Vertu poprvé od krachu představilo nový model. Luxusní Aster P začíná cestu v Číně

O luxusní značce Vertu, která kdysi patřila finské Nokii, nebylo za poslední rok příliš slyšet. Firma několikrát změnila majitele a na začátku loňských prázdnin zbankrotovala. Nyní značka, která proslula ruční malosériovou výrobou telefonů v Anglii, patří do turecko-kyperského holdingu Baferton a pod ním vydává více než po roce nový model Vertu Aster P.

Kolekce Aster patřila u Vertu v minulosti k těm „cenově dostupnějším“. To už pro novinku tolik platit nebude, ceny mají opravdu široký rozptyl. Smartphone má opět charakteristické hrany do písmene V a obsahuje materiály jako safír, kůže, titan nebo zlato. Nechybí speciální tlačítko Concierge pro kontaktování osobního asistenta. Na výběr je mnoho barevných variant s cenami v přepočtu od cca 100 do 320 tisíc korun (bez daně).

Hardwarově patří zařízení spíše do střední třídy, ale s posílenou pamětí. Telefon má klasický pětipalcový Full HD displej, procesor Snapdragon 660, 6 GB RAM, 128 GB vnitřního úložiště, 12Mpx hlavní fotoaparát s jednou čočkou a baterii s kapacitou 3 200 mAh, která se dobíjí přes USB-C konektor. V telefonu běží Android 8.1 Oreo. Telefon se začíná prodávat v Číně, o uvedení na globální trh Vertu zatím neinformovalo.

Diskuze (3) Další článek: Bič na výrobce! Každý Android musí dva roky dostávat aktualizace zabezpečení

Témata článku: Android, Smartphony, Střední třída, Čína, Vertu, Zlato, Luxus, Drahota, Raketa, Posílená paměť, Mode, Anglie, Globální trh, Krach, Charakter, Nový model, Luxusní značka, Telefon, Barevná varianta, Vertu Aster, Oppo Find X Lamborghini, Full HD, Usb-c konektor, Vnitřní úložiště, Osobní asistent


Určitě si přečtěte