Velký bratr se dívá – ICQ na WAPu

Přestože se k WAPu stavím dost skepticky a svými názory žhavím jeho příznivce do běla, čas od času objevím wapovou službu, která mě velmi zaujme. Jednou z nich je ICQ.
Přestože se k WAPu stavím dost skepticky a svými názory žhavím jeho příznivce do běla, čas od času objevím wapovou službu, která mě velmi zaujme. Jednou z nich je ICQ.

ICQ [ajsíkjú] je program pro komunikaci na Internetu. V jeho okně vidíte, jestli vaši známí sedí u počítače a pokud ano, můžete si s nimi vyměňovat zprávy, webové adresy, soubory atd.

Zatímco klasické ICQ vyžadovalo, abyste i vy seděli u svého počítače, pomocí wapové verze můžete se svými přáteli komunikovat i z mobilního telefonu. Na wapové adrese http://5390.com je totiž služba, která dokáže téměř to samé, co program na počítači.

Když se zde přihlásíte pomocí svého čísla ICQ a hesla (musíte tedy již být zaregistrováni) a přidáte si do seznamu žádaná jména svých známých, v mobilu hned uvidíte, jestli jsou připojeni a můžete s nimi komunikovat. Možnosti jsou sice omezenější než v případě programu ICQ, prakticky můžete svému protějšku poslat jen zprávu, ale protože komunikace přes ICQ probíhá hlavně prostřednictvím zpráv, určitě nebudete ošizeni.

Další jméno do seznamu můžete však hledat jen podle e-mailové adresy, program ICQ nabízí mnohem víc: lze vyhledávat i podle čísla, podle jména, přezdívky... Bylo by určitě také příjemné, kdybyste si mohli do wapového ICQ nějakým způsobem převést jména, která máte nastavena v ICQ na počítači. Nyní totiž musíte požadovaná jména vždy zadávat znovu.

K čemu to je dobré?

Na rovinu: je to hlavně hezká hračka a prezentace možností WAPu. V současnosti, kdy platíte za za minuty spojení, nebudete na wapovém ICQ určitě trávit volný čas. Přesto jsem tuto službu dobře využil: když mi víkendu přestalo fungovat internetové připojení, pohodlně jsem se přes wapové ICQ podíval, zdali je náš administrátor on-line a požádal ho o informaci, co se stalo. Určitě je však výhodnější právě pro toto ICQ použít GPRS, tedy placení jen za to, co stáhnete. Většinu času totiž budete jen čekat, až vám někdo odpoví, a to se může hodně prodražit.

Další informace o ICQ najdete na webech www.icq.com a www.icq.cz.

Témata článku: Ostatní, Bratr, ICQ, Velký bratr, WAP, Hezká hračka