Velký průvodce: jaký vybrat tarif Paegasu I.

Nevíte, jaký tarif Paegasu si vybrat? Váháte mezi předplacenou kartou Twist nebo tarifním programem? Nevíte, jaké doplňky si můžete k tarifu pořídit? To vše najdete v našem kompletním průvodci.
Velký průvodce: jaký vybrat tarif Paegasu I.
Paegas, druhý český operátor sítě GSM, přišel v nedávné době se spoustou uživatelských novinek. Snaží se tak reagovat na progresivní cenovou politiku Oskara a také na to, že mnozí zákazníci, kteří neměli smlouvu na dobu určitou se po loňských problémech, kterými síť Paegas trpěla, rozhodli přejít k jinému operátorovi. Co tedy Paegas v současnosti svým zákazníkům nabízí?

Jaké si můžete aktivovat tarifní programy

Tarifní programy sítě Paegas jsou označeny výstižnými názvy, které jsou odvozeny od počtu volných minut za měsíc. Jsou to: Paegas 20, Paegas 60, Paegas 120 a Paegas 300 (dále budou označovány jako běžné). Kromě těchto tarifních programů nabízí Paegas také dva doplňkové tarifní programy – jeden pro osoby tělesně a zdravotně postižené s názvem Jistota a druhý s názvem Data&SMS, který je vhodný pro zasílání dat a SMS (neumožňuje hovory). Nabídku služeb pak doplňuje předplacená karta Twist.

Zvláštnosti Paegasu

Pokud se rozhodnete přejít z Twist karty na tarifní program, případně pokud se rozhodnete pro novou aktivaci tarifního programu a obejdete se bez dotovaného telefonu, pak za aktivaci služeb nemusíte platit ani korunu. Pokud byste si však přáli zakoupit některý z dotovaných telefonů, pak vás přijde aktivace na 3675 Kč s DPH a budete muset podepsat smlouvu s operátorem na 2 roky. Kromě toho také přijdete o možnost využít po dobu trvání služby Paegas HIT a Paegas Víkend (viz dále).

Každý zákazník sítě Paegas obdrží SIM kartu obsahující tzv. Paegas SIM Toolkit. Pomocí SIM Toolkitu můžete ovládat službu Paegas Info nebo váš bankovní účet pomocí služby GSM banking (pokud to vaše banka podporuje).

Roaming pro zákazníky využívající tarifních programů v síti Paegas se dělí na dva druhy: Paegas Holiday Roaming a tzv. rozšířený roaming. Paegas Holiday Roaming nabízí možnost volání ve většině evropských států a v Turecku a mohou jej využívat bezplatně všichni uživatelé tarifních programů; aktivace je zdarma, neplatíte žádnou zálohu.

Rozšířený roaming nabízí možnost volání u všech roamingových partnerů sítě Paegas a je bezplatně dostupný všem uživatelům tarifních programů, kteří mají dobrou platební morálku a služeb sítě Paegas využívají déle než 6 měsíců. Pokud tyto podmínky nesplňují a rozšířený roaming chtějí využívat, pak musí složit vratnou zálohu ve výši 5 tisíc Kč.

Doplňkové tarify

Paegas Partner je služba, která vám nabídne možnost mít k jednomu tarifnímu programu až tři partnerské karty. Podmínkou je vlastnit jeden z běžných tarifních programů (viz. dále).

Paegas Víkend vám nabídne volání v síti Paegas o víkendech a státních svátcích za korunu za minutu. Má to ovšem jeden háček – pokud tuto službu chcete využívat, tak musíte uzavřít smlouvu na 12 měsíců a nesmíte mít v době aktivace služby uzavřenou smlouvu na dobu určitou. Aktivace doplňku Paegas Víkend je zdarma.

Paegas HIT je dalším „lákadlem“ pro zákazníky, kteří mají smlouvu na dobu neurčitou nebo si chtějí aktivovat tarifní program a nechtějí kupovat dotovaný telefon. Paegas HIT vám přináší slevu volání až o 20 procent (ceny jsou stejné jako u daného tarifního programu s aktivovanou službou Paegas Nonstop – viz dále). Pokud se pro Paegas HIT rozhodnete, pak se musíte „upsat“ Paegasu na 24 měsíců. Aktivace a používání HITu je pak zdarma.

Paegas Nonstop vám za poplatek 162 Kč měsíčně sníží ceny hovorného stejně jako HIT. Lze jej dokoupit k běžným tarifním programům.

Poznámka: Doplňky Nonstop, HIT a Víkend nelze navzájem kombinovat; povolená kombinace je pouze Nonstop + Víkend.

Další služby k tarifu

Paegas Nej nabízí možnost zvolit si zdarma jedno telefonní číslo v rámci ČR, kam budete moci poté telefonovat za 3,15 Kč za minutu celý den po 365 dní v roce. Služba je určena pro běžné tarifní programy vyjma Paegasu 20 a zvolení prvního Nej čísla je zdarma. Každá další změna vás přijde na 105 Kč.

Twin karta je služba, kdy k jednomu telefonnímu číslu obdržíte 2 karty SIM. Je určena všem zákazníkům, kteří využívají libovolný tarifní program v rámci sítě Paegas. Za aktivaci zaplatíte 420 Kč a měsíční poplatek činí 104 Kč. Služba je vhodná zejména, pro ty uživatele, kteří používají jeden telefon v automobilu a druhý nosí s sebou, případně kteří používají komunikátor a s sebou nosí nějaký menší telefon. V síti může být přihlášena vždy pouze jedna karta SIM. Pokud by se stalo, že by byly přihlášeny obě karty najednou, tak nebude ani jedna karta funkční (tzn. nepůjde z ní telefonovat ani posílat a přijímat SMS).

Mobil Extra je určen pro zákazníky, kteří využívají některého z tarifních programů a mají smlouvu na dobu neurčitou nebo jim smlouva na dobu určitou již končí. Za jednorázový poplatek 2099 Kč pak mohou tito zákazníci využít zvýhodněné nabídky telefonů. Využití této nabídky je podmíněno prodloužením smlouvy na dobu dalších 24 měsíců.

Pod názvem Paegas Bonus se skrývá věrnostní program pro uživatele všech tarifních programů, kdy v závislosti na zaplacené částce získáváte Paegas Bonus body, které pak můžete vyměnit za zboží z Paegas Bonus katalogu (telefony, letenky, zájezdy, šperky, počítače, apod.). Kromě toho také obdržíte stříbrnou či zlatou Paegas Bonus kartu, díky které v některých obchodech získáte slevu na zakoupení zboží.

Paegas Click je služba pro všechny zákazníky sítě Paegas. Existuje ve dvou variantách: Paegas ClickBox Easy – pro majitele předplacených karet a tarifních programů je zdarma a Paegas ClickBox, která je určena pouze pro zákazníky vlastnící tarifní program a je zpoplatněna částkou 94,50 Kč měsíčně. Click nabízí službu tzv. unified messagingu, ale již od svého spuštění se potýká s technickými problémy.

Předplacená karta Twist

Pokud se rozhodnete pro předplacenou kartu Twist, musíte především počítat s tím, že většina výše jmenovaných služeb, které síť Paegas nabízí vám zůstane odepřena. Twist si můžete pořídit buď v předplacené sadě s částečně dotovaným telefonem nebo samostatně za 1399 Kč, případně za 1599 Kč s bankovní kartou. Dobíjecí kupony mají platnost jeden rok.

Volací doba je rozložena na dobu ve špičce (Po–Pá 8:00–15:30), mimo špičku (Po–Pá 15:30–19:00) a na večerní hodiny (Po–Pá 19:00–8:00, víkendy a státní svátky).

Druh volání Špička Mimo špičku Večerní hodiny
Do sítě Paegas 5,00 Kč 5,00 Kč 2,80 Kč
Do sítě Eurotel 5,80 Kč 5,80 Kč 5,80 Kč
Do sítě Oskar 6,80 Kč 6,80 Kč 6,80 Kč
Do pevné sítě 9,90 Kč 7,90 Kč 5,00 Kč
Na Twist Nej číslo 2,80 Kč 2,80 Kč 2,80 Kč
WAP 2,80 Kč 2,80 Kč 2,80 Kč
SMS 2,80 Kč 2,80 Kč 2,80 Kč

Paegas Twist vám nabízí:

 • Plný roaming (ve většině států formou tzv. callbacku)
 • Twist Nej
 • Paegas Info
 • Paegas GSM banking
 • ClickBox Easy (mobilní email)
 • Dobíjení kreditu z bankomatů
 • Datové a faxové přenosy
 • WAP
 • Volání do zahraničí přes Internet
 • Konferenční hovory
 • Paegas Asistent

Paegas Twist neumožňuje:

 • CLIR – zamezení vaší identifikace
 • Přesměrování hovorů

K Twistu si můžete aktivovat službu Twist Nej, která je obdoba služby Paegas Nej. Díky ní můžete telefonovat na jedno telefonní číslo v rámci sítě Paegas za 2,80 Kč za minutu (včetně DPH). Každá další změna je zpoplatněna částkou 100 Kč.

O tarifních programech a cenách za volání budeme psát zítra.

Diskuze (5) | Jak synchronizovat mobily Alcatel OT 501/701 s počítačem

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Paegas, Tarif

Určitě si přečtěte

T-Mobile přichází s nabídkou deseti telefonů za 1 Kč. Stačí se upsat...

T-Mobile přichází s nabídkou deseti telefonů za 1 Kč. Stačí se upsat...

** Nokii 5 nebo jeden z dalších devíti telefonů nabízí T-Mobile od 1 Kč ** Samozřejmě musíte upsat duši na dvě léta s tarifem Mobil ** Akce platí do konce února 2018 i pro přechod z Twistu na paušál

Dnes | Pospíšil Aleš | 6

T-Mobile chystá miliardové investice do optických sítí

T-Mobile chystá miliardové investice do optických sítí

13.  1.  2018 | E15.cz , Gallistl Vladan | 11

Mobilní internet u nás není až tak drahý. ...když se srovnáme s Uzbekistánem a Nigérií

Mobilní internet u nás není až tak drahý. ...když se srovnáme s Uzbekistánem a Nigérií

** Čeští operátoři jsou drazí zhruba stejně jako britští či němečtí ** Za data si nechají pořádně zaplatit v zemích Beneluxu ** Nejhůř je na tom Afrika, na „giga“ tam trhnou skoro 1 000 Kč

27.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 42

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

** Selfíčko s dárečkem jedině přes messenger a přes Wi-Fi ** Nejvíce volali, SMSkovali a datovali zákazníci T-Mobilu ** Průměrná hodnota přenesených dat na SIM se pohybuje od 40 do 60 MB

25.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 17

Lednový ceník T-Mobilu: Huawei Mate 10 Lite, Samsung Galaxy A8 a něco slev

Lednový ceník T-Mobilu: Huawei Mate 10 Lite, Samsung Galaxy A8 a něco slev

** Operátor v lednu sleví modely Honor, Huawei a Samsung ** Za necelých 13 tisíc se začne prodávat Samsung Galaxy A8 ** Zlevní také tablet Samsung Galaxy Tab S3, cena klesne o 2 tisíce

25.  12.  2017 | Pospíšil Aleš