Viber mění design a zvyšuje rychlost. Ve verzi 10 nabídne i nové bezpečnostní funkce

Oblíbená komunikační aplikace Viber dostává novou verzi, v níž nabídne modernější a elegantnější grafiku, vyšší výkon a také několik nových funkcí, které mají zlepšit bezpečnost a ochranu soukromí.

Nový design přináší zejména zjednodušenou navigaci a snazší přístup k soukromým i skupinovým konverzacím. Funkce komunit a chatbotu jsou nově dostupné hned z hlavního seznamu. Vylepšena byla i obrazovka pro hovory, kde nově najdete poslední volání i přístup ke kontaktům.

Skupinové hovory i pro video

Mezi úplné novinky verze Viber 10 patří skrytá telefonní čísla v chatech v rámci Viber Communities, která umožní posílat zprávy, aniž by druhá strana viděla telefonní číslo. Tato interakce je možná kliknutím na profil uživatele nebo ze seznamu členů v informacích o komunitě.

Skupinové hovory umožní telefonovat až pěti osobám najednou. Možné je jak přidat nové osoby k existujícímu skupinovému hovoru nebo začít nový hovor přímo ze skupinového chatu. Tato funkce bude nejdříve fungovat pro hlasové hovory a později i pro video hovory.

Nová verze Viber 10 má přednastaveno šifrování na obou koncích komunikace a týká se všech konverzací i hovorů. Viber 10 bude do marketů uveden postupně v následujících dnech, ke stažení bude zdarma v Apple AppStore a Google Play.

Diskuze (24) Další článek: Google smazal z marketu Play tři desítky závadných aplikací. Kradly fotky z mobilu

Témata článku: Mobilní aplikace, Aplikace, Design, Viber, Bezpečnostní funkce, Hovor, Konverzace, Telefonní číslo, Nová verze, Funkce, Verze, Apple AppStore


Určitě si přečtěte

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 26

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

** Displej 18 : 9 jde udělat bez výřezu, hurá! ** Zapomeňte na paměťovou kartu a jack ** Čistý Android One je hodně svižný

Ondrej Papánek | 50

Nový Honor 20 a Honor 20 Pro: skvělé telefony zraněné politikou

Nový Honor 20 a Honor 20 Pro: skvělé telefony zraněné politikou

** Honor 20 a 20 Pro míří na vyšší střední třídu telefonů ** Zaujmou hlavně dírkou v displeji a čtyřmi fotoaparáty na zadní straně ** Uvedení následuje těsně po agresivním kroku USA, ohrožujícím celou budoucnost Huawei a Honoru

Tomáš Holčík, Filip Kůžel | 85

RECENZE: Redmi 7 — když dáte Xiaomi vale, ale to dobré z něj si necháte

RECENZE: Redmi 7 — když dáte Xiaomi vale, ale to dobré z něj si necháte

** Oficiálně to sice není Xiaomi, ale poměr cena/výkon má skvělý ** Dobrá výdrž, pěkné fotky a spolehlivá čtečka jsou hlavní zbraně ** Zklame horší odladěnost prostředí a slabší výsledky videa

Jakub Vrbacký | 18