako je synchronizace nebo e-mailový klient. Tento telefon je prvním modelem LG na našem trhu s podporou Bluetooth. Nutno dodat, že použití této bezdrátové technologie značně omezené, použít lze v podstatě jen ve spojení s handsfree. Vyšší cena tak putuje na vrub dvěma velmi kvalitním barevným displejům, pevné konstrukci a VGA fotoaparátu.

Klepněte pro větší obrázek 
Cena: 5 530 Kč

Po stránce funkcí a výbavy je daleko atraktivnější Nokia 6101. Designem přitom také upoutá, protože se Nokia rozhodla opustit cestu experimentů a vydala se osvědčeným směrem asijské zaoblenosti. Véčko je proto kulaté, plastové a dokonce z něj vykukuje špalík antény. Celek se ale přesto od asijské produkce na první pohled odlišuje. Telefon má dva barevné displeje, velký adresář a 4,4 MB sdílené paměti. Samozřejmostí je také VGA fotoaparát, EDGE a MP3 vyzvánění.

Funkční výbava zahrnuje velký adresář a organizér s možností synchronizace nebo také e-mailový klient. Srovnávat lze proto se Sony Ericssonem Z520i nebo Motorolou V360. Oproti těmto telefonům Nokii chybí Bluetooth, což částečně kompenzuje vestavěné rádio.

Klepněte pro větší obrázek
Cena: 6 399 Kč (Eurotel – 6 495 Kč, Oskar – 5 977 Kč, T-Mobile – 5 799 Kč)

Typickým módním telefonem je Siemens CL75. Má atraktivní kryty, zaoblený tvar a trochu netradiční konstrukci. Vnitřní displej je opatřen zrcadlovým krycím sklem, takže poslouží jako nouzové zrcátko pro kontrolu makeupu. Vnější displej se chlubí barevností, ale je pasivní a nepříliš kvalitní. Pod ním je na předním krytu umístěna čočka VGA fotoaparátu. Funkcemi je Siemens CL75 podobný Nokii 6101, chybí ovšem vestavěné rádio a rychlé datové přenosy EDGE.

Klepněte pro větší obrázek
Cena: 5 409 Kč


V druhé kapitole se podíváme na telefony s klasickou konstrukcí. V cenové hladině do šesti tisíc korun se nám sešly také tři odolné telefony.
Kapitoly článku

Témata článku: Ostatní, Telefony, LG F2400, Motorola E398, Motorola V360, Motorola V547, Nokia 5140, Nokia 5140i, Nokia 6101, Nokia 7260, Panasonic X700, Siemens CL75, Siemens CX75, Siemens M75, Sony Ericsson Z520i, Telefon, Tisíc, Mobil, Mobilní telefon, Přehled, Tis


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21