Viewsonic V35: PDA na Pocket PC pod deset tisíc!

Odkládali jste koupi nového kapesního počítače kvůli vysoké ceně? A co byste řekli na plnohodnotné PDA - byť od méně významného výrobce - za polovinu běžné ceny?
Viewsonic V35: PDA na Pocket PC pod deset tisíc!

Dnešní kapesní počítače na platformě Pocket PC mají jedno společné: při koupi perfektně vysají obsah vaší peněženky. Nové kapesáky stojí obvykle od dvaceti do třiceti tisíc a pod patnáct se nedostanou ani po dlouhé době. Nyní se snad blýská na lepší časy. Společnost Viewsonic se hodlá vrhnout na trh s kapesními počítači, a to přímo „po hlavě“. Objevují se informace o prvním počinu: model nese označení V35 a pokud jste si po přečtení perexu říkali, že tomu kapesáku musí něco chybět, dovolte mi, abych vás na dalších řádcích vyvedl z omylu.

Fešák v barvě stříbrné

Už jsme si tak nějak zvykli na stříbrné sako kapesních počítačů. A proč ne, stříbrná je velmi representativní barva a nejen kapesním počítačům dodává exklusivní vzhled. Neméně důležitý je materiál a kvalita zpracování, v tomto směru však nemůžeme dělat předčasné závěry; z obrázku nepoznáme, zda jde o slitinu kovu či pouhopouhý plast (i když vzhledem k ceně a rekordní hmotnosti 119 gramů se příkláním k druhé z možností). Co se designu týče – přísně hranatý půdorys kontrastuje s oválnými tlačítky a vejčitým lemem kolem směrového tlačítka. Z dostupných obrázků zatím nepoznáme, zda Viewsonic myslel na čtenáře eknih, a na bok přístroje implementoval posuvná tlačítka či ještě lépe kolečko.

Klepněte pro větší obrázek


Přední straně dominuje barevný displej o klasickém rozlišení 240 × 320 bodů respektujících 16-bit barevnou paletu. O tep s frekvencí 300 MHz se stará procesor Intel xScale PXA250, jehož přednosti se projeví teprve za nějaký čas spolu s optimalizovanými aplikacemi. Hlavní výhodou však má být nižší spotřeba drahocenné energie. Operační systém Pocket PC 2002 bude uložen v 32MB Flash paměti, pro ukládání informací bude k dispozici 64MB RAM. Nebude-li vám kapacita stačit, jistě uvítáte slot pro paměťové karty SD, který bude podporovat i SDIO, tedy doplňkové zařízení podobně jako u slotu Compact Flash Type II. Zatím nejsou bližší informace o implementaci bezdrátového přenosu, ať už pomocí IrDA či Bluetooth.


Má v rukávu trumfy

Pokud Viewsonic dodrží své sliby a model V35 v prosinci spatří světlo světa za slíbenou cenu pod 300 dolarů, způsobí malou revoluci a přidá vrásky na čelo nejen předním výrobcům PDA na Pocket PC, ale i výrobcům kapesáků všech konkurenčních platforem. Důležité je, že Viewsonic ukáže, že jde udělat kvalitní a vybavený kapesní počítač za poloviční cenu.

Tiskovou zprávu společnosti Viewsonic naleznete zde.


 

Diskuze (17) Další článek: Tak kdo je nejlepší?

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Tisíc, PDA, První počin, Pocket, View, Tis

Určitě si přečtěte