Vánoční rádce: velký přehled mobilů v přeplacených sadách, část II.

Pokračujeme v našem vánočním rádci. Tentokrát se podíváme na předplacené sady, které obsahují mobilní telefony značek Panasonic, Philips, Samsung, Siemens a Sony.
Vánoční rádce: velký přehled mobilů v přeplacených sadách, část II.

Dnes dokončíme našeho vánočního rádce pro předplacené sady. Podíváme se na mobilní telefony značek Panasonic, Philips, Siemens, Samsung a Sony. Opět u každého přístroje uvedu jeho hlavní klady a vážné nedostatky, popřípadě vhodnost pro cílovou skupinu uživatelů. Některé přístroje nabízí dva či tři operátoři. Nezapomeňte si tedy zjistit ceny u konkurence, v některých případech můžete ušetřit za stejné přístroje i tisícovku.

Tip: Přečtěte si první část článku.

Poznámka: Nezapomínejte, že každý operátor nabízí jinou výši kreditu. U Eurotelu to je 500 korun (plus 100 korun vánoční kupón), k Twistu dostanete 400 korun. Stejnou částku dává i Oskar, avšak jako vánoční nadílku dostanete dvě stovky navíc zdarma. Ceny u Oskara jsou tedy včetně 600 korunového kreditu. U Eurotelu a Paegasu dostanete navíc druhou kartu SIM.

Panasonic GD35

Cena: 4495 korun (Go Pluto)

Mobilní telefon Panasonic GD35 je hezký, avšak nevýrazný a velmi jednoduchý mobilní telefon. Neoplývá funkcemi, nemá vnitřní paměť jak na čísla, tak i na textovky. Potěšit však může slušným displejem a jednoduchým ovládáním. Chcete-li organizér či vícepoložkový seznam, musíte se poohlédnout jinde. Za stejnou cenu můžete mít Siemens C35i, který nabídne trochu víc, než Panasonic GD35.

+ displej
+ jednoduché ovládání
- funkce
- NiMH baterie
- absence české T9

Informace o mobilu v naší databázi.

Panasonic GD93

Cena:  6999 korun (Twist)

Panasonic je na rozdíl od výše zmíněného brášky vybavenější, čemuž by mohl napovídat i velmi elegantní design. Přístroj je sice trochu delší, zato je však velmi tenký a lehký. Zajímavou funkcí je možnost měnit barvy podsvícení displeje, k dispozici je celkem šest barev. Přístroj má také paměť na sto položek telefonního seznamu, ke každému číslu můžete přiřadit emailovou adresu (přístroj má i email klienta) a navíc lze položky slučovat do devíti skupin. Přístroj je dle mého názoru určen velmi širokému spektru uživatelů. Panasonic nabízí velmi hezký design pro fajnšmekry, ale také různé barvy podsvícení a další vymoženosti pro mladé.

+ design
+ funkce
+ různé barvy podsvícení
- výška přístroje a anténa
- nízká hlasitost reproduktoru
- absence české T9

Informace o mobilu v naší databázi.

Philips Azalis 288

Cena: 5995 korun (Go Street, head set zdarma)

Mobilní telefon Philips Azalis 288 je vcelku dlouhý, avšak lehký telefon. Dle mého názoru má přístroj hezký, neřku-li konzervativní design. Pochválit musím slušnou výdrž baterie, ovládání pomocí numerických kláves a také hlasové ovládání a vytáčení. Azalis 288 však příliš neoplývá funkcemi. Chybí paměť na čísla i textovky, když už jsem u těch textovek – editor se při psaní velmi nepříjemně zpomaluje. Navíc chybí podpora české T9. Potěší head set zdarma – na kablíku je tlačítko, jehož podržením aktivujete hlasové vytáčení. Cena by mohla být – vzhledem ke konkurenci – nižší.

+ hlasové ovládání a vytáčení
+ baterie a výdrž
+ velmi silné vibrace
+ přehledné menu…
- …ale s horším ovládáním
- chybí česká T9
- zpomalování při psaní textovek

Přečtěte si naši recenzi. 

Samsung SGH-R201S

Cena:  6999 korun (Twist)

Samsung SGH-R210S má líbivý design podtržen elegantním modrým podsvícením. Rozměry jsou solidní, bohužel se musíme smířit se špalíčkem antény. Mezi zdůraznění hodné funkce patří organizér s kalendářem a podpora textových zpráv EMS. Přístroj je dle mého názoru hezký a myslím, že se bude líbit široké veřejnosti. Nevíte-li přesně, jakým přístrojem by jste se zavděčili, Samsung SGH-R210D by vám mohl výběr ulehčit. Ovšem, vzhledem ke konkurenčním přístrojům by cena mohla být trochu nižší.

+ design
+ displej
+ EMS
- český slovník T9
- méně funkcí
- …za vyšší cena

Přečtěte si naši recenzi.

Siemens A35/A36

Cena: 2995 korun (A35 Go Party – doprodej zásob), 2799 korun (A36 Twist – doprodej zásob), 2377 korun (A35 Oskar)

Oba modely se od sebe liší jen vzhledem a možností výměny části předního krytu - ve prospěch A35. Bohužel – u tohoto přístroje nemohu vyzvednout žádnou vlastnost. Přístroj se hodí akorát pro volání a psaní textovek, chcete-li více, musíte se podívat jinde; mobil nemá budík! Navíc – autoři nedali mobilu do vínku příliš velký displej. Pouhé tři řádky, z čehož je jeden informační. Mohu-li poradit – za stejnou cenu dostanete u obou operátorů Alcatel OT 302/303, kterýžto je mobil hezčí, menší a v neposlední řadě vybavenější.

+ jednoduché ovládání
- displej
- absence základních funkcí

- vibrace
- vyšší cena

Přečtěte si naši recenzi.

Siemens C35i

Cena: 4495 korun (Go Hot), 4499 korun (Twist), 3777 korun (Oskar)

Siemens C35i je velmi rozšířený a oblíbený mobil. Ve svém čase přinesl mnoho nových funkcí a i dnes má co nabídnout. Ke kladům patří vyzváněcí profily, řazení čísel do skupin, organizér i docela povedené hry. Přístroj však nemá příliš dobrou výdrž baterie a také klávesnice by mohla být lepší. Ve své cenové kategorii jde však o velmi dobrou volbu.

+ cena
+ paměť (100 položek seznamu)
+ možnost spouštět funkce numerickými klávesami
- slabé vibrace
- výdrž baterie
- klávesnice

Zkušenosti s mobilem Siemens C35i.

Siemens M35i

Cena: 4999 korun (Twist)

Siemens M35i se od výše zmíněného „céčka“ liší podstatně lepší klávesnicí, (údajně) i delší výdrží baterie, ale hlavně svým kabátkem. Ten více odolný proti vodě, nečistotám a prachu než běžný telefon. Navíc zmizela anténa, tudíž nehrozí její zlomení po pádu na zem. Cenový rozdíl v porovnání s C35i je pět stovek. Záleží jen na vás, zda-li jste ochotni si připlatit za outdoorový telefon. Abych nezapomněl, M35i můžete koupit ve třech barevných kombinacích – žlutá, modrá a černá.

+ outdoorový koncept
+ lepší klávesnice než u C35i
+ lepší výdrž baterie než C35i
- slabé vibrace

Přečtěte si naši recenzi.

Siemens S35i

Cena: 8499 korun (Twist)

Siemens S35i můžeme zařadit do kategorie manažerských přístrojů zejména díky funkcím. Abychom byli konkrétní – přístroj má infračervený port, hlasový záznamník i hlasové vytáčení, sedm plně nastavitelných vyzváněcích profilů a v neposlední řadě organizér. Na jednu stranu potěší velký displej, na stranu druhou zamrzí vcelku špatná klávesnice. Přístroj má také paměť na pouho pouhou stovku položek v telefonním seznamu, který navíc není vícepoložkový. Přístroj je určen spíše náročnějším uživatelům, svému dospívajícímu dítku s ním radost moc neuděláte.

+ velký displej
+ IrDA
+ vyzváněcí profily
- chybí některé funkce
- klávesnice

Přečtěte si zkušenosti s mobilem.

Siemens C45

Cena: 6495 korun (Go Tatra), 6499 korun (Twist)

Sada s názvem Go Tatra obsahuje mobilní telefon Siemens C45 - nový počin německého výrobce v oblasti low-endů a nástupce velmi oblíbené C35i. C45 je hezký, bezanténový přístroj s výměnnými kryty. Neobsahuje nějaké výjimečné funkce, snad jen podporu EMS. Bohužel – tento přístroj nemůžu doporučit zatvrzelým textovkářům: mobil má totiž hodně špatnou klávesnici. Tu nezachrání ani česká T9. Celkově jde o hezký telefon, který však nepřináší mnoho nových funkcí oproti starší C35i (spíš méně, např. chybějící kalkulačka!).

+ design a výměnné kryty
+ personalizace (loga, vlastní menu)
+ česká T9
- málo funkcí
- klávesnice
- malá paměť na čísla (jen 50 položek)
- cena

Přečtěte si naši recenzi.

Sony CMD-J5/J6

Cena: 5495 korun (CMD-J6 Go Sonet), 6499 korun (CMD-J5 Twist), 5477 korun (CMD-J5 Oskar)

Hned na začátek mohu sadu s tímto telefonem označit jako jednu z nejlepších v poměru cena/funkce. Oba přístroje se liší pouze a jen vzhledem. J5 je klasická stříbrná, J6 je vyvedena v tmavší metalíze. Nutno podotknout, že J6 má o chlup lepší klávesnici. Mobilní telefon Sony CMD-J5/J6 má mnoho velmi užitečných manažerských funkcí, potěší velký displej, hlasité hands-free, výborná klávesnice (u J6) a přítomnost české T9. Z těchto důvodů mohu označit Sony J6 – vedle Nokie 33x0 – za jeden z nejlepších telefonů pro textové zprávy. Vyzdvihnout musím i vícepoložkový seznam a propracovaný kalendář/organizér.

Přístroj má velkého pamatováka jak na čísla, tak i na události. Polyfonní melodie spolu s možností nahrát si pomocí mikrofonu vlastní, třeba projíždějící vlak, je jakousi třešničkou na dortu. Celý dojem však kazí menší výdrž baterie, slabé zvonění i vibrace a poněkud větší rozměry – zejména výška umocněná dlouhou anténou. I přes to, že jde – po technické stránce - o velmi dobrý telefon, setkal jsem se ve svém okolí, co se vzhledu týče, i s nelibostí. Také bych tento mobil nedoporučoval uživatelům s malou rukou – ovládací kolečko je posazeno hodně vysoko, což by jim mohlo činit nemalé problémy. Vybírejte tudíž opatrně.

+ velká paměť na čísla i události
+ vyladěn pro textovkáře (velký displej, výborná klávesnice, česká T9)
+ přehledný organizér
- výdrž baterie
- hlasitost vyzvánění a síla vibrací
- rozměry – zejména výška

Přečtěte si recenzi na CMD-J5 a CMD-J6.

Sony J7/J70

Cena:  8495 korun (Go Elan)

Mobilní telefony Sony J7/J70 (liší se jen vzhledem) jsou nástupci oblíbeného modelu J5/J6. Design obou přístrojů by se dal označit jako velmi zdařilý. Sony vzal pilku na anténu, zmenšil rozměry a hlavně posunul jog-dial (ovládací kolečko) trochu níže, čímž se ovládání stalo pohodlnější i pro uživatele s menší rukou, což chválím. Toť však je – žel bohu – vše. J7/J70 se nic nového nenaučily, jde funkčně o tytéž mobily. A co víc, cena je oproti J5/J6 vyšší od dvou do tří tisíc korun! Záleží jen na vás, zda jste ochotní dát více peněz za „J5/J6 v novém kabátku bez antény“. Abychom jen nehaněli – J7/J70 mají stále velmi dobrý displej, klávesnici a spoustu dalších užitečných funkcí.

+ pamět na textovky
+ absence antény
+ česká T9
- minimum inovací oproti J5/J6
- cena

Přečtěte si naši recenzi.

Slovo závěrem

A jsme na konci našeho přehledu předplacených sad. Jak jsem v minulém díle slíbil, doporučíme si ty nejvýhodnější koupě ve svých cenových kategoriích.

  • do 3000 korun: V této cenové kategorii je bezesporu nejlepší koupí Alcatel OT 30x. Oproti konkurenci (Siemens A35/A36, Motorola T180) nabízí malé rozměry, solidní výdrž baterie, vibrace, pro mladé výměnné kryty a hlavně český slovník Zi pro rychlé psaní textových zpráv. 
  • do 4000 korun: Nejlepší volbou je bezesporu Siemens C35i ovšem od Oskara. Ten jej nabízí za velmi slušnou cenu 3777 korun. Konkurence: Ericsson A2628, Motorola T2288R, Alcatel OT Club DB. Ericsson je po technické stránce na stejné úrovni, bohužel je poněkud větších rozměrů. 
  • do 5000 korun: Zde je situace trochu obtížnější. Dobré jsou mobily Philips Fisio 311, Siemens M35, Motorola 205. Mládeži se zavděčíte především outdoorovou M35i, starším, či hůře vidícím uživatelům se bude líbit Philips Fisio díky velkému displeji. 
  • do 6000 korun: Zde mezi sebou soupeří zejména Nokia 3310, Sony J5/J6, Ericsson T20e i Motorola Timeport 250. Zatímco posledně jmenovaná se bude líbit spíše dospělým uživatelům, Nokií 3310 se zavděčíte mládeži. Mým vítězem je však Sony J5/J6, který nabízí za svou cenu nadstandardní funkce. 
  • do 7500 korun: V této cenové kategorii se o vaši přízeň utká zejména Nokia 3330 (od Oskara), Siemens C45, Alcatel OT501 a Panasonic GD 93. Nokii 3330 bych prostě nedoporučil, jestliže ji však chcete, sáhněte po levnější 3310 a zbudou vám peníze na druhý dárek. Siemens C45 není špatný, ovšem platí to stejné jako u Nokie. Nejde-li vám o vzhled, sáhněte po C35i či M35i. Velmi dobrou investicí je Alcatel OT 501, kterýžto oceňuji nejvýhodnější koupí. Za svou cenu nabízí velkou paměť a výbornou výdrž baterie. Panasonic GD 93 není špatnou volbou, avšak potěšíte s ním spíše technicky založené hračičky.
  • nad 7500 korun: Alcatel OT 511, Sony CMD-J7/70 a Siemens S35i. Nejlepší volbou je, co se funkcí týče, Siemens S35i. Chcete-li však stylový telefon, sáhněte po Alcatelu OT 511 či Sony J7/70. Musím vás ale upozornit, že za cenu posledně dvou zmíněných modelů můžete pořídit mnohem lépe. Třeba onen Alcatel OT 501.

A jaký je tedy verdikt? Vánoční koupí roku bych vyhlásil Alcatel OT 30x, Siemens C35i, Sony CMD-J5/J6 a Alcatel OT 501. Musím však přiznat mé puntičkářství a jsem si vědom toho, že většina uživatelů některé funkce prostě nevyužije a preferuje spíše design telefonu. Hodláte-li darovat někomu z vašich blízkých pod vánoční stromeček mobilní telefon, doufám, že vám náš malý přehled vaše rozhodování alespoň trošku ulehčil.

 

Diskuze (15) Další článek: Nokia 6310: jak to jenom dělá? (test)

Témata článku: Operátoři, Ostatní, O2, Vodafone, T-Mobile, Motorola Timeport 250, Nokia 3310, Nokia 3330, Panasonic GD35, Panasonic GD93, Philips Azalis 288, Philips Fisio 311, Siemens A35/A36, Siemens C35i, Siemens C45, Siemens M35i, Siemens S35i, Sony CMD-J7, Rádce, Mobil, Nejvýhodnější koupě, Přehled, Vidící uživatel, Nízká hlasitost, Sad


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 39

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15