Vážně tu je nevážný Silvestr

Pokud patříte mezi pravidelné čtenáře MobilManie, pak vám zajisté není neznámá naše nedělní rubrika Vážně i nevážně. V tomto článku najdete odkazy na to nejlepší, co se v rámci této rubriky podařilo vyprodukovat.
Vážně tu je nevážný Silvestr

Nedělní MobilManie

Za vznikem nedělních článků stál jeden z mnoha nápadů, které se nám v redakci tak nějak čas od času honí hlavou. Popravdě řečeno ten nápad vznikl po napsání článku Máte toho správného operátora?, který jste si na MobilManii mohli přečíst jednu zářijovou neděli, kdy redakce zela prázdnotou, protože Petr Broža byl na dovolené ve Španělsku, Marek Lutonský v Turecku, Ivan Lukáš ve Francii a Vladislav Janeček na Moravě v nemocnici. Tehdy jsem měl na starosti MobilManii víceméně sám a po více jak týdnu práce jsem již potřeboval trochu oddechu no a jak jinak si odpočinout než při psaní oddechového článku.

Tak tedy vznikl první nedělní článek, tehdy ještě bez přízviska Vážně i nevážně. Jelikož se ale první článek ujal více než dobře, tak jsem dostal nápad, že by se na MobilManii mohli objevovat podobné články každou neděli (čehož jsem pak několikrát litoval :o)). Po jednom článku, kdy jeden ze čtenářů nepochopil, že článek je myšlen jako zábavný, pak Petr Broža vymyslel, že před každý zábavný nedělní článek budeme dávat ještě sousloví Vážně i nevážně, což přežilo až dodnes. Teď už ale dost nudného povídání. Jsou tu nedělní zábavné články tak, jak jste se s nimi mohli poslední čtyři měsíce na MobilManii setkávat. Ještě bych si ale dovolil jednu otázku na závěr – přejete si, aby se na MobilManii objevovaly zábavné články i nadále?

Odkazy

Máte toho správného operátora Reklamní kampaně našich operátorů jsou pravděpodobně jedny z nejlepších na světě. Naši operátoři na ně také vynakládají nemalé finanční prostředky a je to na nich znát. Nejednou se u reklamy dokonce i zasmějeme. Snaží se nám snad operátoři svými reklamními kampaněmi něco naznačit?

Nokia 9210 - pořiďte si koloběžku  Nepochybně jste již zaslechli zmínku o zatím posledním komunikátoru společnosti Nokia honosícím se číslem 9210. Barevný displej, rychlá data, video v kapse – nic z toho vás už nepřekvapí. Nokia 9210 má však na své majitele také skryté vedlejší účinky. Alespoň podle reklamy.

Vážně i nevážně: Cesta do hlubin mobilistovy duše V nejrůznějších periodikách jste již měli možnost přečíst si psychologickou sondu téměř všech druhů lidí - sportovců, učitelů, řidičů, policistů, zločinců, atd. Co jste si ale přečíst nemohli, byla psychologická sonda zarytého mobilisty. Pokusíme se to tedy napravit.

Proč si (ne)koupit mobil V současné době je u nás více než šest milionů uživatelů mobilů. To dává znát, že existuje ještě jistá potenciální zákaznická rezerva. Jsou to například děti, lidé, kteří na mobil nemají a hlavně také lidé, kteří tvrdí, že mobil nepotřebují. Proč si tedy (ne)koupit mobil?

A Bůh řekl: Budiž Česko zemí mobilům zaslíbenou! Ještě před pár lety si u nás lidé představovali pod pojmem mobilní telefon, zařízení připojené k pevné telefonní síti s hodně dlouhou šňůrou. Dnes je ale situace podstatně odlišná a jsou to právě šňůrové telefony, které se pomalu, ale jistě budou stávat pro většinu lidí vzdálenou exotikou.

Návštěva v mobilní zoo Když jdu po ulici, občas si připadám jak při exkurzi do zoologické zahrady. Tu vidím člověka řvoucího do telefonu, tu zase někoho, kdo zuřivě píše jednu textovku za druhou a tu někoho, kdo jde po ulici a povídá si sám s sebou. Připravil jsem tedy pro vás malou systematiku mobilistů.

Vážně i nevážně: UMTS aneb to by se regulátorovi stát nemělo Minulý týden propuklo v naší republice druhé kolo UMTS šílenství. Již od brzkých ranních hodin se tak tísnily davy zvědavců dychtivých po licenci na UMTS před budovou ČTÚ na Sokolovské ulici. Nebo, že by ne...

Vážně i nevážně: Jak jsem volal Ježíškovi Jak jste se mohli již v pátek na MobilManii dozvědět, tak Paegas spustil novou službu Ježíškova linka. Samozřejmě mi to nedalo a Ježíškovi jsem ihned zavolal, abych si s ním vyjasnil některé nepřesnosti týkající se mojí loňské písemné objednávky dárků.¨

Vážně i nevážně: Jak jsem si kupoval UMTS Předevčírem skončilo druhé kolo výběrového řízení na udělení licencí UMTS. Přihlásili se pouze Eurotel a RadioMobil. Na konečné rozhodnutí měly obě společnosti jen 94 hodin. Přinášíme vám zápis z deníku jednoho z četných zájemců - vždyť přihlásit se mohl téměř každý.

Vážně i nevážně: Jak správně pečovat o mobil Mobilní telefony se staly naprosto běžnou součástí našich životů. Bereme je jako naprostou samozřejmost a podle toho se k nim také chováme. Ne vždy se to telefonu ale musí líbit, a tak se občas prostě naštve a vypoví nám službu. Jak se tedy správně chovat k mobilu?

Vážně i nevážně: Novinky operátorů pro příští rok Je poslední den roku. Téměř každý dnes hodnotí to, co se v uplynulém roce podařilo a co ne. My jsme se ale zaměřili do budoucnosti na nové služby, které předpokládáme, že by mohli naši operátoři nabídnout.

 

Diskuze (9) Další článek: Vážně i nevážně: poslední novinky operátorů pro příští rok

Témata článku: Ostatní, První článek, Konečné rozhodnutí

Určitě si přečtěte