Veletrh ComunicAsia: novinky se jen hrnou

Na veletrhu CommunicAsia, který se koná tento týden v Singapuru, bylo uvedeno několik velmi povedených mobilů. Po CeBITu je tento veletrh další důležitou událostí, kterou byste neměli minout - alespoň na MobilManii. Podívejte se na asijské hostesky vyfotografované přímo na výstavišti!

To, že na veletrhu CommunicAsia, který se každoročně koná v asijském Singapuru, budou představeny nové mobilní telefony, se vědělo již pár dnů předem. Tušilo se něco o modelech Sony Ericssonu T200, spekulovalo se o Memory Sticku pro P800, šuškalo se mobilech Siemens A50 a C55. Ačkoliv se lidé ze Sony Ericssonu i Siemensu snažili vše utajit až do konání tiskové konference okolo třetí hodiny odpolední tamního času, přinesli jsme pár informací už v minulý pátek v bleskovkách.

Přečtěte si:

Nokia překvapila

Komu se ale podařilo utajit novinku až do poslední chvíle, byla Nokia. Svým modelem 6610 vyrazila internetové veřejnosti dech - malý mobil s barevným displejem, který se svými zábavními funkcemi konečně blíží svým asijským kamarádům. Ani Sony Ericsson nelenil a uvedl další kousek s barevným displejem, k němuž lze připojit kamerka a který umí posílat MMS. Zato Siemens nepřekvapil a skoro bych řekl, že i zklamal. Jediný mobil, který je jiný než ostatní „vajíčka“, je véčko CL50, které ale není určeno primárně pro evropský trh.

Přečtěte si: Nokia 6610 - barevné překvapení

Žádnou novinku ale neuvedl ani Alcatel. Letos zatím uvedl jen jeden opravdu nový mobil, One Touch 715 a jeden mobil upravený, model One Touch 512 (vychází z modelu OT 511). Ani Alcatel, ani Siemens tak zatím jako jedni z mála stále nemají mobil s barevným displejem a MMS. Alcatel by mohl nový model uvést buď na Invexu (to je ale jen lokální událost), nebo až na příštím CeBITu - to je dle mého názoru pravděpodobnější. Siemens pak bude mít mobil s barevným displejem a Bluetooth na podzim (pravděpodobný je název S55).

Budoucnost má barva a multimediální blbinky

CommunicAsia je zkrátka velmi významná událost mobilního trhu, která je minimálně tak důležitá jako CeBIT. Pro evropské výrobce je možná významnější než CeBIT, protože asijský trh je větší a zatím méně naplněn. Bohužel pro Evropany tam mají silnou pozici asijští výrobci, kteří udávají standard svými barevnými hračkami s polyfonními melodiemi. Právě proto je patrný posun evropských výrobců směrem k multimedialitě - dokazuje to Sony Ericsson, Nokia i Philips; zatím zaostávají Siemens a Alcatel, kteří budou muset zkrátka trošku zabrat, aby s Asiaty udrželi krok. V Evropě to nevadí, uživatelé jsou zde konzervativní - mnozí hračičky odmítají a soustředí se pouze na funkce, v Asii ale s takovými mobily neuspějí.

A co vy? Dáváte přednost funkcím v klasickém konzervativním kabátku nebo ujíždíte na multimediálních hračičikách?

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
No nechtěli byste se sbalit a utíkat na asijský kontinent?

Fotografie pořídil náš spolupracovní Paul Matt, který je autorem serveru Threegmobile.

Diskuze (4) Další článek: Oskar: Dohodě už zvoní hrana!

Témata článku: Ostatní, Alcatel One Touch 512, Alcatel One Touch 715, Nokia 6610, Siemens A50, Sony Ericsson T200, Sony Ericsson T300, Veletrh

Určitě si přečtěte