Vánoční rádce: velký přehled mobilů v přeplacených sadách

Věřím, že většina z vás – našich čtenářů – hodlá nadělit někomu z blízkých pod vánoční stromeček mobilní telefon. Preferujete-li předplacené sady, poradíme vám, která by mohla být ta pravá.
Vánoční rádce: velký přehled mobilů v přeplacených sadách

Mobilní telefony se v minulých letech stávaly stále častějším vánočním dárkem. Dosavadní vývoj naznačuje, že se v naší zemi tento trend i letos dodrží. Chcete-li tedy někomu z vašich blízkých nadělit mobilní telefon v předplacené sadě, podívejme se na přehled všech mobilních sad našich operátorů. Já vím, přehled můžete najít na stránkách operátora, ten ale samozřejmě neuvede některé slabiny toho či onoho přístroje a snaží se vyzdvihnout jen klady.

Přehled je abecedně seřazen podle mobilního telefonu. U každého najdete ceny všech tří operátorů (nabízí-li jej), takže můžete okamžitě srovnat ceny toho či onoho operátora.

Poznámka: Nezapomínejte, že každý operátor nabízí jinou výši kreditu. U Eurotelu to je 500 Kč (plus 100 Kč vánoční kupón), k Twistu dostanete 400 Kč. Stejnou částku dává i Oskar, avšak jako vánoční nadílku dostanete dvě stovky navíc zdarma. Ceny u Oskara jsou tedy včetně 600 Kč kreditu. Eurotel a Paegas pak přidávají druhou kartu Go, resp. Twist.

Podívejme se tedy na mobilní telefony od Alcatelu, přes Ericssony a Motoroly, až po Nokie. Na zbytek se můžete těšit v druhé části našeho přehlednu předplacených sad.  

Alcatel OT Club DB

Cena: 3495 Kč (Go Fit-doprodej zásob)

Ano, čtete správně. I tohoto „starouška“ stále nabízí Eurotel jako sadu Go Fit. Hned ze začátku trocha humoru: Cena tohoto přístroje je tři a půl tisíce korun, což je o pět stovek více, než mnohem menší, novější a nadupanější OT 303. Když jsem nabídku Eurotelu viděl poprvé, považoval jsem tuto cenu za překlep. Petr Broža mne ujistil že není a dodal trefnou poznámku: „Eurotel je srandovní“. To skutečně je, vezmeme-li v potaz, že Alcatel OT Club DB krom hlasitého hands-free nic neumí. Jeho cena je zkrátka přemrštěná a tu pravou bych viděl maximálně na hranici dvou tisíc korun. Jednoduchá rada: Ruce pryč!

+ hlasité hands-free
+ dobrá klávesnice
- displej
- rozměry a hmotnost
- cena (!)

Alcatel OT 302 (303)

Cena: 2995 Kč (Go Wow – head set zdarma), 2999 Kč (Twist – doprodej zásob), 2777 Kč (Oskar)

Alcatel OT 30x je na trhu již zhruba rok. Jde o malý, vcelku hezký telefon, s jednoduchým ovládáním a chvalitebnou výdrží baterie. Po roce slibů jsme se nakonec dočkali českého slovníku Zi (obdoba T9), se kterou je nyní psaní mnohem rychlejší. Ovládání probíhá pomocí třísměrového joystiku, ten však u některých modelů zlobí, před koupí doporučuji vyzkoušet! Přístroj neobsahuje mnoho technických vymožeností, což je ovšem vyváženou nízkou cenou. Chcete-li malý, jednoduchý telefon za nízkou cenu, Alcatel OT 30x může být horkým adeptem. Nejvýhodněji nakoupíte u Oskara, na druhou stranu u Eurotelu dostanete head set zdarma.

+ rozměry
+ výdrž baterie
+ klávesnice
- špatně vyřešená nabíječka
- klávesnice se ošoupává
- WAP browser

Přečtěte si naši recenzi.

Alcatel OT 311

Cena: 6495 Kč (Go Roxy), 5499 Kč (Twist)

Alcatel OT 311 je nástupcem velmi oblíbeného a rozšířeného OT 30x. Hned pro začátek můžu říci, že je cena poněkud přemrštěná, avšak můžeme očekávat její snížení. Alcatel OT 311 mnoho funkcí nemá. Oproti OT 511 neumí polyfonní melodie, nemá hlasové vytáčení ani hlasový záznamník a co je nejpodivuhodnější – nemá ani hry. Přístroj umí WAPovat, má jednoduchý organizér na deset položek a podporuje EMS. Textovkáře potěší přítomnost českého slovníku Zi. Alcatel OT 311 je hezký přístroj, který však neoplývá mnoha funkcemi. Jeho cena je zatím poněkud vyšší, věřím, že se v blízké době sníží minimálně o tisíc korun. Moje rada zní – zatím počkat, nebo oželit pár funkcí a koupit OT 30x.

+ design
+ dobrá tlačítka
+ česká Zi
- funkce
- NiMH baterie
- zatím cena

Přečtěte si naši recenzi.

Alcatel OT 501

Cena: 7495 Kč (Go Impuls), 7499 Kč (Twist), 6377 Kč (Oskar)

Chcete-li pro své blízké mobil malý, hezký a v neposlední řadě vybavený, sáhněte po Alcatelu 501. Podezřele nízká cena by mohla odradit, ale nenechte se oklamat. Alcatel 501 je manažerský telefon se spoustou užitečných funkcí: Od paměti pro čísla i textovky, přes organizér až po hlasové vytáčení a hlasový záznamník. Výborná je výdrž baterie i ovládání pomocí pětisměrového joystiku. Vytknout by se dala jen absence GPRS a infraportu, avšak to nikdo v této cenové kategorii nečeká. Konečně se také do mobilu dostala česká Zi, kterou Alcatel slíbil již loni na podzim. Na každý pád je Alcatel OT 501 – zejména od Oskara -  jednou z nejvýhodnějších voleb, chcete-li hodně muziky za málo peněz.

+ funkce
+ výdrž baterie
+ rozměry a design
+ konečně česká Zi
- absence GPRS
- u některých modelů zlobí joystik

Přečtěte si naši recenzi.

Alcatel OT 511

Cena: 8495 Kč (Go Bravo), 8499 Kč (Twist)

Alcatel OT 511 je novinkou francouzského výrobce. Jde o malý stylový telefon, který se mezi mládeží neztratí. Ideální dárek pro nenáročné školáky, kterým vyhovují polyfonní melodie, obrázkové zprávy a atraktivní vzhled. Přístroj však není po technické stránce příliš vybaven. Starší OT 501 můžeme i přes nižší cenu zařadit mezi manažerské přístroje. Ovšem poslední trend naznačuje, že budeme více platit za styl a design, než za vybavení. Jste-li ochotni svému dítku koupit dražší mobil, Alcatel OT 511 může být vhodnou volbou.

+ rozměry a hmotnost
+ polyfonní melodie
+ EMS a česká Zi
- absence paměti na čísla a SMS
- málo funkcí
- cena

Přečtěte si naši recenzi.

Ericsson A2628

Cena: 3495 Kč (Go Puls), 3499 Kč (Twist)

Ericsson A2628 je trochu větší a těžší přístroj. Designově v základním šasi moc parády neudělá, k dostání jsou však mnohem zajímavější oblečky, které tento mobil promění k nepoznání. Z kladných vlastností jmenujme dobrý displej, hlasové vytáčení, paměť na sto čísel a dokonce i deset textovek. Za svou cenu jde o dobrou volbu, nevadí-li vám větší rozměry.

+ displej
+ paměť na čísla a textovky

+ hlasové vytáčení
- rozměry
- hmotnost

Přečtěte si naši recenzi.

Ericsson T20e

Cena: 5999 Kč (Twist)

Mobilní telefon Ericsson T20e je po vzhledové stránce velmi zdařilý, mládeži se líbí různé, ale vkusné barevné kombinace. Mobil nejen hezky vypadá, ale má i něco „v hlavě“. Umí si zapamatovat dvě stovky jmen a dvě desítky textovek, podporuje EMS i WAP. V neposlední řadě musím vyzdvihnout výbornou výdrž baterie. Ericsson T20e může být ideálním dárkem pod vánoční stromeček. Jde o vyrovnaný mobil za rozumnou cenu.

+ paměť na čísla i textovky
+ vzhled
+ výdrž baterie
- menší displej
- chybí prediktivní vkládání textu

Parametry mobilu najdete v naší databázi.

Motorola V100

Cena: 1995 Kč (Go Tech)

Motorola V100 není obyčejný telefon. Jde o malý „komunikátor“ který má displej a plnohodnotnou klávesnici. Toto jej předurčuje zejména pro pohodlné psaní textovek, což do puntíku splňuje. Vzhled je hezký, zkrátka – mladému textaři tímto kouskem uděláte radost. Musím však připomenout negativní vlastnost tohoto přístroje – volat se musí pomocí dodávané bondovky, což není vždy pohodlné. Mám ale dobrý nápad. Proč si – za tu cenu – nepořídit Motorolu V100 se svou přítelkyní nebo rodinou a přes Oskarův Slyším vás jen posílat textovky? Za dva tisíce pomalu neseženete ani bazarový telefon!

+ rychlé psaní textovek
+ velký displej…
- …ale moc znaků se na něj nevleze…
+ …protože jsou písmena velká
- nutno volat s bondovkou
- absence paměti na textovky

Přečtěte si naši recenzi.

Motorola Talkabout 2288R

Cena: 3499 Kč (Twist – doprodej zásob)

Motorola Talkabout 2288R je určena pro normální lid. Ani vzhledem, ani technickými funkcemi příliš nezaujme. Z kladných vlastností můžeme jmenovat dobrý displej a vcelku slušnou klávesnici. Musím však upozornit, že za stejnou či dokonce nižší cenu lze koupit lépe, třeba Alcatel OT 30x.

+ displej
+ po úpravě další funkce
- velikost
- funkce

Přečtěte si naši recenzi.

Motorola Talkabout 180

Cena: 1995 (Go Bonus – doprodej zásob), 1999 (Twist – kredit 200 Kč)

Motorola T180 je stejně jako předchozí model určena pro nenáročné uživatele, kteří chtějí být na přijmu a občas napsat nějakou tu textovku. Displej není příliš dobrý – má jen dva řádky pro text, další dva jsou informační. Co říci k dovednostem? Přístroj neumí – za svou cenu – nic výjimečného. Nejste-li náročný uživatel, může vám Motorola T180 za malý peníz dobře posloužit.

+ klávesnice
+ cena
- funkce
- displej

Přečtěte si naši recenzi. 

Motorola Talkabout 192

Cena: 7995 Kč (Go Max), 5977 Kč (Oskar)

Motorola Talkabout 192 je první „levnou vlašťovkou“ s podporou datových přenosů GPRS. Avšak kvůli absenci infraportu či datového kabelu je můžeme použít jen pro WAP. Ale i tak se hodí. Design telefonu je vcelku zdařilý, chybí anténa a kryty lze měnit. Celkově jde o dobrý, avšak „nevýstřední“ telefon, což zejména mladým může vadit. Cena by u Eurotelu mohla být o trošku nižší, výhodněji opět koupíte u Oskara.

+ GPRS (3+1 timeslot)
+ rozměry
- absence českého slovníku iTAP
- NiMH baterie

Přečtěte si naši recenzi.

Motorola Timeport 250

Cena: 5999 Kč (Twist)

Motorolu Timeport 250 můžeme klidně zařadit mezi manažerské přístroje. Má velmi elegantní stříbrný design podtržený modrým podsvícením displeje. Z funkcí jmenujme pamatováka na tři stovky čísel, hlasový záznamník, organizér s kalendářem, hlasové ovládání a v neposlední řadě infraport. Přístroj se možná pro svůj konzervativní design nebude líbit mládeži, chcete-li však mnoho technických funkcí za málo muziky, Motorola Timeport může být to pravé.

+ specifické funkce
+ design
+ podpora 1900 MHz sítě
- absence GPRS

Přečtěte si naši recenzi.

Motorola Timeport 260

Cena: 9995 Kč (Go Trial - doprodej zásob)

Sada Go Trial s Motorolou T260 je nejdražší předplacenkou Eurotelu. Stojí bez pětikačky deset tisíc korun. Tato Motorola však již svým vzhledem „pasuje“ spíše do rukou manažera, čemuž samozřejmě odpovídají i funkce. Hlasový záznamník i hlasové vytáčení, infraport a konečně i GPRS (3+1 timeslot). Zamrzí trochu větší rozměry a vcelku velká anténa. Timeport 260 určitě nekupujte svému dospívajícímu dítku. I když jde o technicky vyspělý přístroj, svým vzhledem mladou generaci neočaruje.

+ datové přenosy GPRS
+ hlasové ovládání, vytáčení i záznamník
+ podpora 1900 MHz sítí
- rozměry
- anténa

Přečtete si naši recenzi.

Nokia 3310

Cena: 5495 Kč (Go Chat), 5999 Kč (Twist), 5377 Kč (Oskar)

Nokia 3310 je na našem trhu již hodnou chvíli. K jejím kladům patří jednoduchost, výborná klávesnice a konečně i podpora českého slovníku T9, je však stále poněkud chudší na funkce (nemá žádnou vnitřní paměť) a také je poněkud těžká. Tento mobil je velmi rozšířen mezi mládeží, z čehož plyne možnost vzájemné výměny krytů, melodií a log. Z tohoto důvodu je Nokia 3310 vhodným dárkem pro mladé nenáročné uživatele. Cena je mnohem příjemnější než cena sad s Nokií 3310. Nejlevněji koupíte opět u Oskara

+ výdrž telefonu
+ rozšířenost
+ jednoduchost
- typ baterie (NiMH)
- hmotnost
- málo „manažerských“ funkcí

Přečtěte si naši recenzi.

Nokia 3330

Cena: 7995 Kč (Go Game), 7499 Kč (Twist), 6377 Kč (Oskar)

O Nokii 3330 se napsalo mnoho článků a prodiskutovalo ještě více. Ke kladům tohoto telefonu patří „oblíbenost“. Mezi lidmi je velmi rozšířená, což může být rozhodující argument. Se svými přáteli si můžete vyměňovat kryty, posílat obrázky, melodie a loga. Vezmeme-li to z druhé strany, Nokia 3330 má oproti výše zmíněné sestřičce 3310 navíc jen WAP, 100 položek v paměti telefonu, animované loga a o jednu hru více. Zkrátka – nevyužijete-li WAP, sáhněte raději po sadě s Nokií 3310, kterážto je třeba u Eurotelu o půl třetího tisíce levnější.

+ rozšířenost
+ hry
+ výdrž baterie
- hmotnost způsobená zejména NiMH baterií
- funkce
- cena

Přečtěte si naši recenzi.

V druhém díle dokončíme přehled předplacených sad, podíváme se na mobilní telefony značek Panasonic, Philips, Samsung, Siemens a Sony. A jelikož můžeme za stejnou cenu koupit několik přístrojů, doporučíme vám ty nejvýhodnější.

 

Diskuze (55) Další článek: Eurotel: novinky pro mrazivé dny

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Motorola Timeport 250, Motorola Timeport 260, Nokia 3310, Nokia 3330, Horký adept, Rozhodující argument, Velká anténa, Mobil, Ideální dárek, Rádce, Sad, Přehled


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31