Videopohled Nokia 6103: první článek, který nemusíte číst

Připravili jsme vůbec první živý videopohled na mobilní telefon našeho serveru. Uvidíte v něm Nokii 6103 jako pod lupou, videozáznam je komentovaný. Ještě před samotnou recenzí si můžete jednoduché véčko vlastně téměř sami osahat.
Videopohled Nokia 6103: první článek, který nemusíte číst

Máte před sebou vůbec první videopohled na mobilní telefon serveru MobilMania.cz. Videozáznam je komentovaný, textově jej doplníme jen stručně. Jsme nadšenci a chtěli jsme vám přinést nově pojaté živé setkání s telefonem připraveným pro recenzi už teď. Budeme dále pilovat, možná přibude hudební podklad, komentář se zlepší... za čas zkrátka budeme vědět „jak na to“. Videopohled zatím zraje a na vás je, abyste nám jej pomohli dotvořit k dokonalosti – vyjádřete se prosím v této anketě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia 6103 na oficiálních fotografiích

Kdo si to prosil Bluetooth?

Nokia v lednu oficiálně představila upravenou verzi stávajícího modelu 6101. O jeho vzhledu jsme v recenzi psali, že je to docela asijské véčko. U toho zůstalo, jen se změnily křivky štítku na čele telefonu a jeho provedení. Je teď vydlážděn jemnou strukturou. Kryty jsou vyrobeny z plastu, ale na omak připomínají tvrdou pryž. Jsou na nich bohužel vidět otisky prstů a vrypy nehtů.

Špička trčící antény dostala lesknoucí se korunku a klávesnice doznala nepatrných designových změn také. Hlavní ovládací prvek je méně ostrý, vzhledově kompaktnější. Podsvícení klávesnice je bílomodré, dostatečně silné a velmi rovnoměrné. Sluchátka pro ovládání hovorů mají svou červenou a zelenou barvu. Na levém boku je kolébka ovládání hlasitosti, na pravém pak spoušť fotoaparátu a sklíčko infraportu.

Proč se tolik rozepisujeme o designu? Protože to je nejpatrnější změna oproti stávající 6101. Druhým novým prvkem je implementovaný Bluetooth a třetí novinkou pak kapacita baterie. Jde o stejný typ, jaký je použit v 6101, Nokia ale trošku inovovala a místo 760 mAh je jich teď 820. Výdrž i pohotovost však zůstávají na stejných hodnotách.

Jinak nic nového. Rozměry 85 × 45 × 24 milimetrů, 97 gramů hmotnosti a aktivní TFT displej se 128 × 160 obrazovými body uvnitř véčka. I když je aktivní, kvalitou zobrazení bychom jej zařadili mezi pasivní displeje. Barvy se po malém naklonění začnou rychle převracet, zobrazení slábne. Vnitřní displej nás velmi zklamal.

Pro pomalejší připojení jsme stejné video připravili také v menší verzi. Omlouváme se za nesprávně umístěné titulní obrázky, věříme, že tento problém vyřešíme během dne.

 

Doporučujeme: tipy k prohlížení flashového videa

Na čele pak sedí vnější CSTN s 96 × 65 pixely, tedy řekněme širokoúhlý. Vzhledem k rozměrům křídla véčka je příjemně velký. Uživatelská paměť zůstala u malých 4,4 MB, nechybí GPRS třídy 10 spolu s EDGE ve třídě 6. Neztratil se ani vestavěný VGA fotoaparát. Telefon se už v některých internetových obchodech prodává za cenu kolem šesti tisíc korun. Dostupné jsou dvě barevné varianty, černá a červená. V balení je kromě nabíječky ještě hadsfree se stereosluchátky. Známé parametry Nokie 6103 najdete v katalogu mobilů, ještě před samotnou recenzí doplníme úplně všechny položky.

VYVJÁDŘETE SE PROSÍM K PRVNÍMU VIDEOPOHLEDU A VIDEÍM NA NAŠEM SERVERU VŠEOBECNĚ V TÉTO ANKETĚ

Diskuze (22) Další článek: Nokia 6280: jak se s ní žije (uživatelské megazkušenosti)

Témata článku: Nokia, Nokia 6103, Stejné video, Číst, Článek, První článek


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11