Velký přehled tarifů a cen za služby – Eurotel T!P

Nedávno jsme vás na MobilMánii podrobně seznámili se službami Eurotelu. Nyní vám přinášíme kompletní přehled všech tarifních a předplacených programů, včetně cen vybraných služeb, které můžete použít v jeho analogové síti Eurotel T!P.
Velký přehled tarifů a cen za služby – Eurotel T!P

Eurotel T!P aneb jak chutná analog

Než se pustíme do dalšího rozboru služeb a tarifů, které můžete v síti T!P používat, je nutné si zopakovat, jaký je praktický rozdíl mezi sítí GSM (jako má Eurotel pod názvem GSM Global či jakou má T-Mobile a Oskar) a sítí NMT (u nás Eurotel T!P). Podrobné srovnání a výsledky dlouhodobého testování naleznete v tomto článku.

V zásadě se dá říci, že síť T!P nabízí nižší kvalitu hovoru, která je částečně i závislá na aktuálním počasí a která je v podstatě přímo úměrná délce použité antény. Čím delší anténu máte (například v autě v těžké hands-free sadě) tím kvalitnější bude váš hovor. Dalším rozdílem oproti klasické GSM síti je počet dostupných služeb, ten je u T!Pu výrazně nižší. Poměrně citelný posun k horšímu pak můžete pocítit u SMS (opět ale záleží na kvalitě signálu nebo také na použité anténě). V síti T!P vám totiž Eurotel z technických důvodů (viz tento článek) negarantuje její doručení. SMS je však účtována vždy, když telefon napíše, že ji odeslal.

Síť T!P má však také jednu velkou výhodu, kterou mohou využít zejména ti, kteří často cestují blízko za naše hranice. Ačkoliv síť T!P nabízí roaming pouze ve Slovenské republice (opět z technických důvodů), tak se možné ještě třeba i 70 km za státními hranicemi volat stále za stejných cenových podmínek jako u nás. Pokud totiž máte u vašeho telefonu připojenu dostatečně dlouhou anténu a pohybujete se někde v méně členitém terénu blízko hranic, tak je dost pravděpodobné, že tam signál sítě Eurotel T!P pronikne. Tato síť totiž vysílá na frekvencích okolo 450 MHz, což znamená, že se její signál šíří podstatně dále než u sítě GSM.

Poslední věcí, se kterou pak musíte počítat, je naprostá nezabezpečenost vašeho hovoru, který může prakticky kdokoliv s příslušnou relativně levnou vysílačkou odposlouchávat. Mimo to v telefonu není žádná SIM karta a číslo je „nahráno“ přímo v něm, což znamená, že si se změnou telefonu si musíte nechat také přehrát vaše číslo, což znamená v případě krádeže mnohem větší komplikace než při krádeži telefonu GSM.

Možná se vám teď zdá, že síť T!P je „k ničemu.“ To byste se ovšem poměrně spletli. Jednak totiž existuje ještě hodně míst, kde má pokrytí pouze síť T!P (z výše uvedených důvodů) a jednak existují případy, kdy je prostě síť T!P pro daného člověka nejlepší a nebo nejlevnější. Síť T!P v současné době používá přibližně 60 000 zákazníků.

Přehled a ceník služeb

Služba Cena
Eurotel Asistent 9,00 Kč + 15,50 Kč/min. (Go Felicia)

9,45 Kč + 9,45/min. (T!P Akord, Business, Relax)

Benefit (mimo Go Felicia) Zdarma
CLIP (zobrazení čísla volajícího na displeji) Zdarma
CLIR (zamezení identifikace volajícího) Zdarma
Datové přenosy (s potřebným dodatečným vybavením) Dle ceníku hovorného
Hlasová schránka Dle ceníku hovorného
GSM InfoText (mimo Go Felicia) Dle ceníku
Indikace hlasové zprávy přímo na displeji telefonu Zdarma
NetCall 55 Dle ceníku hovorného
Změna tarifního programu Zdarma
Roaming (pouze v SR v síti EuroTel a mimo Go Felicia) Do ČR na mobil 26,09 Kč

Do ČR na pevnou síť 22,08 Kč

Do SR na EuroTel 8,03 Kč

Do SR na Orange, pevnou síť 16,06 Kč

SMS 6,02 Kč

SMS (mimo Go Felicia) Dle ceníku hovorného
Tandem II (pouze u T!P Business) Zdarma
T!P+ (mimo Go Felicia) 1044,75 Kč + dotovaná cena telefonu
*ceny jsou včetně DPH

Go Felicia

V současné době se tento předplacený tarif již nenabízí a není možné na něj ani přejít z tarifu předplaceného. Původně se nabízel v sadě s telefonem Nokia 540.

  Špička (Po-Pá 7:00 – 19:00) Mimo špičku (jindy)
Eurotel 3,30 Kč 3,30 Kč
Ostatní mobilní sítě 7,70 Kč 7,70 Kč
Pevná síť 7,70 Kč 5,50 Kč
Záznamová služba 1,50 Kč 1,50 Kč
*ceny jsou včetně DPH

Tarifní programy

Eurotel pro svoji síť T!P nabízí tři tarifní programy, z nichž dva – T!P Relax a T!P Business si můžete aktivovat ihned a přejít na ně kdykoliv a třetí T!P Akord si můžete aktivovat až druhý měsíc využívání sítě T!P.

  T!P Relax T!P Business T!P Akord
Paušál 0 Kč 414,75 Kč 152,25 Kč
Volné minuty 0 80 20
Cena za volnou min. 0 Kč 5,19 Kč 7,62 Kč
Špička Mimo špičku Špička Mimo špičku Špička Mimo špičku
Eurotel 5,67 Kč 3,15 Kč 4,41 Kč 1,05 Kč 4,73 Kč 4,73 Kč
Ostatní sítě 5,67 Kč 3,15 Kč 4,41 Kč 1,05 Kč 4,73 Kč 4,73 Kč
Záznamová služba 0 Kč 0 Kč 0 Kč 0 Kč 0 Kč 0 Kč
SMS 1,79 Kč 1,79 Kč 1,79 Kč 1,79 Kč 1,79 Kč 1,79 Kč
*ceny jsou včetně DPH

T!P ještě stále žije!

Ačkoliv síť T!P je analogová a nenabízí ani zdaleka tolik služeb jako síť GSM, tak si pořád může najít své uživatele. Kromě toho se zdá, že Eurotel nemá nejmenší zájem na tom tuto síť likvidovat. O tom svědčí také to, že do ní před pár lety doimplementoval SMS a že pro ni stále inovuje nabídku tarifních programů.

 

Diskuze (22) Další článek: Televize v mobilu zdarma

Témata článku: Operátoři, O2, EU, Volat stále, Státní hranice, Druhý měsíc, GSM Global, Euro, Přehled, Tarif, Go Felicia


Určitě si přečtěte

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 47

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113