Veletrh ComNet klesá stále níž

Koncem května se na pražském výstavišti každoročně konává telekomunikační veletrh s názvem ComNet. Jeho úroveň se rok od roku poněkud snižuje – tedy až na loňský rok, kdy bylo k vidění opravdu hodně. Letošní ročník ComNetu to ale jaksi vyvážil.
Veletrh ComNet klesá stále níž
Koncem května se na pražském výstavišti každoročně konává telekomunikační veletrh s názvem ComNet. Dalo by se říci, že úroveň veletrhu se rok od roku poněkud snižovala – tedy až na loňský rok, kdy bylo k vidění opravdu hodně. Letošní ročník ComNetu to ale jaksi vyvážil.

Kam se všichni poděli?

Když se řekne telekomunikace, každému se pravděpodobně vybaví několik věcí – přenos hlasu, datové přenosy, mobilní operátoři, operátoři pevných sítí, ISDN, GPRS, apod. Ano, zcela správně. Všechny tyto věci patří neodmyslitelně k tomuto odvětví IT a každým rokem jste se s nimi mohli na ComNetu setkat. Tak proč ne letos?

Když jsem vstoupil do areálu výstaviště, přivítala mne nevelká dodávka a mobilní domeček Siemens s nápisem: „UMTS, tommorow starts now with Siemens.“ Letošní ročník by mohl být zajímavý, řekl jsem si a šel si dotyčnou dodávku prohlédnout. To jsem ale ještě netušil, že tato dodávka bude také tím nejlepším na letošním ComNetu.

Poté, co jsem vstoupil pln očekávání do veletržního paláce, zarazil jsem se hned u tabule, která na sobě měla nápis: „Seznam vystavovatelů.“ Byla totiž podezřele prázdná. Postrádal jsem tam většinu významných společností jako Eurotel, RadioMobil alias Paegas nebo Český Mobil alias Oskar. O co větší však bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že na seznamu vystavovatelů chybí i Český Telecom, který míval tradičně jednu z největších expozicí ComNetu.

Po stopách vystavovatelů

Telekomunikační firmy, které by se orientovaly na něco jiného než na datové přenosy, jsem musel na veletrhu doslova hledat. Jediné, oč tu opravdu nebyla nouze, byli poskytovatelé pevného či bezdrátového připojení k Internetu a firmy zabývající se řešením pro e-bussines. Z oblasti mobilních telefonů tu byl pouze Siemens. ComNet se letos konal pouze v pravém a prostředním křídle veletržního paláce. V pravém křídle nemalou část zabíral prostor pro tradiční šachový turnaj a ComNet Solutions Park, což bylo místo, kde se jednak konaly různé přednášky a jednak jste zde mohli získat návrh konkrétního řešení v dané oblasti, která vás zajímala. Chvíli jsem se zkusil zaposlouchat do jedné přednášky, která se týkala sítí UMTS a technologie PUSH. Bohužel ta část přednášky, kterou jsem vyslechl, byla vedena tak, že i naprostý laik by se nic moc nového nejspíš nedozvěděl. Je ale možné, že jsem měl prostě jen smůlu a přišel jsem v ten nesprávný okamžik.

Dominantou prostředního křídla byl jednoznačně stánek Siemensu, který toto křídlo zabíral téměř z poloviny. Pravému křídlu pak vévodily dva stánky – jeden společnosti Contactel a druhý společnosti DataCom. Mezi dalšími vystavovateli se například objevili různá periodika z oblasti IT (ale nejen z té) či výrobci a distributoři UPS (záložních zdrojů napájení). Zkrátka a jednoduše – letošní ComNet byl pro mne velkým zklamáním, a to jak z hlediska počtu firem, tak z hlediska obsahu. Doufejme, že letošní ročník byl jenom výjimkou. Pokud by totiž ComNet pokračoval dále tímto směrem, tak by příští, desátý, ročník mohl být také ročníkem posledním.

Diskuze (3) Další článek: Motorola zabuduje podporu pro Memory Stick do procesoru

Témata článku: Ostatní, Veletrh, Veletržní palác


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21