Viewsonic V35: PDA na Pocket PC pod deset tisíc!

Odkládali jste koupi nového kapesního počítače kvůli vysoké ceně? A co byste řekli na plnohodnotné PDA - byť od méně významného výrobce - za polovinu běžné ceny?
Viewsonic V35: PDA na Pocket PC pod deset tisíc!

Dnešní kapesní počítače na platformě Pocket PC mají jedno společné: při koupi perfektně vysají obsah vaší peněženky. Nové kapesáky stojí obvykle od dvaceti do třiceti tisíc a pod patnáct se nedostanou ani po dlouhé době. Nyní se snad blýská na lepší časy. Společnost Viewsonic se hodlá vrhnout na trh s kapesními počítači, a to přímo „po hlavě“. Objevují se informace o prvním počinu: model nese označení V35 a pokud jste si po přečtení perexu říkali, že tomu kapesáku musí něco chybět, dovolte mi, abych vás na dalších řádcích vyvedl z omylu.

Fešák v barvě stříbrné

Už jsme si tak nějak zvykli na stříbrné sako kapesních počítačů. A proč ne, stříbrná je velmi representativní barva a nejen kapesním počítačům dodává exklusivní vzhled. Neméně důležitý je materiál a kvalita zpracování, v tomto směru však nemůžeme dělat předčasné závěry; z obrázku nepoznáme, zda jde o slitinu kovu či pouhopouhý plast (i když vzhledem k ceně a rekordní hmotnosti 119 gramů se příkláním k druhé z možností). Co se designu týče – přísně hranatý půdorys kontrastuje s oválnými tlačítky a vejčitým lemem kolem směrového tlačítka. Z dostupných obrázků zatím nepoznáme, zda Viewsonic myslel na čtenáře eknih, a na bok přístroje implementoval posuvná tlačítka či ještě lépe kolečko.

Klepněte pro větší obrázek


Přední straně dominuje barevný displej o klasickém rozlišení 240 × 320 bodů respektujících 16-bit barevnou paletu. O tep s frekvencí 300 MHz se stará procesor Intel xScale PXA250, jehož přednosti se projeví teprve za nějaký čas spolu s optimalizovanými aplikacemi. Hlavní výhodou však má být nižší spotřeba drahocenné energie. Operační systém Pocket PC 2002 bude uložen v 32MB Flash paměti, pro ukládání informací bude k dispozici 64MB RAM. Nebude-li vám kapacita stačit, jistě uvítáte slot pro paměťové karty SD, který bude podporovat i SDIO, tedy doplňkové zařízení podobně jako u slotu Compact Flash Type II. Zatím nejsou bližší informace o implementaci bezdrátového přenosu, ať už pomocí IrDA či Bluetooth.


Má v rukávu trumfy

Pokud Viewsonic dodrží své sliby a model V35 v prosinci spatří světlo světa za slíbenou cenu pod 300 dolarů, způsobí malou revoluci a přidá vrásky na čelo nejen předním výrobcům PDA na Pocket PC, ale i výrobcům kapesáků všech konkurenčních platforem. Důležité je, že Viewsonic ukáže, že jde udělat kvalitní a vybavený kapesní počítač za poloviční cenu.

Tiskovou zprávu společnosti Viewsonic naleznete zde.


 

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily

17 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Šobr 16. 11. 2002 14:04:46
    Cau lidi,taky by me zajimalo,kde ho sezenu.Mam na něj zálusk uz 14 dní a...
  • blackbird 6. 10. 2002 21:56:49
    Presne tak. I kdyz tim obcas matu zname zvykle na PocketPC
  • Beren 6. 10. 2002 10:26:31

    Cena je fakt moc pěkná a specifikace na webu viewsonic taky, ale kdo to...

Určitě si přečtěte

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

** Uměl neuvěřitelné věci, nebyl drahý, přesto díru do světa neudělal ** Simon měl některé prvky, které dodnes používají moderní smartphony ** Začal se prodávat v létě 1994, tedy před 23 lety

Dnes | Kůžel Filip | 1

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

** Evropské ceny odborníků na spotřební elektroniku mají své vítěze ** V mobilní sekci převládá Huawei, nejcennější trofej získal Samsung ** Ceny také objevují jednu neznámou značku

Dnes | Láska Jan

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

** Trh smartphonů roste pomaleji než v minulosti ** Jedničkou zůstává Samsung následovaný Applem ** Čínské značky se pomalu ale jistě derou vzhůru

17.  8.  2017 | Láska Jan | 6


komerční sdělení

Komerční sdělení