Video a filmy v mobilu? Máte je mít!

Před nedávnem jsme osvobodili telefony od šňůry a dnes na nich můžeme sledovat už i filmy. Pokrok nelze zastavit a i vy si můžete dopřát pohyblivých obrázků v mobilu. Zanedlouho totiž začne úřadovat společnost U-Turn.
Video a filmy v mobilu? Máte je mít!

Dotek budoucnosti

Nikdo neočekával, že v tak brzké době bude možné i v Česku přehrávat streamované video na displejích Klepněte pro větší obrázekmobilních telefonů. Naši sousedé na Slovensku mohou vychutnávat přímý přenos vybraných televizních pořadů a rubrik, ale u nás zatím operátoři stále vyčkávají. První vlaštovka tak přichází ze soukromého sektoru a jmenuje se U-Turn. Pokud vám název společnosti připomíná název filmu – nejste daleko tématu. U-Turn si totiž přecevzala, že přinese videopřenosy českému uživateli. Už v listopadu se možná setkáte s prvním vysíláním.

Na co se můžeme těšit?

Cílem společnosti U-Turn je nabídnou uživateli poutavý obsah z vlastní produkce, ale také nabídku dalších stran.  Samozřejmě ve spolupráci s mobilními operátory. Speciálně upravené video bude ve velikosti 30 až 180 sekund a telefon je bude přijímat pomocí technologie GPRS. A už tu máme jednu z podmínek – telefon podporující GPRS. Výhodou takové služby by měla být tarifikace. Nemělo by se platit za přenesený objem dat, ale pouze poplatek za video. Uvidíme, jaké ceny nás čekají. 

Připravit se můžeme na vysílané aktuálního zpravodajství z domova nebo ze sportu, ukázky nových filmů a videoklipů, ale také třeba počítačových her. Jelikož projekt videozone ještě není veřejně k dispozici – osahejte si jej na nečisto na stránkách U-Turn, kde najdete demo vysílání.

Služba bude ze začátku k dispozici pouze majitelům mobilu Nokia 7650, ale postupem času budou podporovány i další modely. Jednou z podmínek bude přítomnost aplikace RealPlayer.

Diskuze: Stojíte o videopřenosy v mobilních telefonech?

Diskuze (3) Další článek: Nokia dnes představí nové telefony - sledujte MobilManii

Témata článku: Nokia 7650, Mobil

Určitě si přečtěte