Velký přehled a srovnání mobilních telefonů do 4 000 Kč

O drahých a špičkových telefonech se krásně čte i píše, nejvíc se ale prodávají mobily z úplně opačného konce. Ze současné nabídky jsme vybrali 29 telefonů s cenou do 4 000 Kč. V článku najdete jejich přehled, charakteristiky, srovnání a doporučení.
Velký přehled a srovnání mobilních telefonů do 4 000 Kč
Nejlevnější mobilní telefony se mohou zdát nudné. Nabízejí většinou jen základní funkce, obvykle příliš nezaujmou ani na pohled. Přesto je o ně největší zájem, přesto na nich výrobci trží víc než na svých vlajkových a několikrát dražších modelech. Čtenáři MobilManie jsou sice jiní než reprezentativní vzorek populace, proto se také na webu soustředíme zejména na telefony střední a vyšší třídy, nejlevnější modely však nemůžeme ignorovat.

Připravili jsme proto tento článek s velkým srovnáním mobilů s cenou do čtyř tisíc korun. Jako vždy počítáme pouze s oficiální plnou cenou, nezajímá nás šedý dovoz nebo dotované ceny mobilních operátorů. Bereme v úvahu pouze telefony, které se v současné době prodávají, které máme v katalogu mobilů a které jsme našli v obchodech, jež sledujeme. Je možné, že popisované telefony někde seženete ještě levněji, není ale v našich možnostech hledat ceny ve všech obchodech v Česku.

Máte mnohem větší výběr

Mobilní telefony jsou dnes levnější než kdykoli dřív. Když jsme před půl rokem připravovali podobný článek a zvolili jsme v něm hranici pěti tisíc korun, mohli jsme vybírat mezi sedmadvaceti mobilními telefony. Dnes jsme cenový limit museli posunout o tisíc korun níž a i tak budeme psát o devětadvaceti mobilech.

V článku napřed prostřednictvím obrázků představíme všechny telefony rozdělené do cenových tříd. V jednotlivých třídách jsme potom provedli srovnání telefonů a k nejlepším napsali krátkou charakteristiku. V posledních kapitolách článku potom najdete podrobné tabulky se vzájemným srovnáním mobilů.


Najděte si mobil podle obrázku

Cena do 2 000 Kč

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Cena 2 000 až 2 500 Kč

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Cena 2 500 až 3 000 Kč

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Cena 3 000 Kč až 3 500 Kč

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Cena 3 500 až 4 000 Kč

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek


Nejlepší mobily do 2 000 Kč

V této kategorii vedle sebe soupeří pouze tři mobilní telefony, všechny proto představíme v podrobnějších charakteristikách. Žebříček seřazený podle výsledků redakční srovnávací metodiky od nejlepšího mobilu k horším vypadá takhle:

Telefon

hodnocení

cena
Siemens A55

dobrý (52 %)

1 699 Kč
Siemens A52

dobrý (49 %)

1 816 Kč
Motorola C200

dobrý (41 %)

1 639 Kč

Klepněte pro větší obrázekSiemens A55

Siemensy řady A patří mezi nejjednodušší telefony, jsou určeny pro nenáročné uživatele. Model A55 je typickým příkladem. Má jen základní funkce pro telefonování a práci se zprávami. Do seznamu v telefonu se vejde padesát jmen, je zde také místo pro 25 textovek, které lze psát pomocí slovníku T9. Mobil má vícehlasé vyzvánění a hlasité handsfree. Z organizačních funkcí nabídne opakovaný budík, wapový prohlížeč, chybí ale GPRS.

Podrobné parametry Siemensu A55 najdete v katalogu mobilů

Klepněte pro větší obrázekSiemens A52

I přes nižší označení byl Siemens A52 uveden později než model A55. Funkčně je téměř shodný, až na pár detailů. Při telefonování chybí hlasité handsfree, mobil nemá opakovaný budík, nenajdeme u něj ani wapový prohlížeč. Jde ještě víc o mobilní telefon pro velmi nenáročné uživatele, kterým jde hlavně o cenu.

Podrobné parametry Siemensu A52 najdete v katalogu mobilů

Klepněte pro větší obrázek

Motorola C200

Další mobil, u něhož je nejdůležitější nízká cena, je Motorola C200. Je to jeden z nejméně vybavených současných telefonů, zároveň je ale absolutně nejlevnější. Do telefonního seznamu se vejde plných sto položek, nedostalo se ale už na paměť pro textové zprávy. K dispozici je však jednoduchý kalendář a opakovaný budík.

Podrobné parametry Motoroly C200 najdete v katalogu mobilů

Podrobné srovnání těchto tří telefonů


V následující kapitole najdete srovnání a charakteristiky mobilních telefonů s cenou do 2 500 a do 3 000 Kč

Témata článku: Ostatní, Srovnání, Alcatel One Touch 332, Alcatel One Touch 535, Motorola C200, Nokia 1100, Nokia 2100, Nokia 2300, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 3510i, Philips 330, Philips 350, Philips Fisio 620, Philips Fisio 820, Sagem myC-2, Sagem myX-2, Sagem myX-5m, Siemens A50, Siemens A52, Siemens A55, Siemens A60, Siemens C55, Siemens C60, Siemens C62

Určitě si přečtěte

Český mobilní internet je zakletý. Nejen pro nás, ale i pro zahraniční analytiky

Český mobilní internet je zakletý. Nejen pro nás, ale i pro zahraniční analytiky

** Analitici z Finska srovnávali, co nabízí 137 operátorů za 30 eur ** Nabídka českých operátorů je asi moc složitá, analytiky zmátla ** Stále víc operátorů nabízí neomezená data, u nás jsou v nedohlednu

13.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 35

Srovnávací test 11 smartphonů s Androidem a cenou do 6 000 Kč

Srovnávací test 11 smartphonů s Androidem a cenou do 6 000 Kč

** Cena do 6 000 Kč je podle mnoha e-shopů tou nejžádanější. ** I sem pronikají čtečky otisků prstů, kvalitní kamery a kovová těla. ** Šlo o překvapivě vyrovnaný souboj.

7.  11.  2017 | časopis Computer, Michlovský Jakub | 53

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

** Tři zlatá operátorská pravidla: komplikovaně, draze, připlať ** Operátoři letos změnili nabídku tarifů, ušetřit vás ale nenechají ** Ceny už sice nemají úplně stejné, ale rozdíly jsou minimální

10.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 56

Nový Computer: Velký test 11 telefonů do 6 000 Kč

Nový Computer: Velký test 11 telefonů do 6 000 Kč

** Červencový Computer právě na stáncích ** Kdy nahradí roboti lidskou práci? ** Postavte a přetaktujte svůj počítač!

3.  7.  2017 | časopis Computer | 4

Tak fotí 11 Androidů s cenou do 6 000 Kč. Oznámkujte je

Tak fotí 11 Androidů s cenou do 6 000 Kč. Oznámkujte je

** Časopis Computer připravuje obří srovnávací test smartphonů ** Tentokrát jde o 11 Androidů s cenou pod 6 000 Kč ** Pomůžete s hodnocením fotoaparátů?

13.  6.  2017 | Kůžel Filip, Michlovský Jakub | 15