Víkendové hrátky: hry pro Windows Mobile zdarma

Dnes můžete stahovat mix logické hry a kulečníku, remake klasiky a stanete se rozmotávačem pavouků.

Je tu konec dalšího pracovního týdne a tak je opět na čase trochu se pobavit. Dnešní díl se ponese pro změnu v duchu freewarovém. A právě z volně šiřitelných novinek jsme vybrali pro tento týden další čtveřici zajímavých kousků. Dnes můžete stahovat mix logické hry a kulečníku jménem Scatto, dále tu máme titul Final TDVLogikPPC (PPC varianta na oblíbený Picross), třetím kouskem je úsměvná hra TangledBugs, v níž se hráč vžije do nepříliš obvyklé role "rozmotávače" pavouků a poslední dnes představenou hrou je TdvSkrO skrývající za podivným názvem svěží logickou zábavu.

Scatto

Velmi neobvyklý kříženec mezi logickou a sportovní hrou. Cílem hry Scatto je shodit ze stolu všechny koule protivníka (připomínají kulečníkové) a přitom na něm udržet ty svoje. Herní "tah", či zde spíše "šťouch", je odehrán tak, že se stylusem tapne na některou z našich koulí. A jelikož jsou koule umístěny na perfektně vyvážené ploše, po nárazu se chovají zcela v duchu kulečníkové hry. Komu zůstane na ploše poslední, ten vyhrál. Hra obsahuje režim normální a mistrovský (1x koule naše vs 6x protivníka), 5 stupňů obtížnosti a 3 různá grafická témata. Bohužel, ovladatelnost koulí není příliš vysoká a k precizním kulečníkovým simulacím má titul rozhodně daleko. V každém případě ale zajímavý nápad stojící minimálně za vyzkoušení...

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 3/5
Stáhnout


 
Final TDVLogikPPC

Hra Final TDVLogikPPC je v podstatě freewarovou verzí oblíbeného Picrossu. Pokud vám náhodou tento žánr zatím zůstával utajen, pak vězte, že jde o hru logickou. Cílem v ní je za pomocí předem známých informací + trochy logiky a přemýšlení kompletně odhalit utajený obrázek. Je nutno správně se řídit informacemi - tak třeba, čísla 1, 1, 6 naznačují, že v řádku bude 1 políčko černé, další bílé, opět černé, bílé a 6x černá. Základním pravidlem totiž je, že mezi černými oddíly je vždy minimálně jedna bílá tečka. Údaje ovšem nejsou vždy tak jednoznačné a proto je třeba kombinovat směry vodorovné i svislé a především - přemýšlet. Hra je vhodná pro osoby, které mají rádi logické kusy a přitom je nudí číselná suchopárnost Sudoku a podobných. Final TDVLogikPPC umí generaci náhodné plochy na 10 x 10 políček a má i editor vlastních levelů. Pozor, titul je pouze francouzsky, ovšem to mu na použitelnosti nijak neubírá (2 položky v menu).

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 3/5
Stáhnout


 
TangledBugs

Hra TangledBugs je remakem titulu Untangle a její námět je věru neobvyklý - je třeba v ní rozmotat zauzlované pavouky a jejich sítě. Šikovným posouváním pavoučků je tak třeba dosáhnout stavu plné "rozsukovanosti", které je cílem hráčova snažení. Křížící se linie jsou vyznačeny bílou barvou, již rozmotané zelenou. Hra začíná velmi jednoduše rozmotáváním pouhé šestice pavouků, ovšem jak se hráči daří, progresivně se zvyšuje i obtížnost. V pokročilejších úrovních lze potkat pavouků 10, 15, 20 atd. dokud se hráč zkrátka a jednoduše nevzdá.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
TdvSkrO

Hra jednoduchá zpracováním, ovšem nápadem je hráči skutečnou výzvou. To je heslo titulu s melodickým jménem TdvSkrO. Cílem hry je doplnit do prázdných políček kolem čísel modré kuličky. A to vždy v takovém množství, aby celkový počet kuliček ve čtverci kolem čísla odpovídal právě tomuto číslu. Když máme uvnitř nulu, nesmí být kol dokola žádná kulička. Když máme 1 až 4, musíme zajistit odpovídající počet (jak vidíte ze screenshotu, TdvSkrO si hlídá správný počet a případně upozorní rudou barvou na nesoulad). Hra umí náhodně generované hrací desky o velikostech 3 x 3 a 5 x 5 polí. Zábava je tedy zajištěna v množství doslova nekonečném. TdvSkrO vyžaduje .NET CF 2.0.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 3/5
Stáhnout


 
Článek vyšel na webu WMHelp.cz

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Zdarma, Víkend, Windows Mobile, Mobil

Určitě si přečtěte

LG Q6: za pár peněz jemnost skoro bez rámečků [recenze]

LG Q6: za pár peněz jemnost skoro bez rámečků [recenze]

** Vzhled alá LG G6 znamená drobné rámečky ** Displej s poměrem stran 2:1 je zajímavý bonus ** Zajímavá je i cena, jedná se tedy o úspěšný mix?

Dnes | Vrbacký Jakub | 1

Fitbit Ionic: chytřejší náramek v hodinkovém provedení [recenze]

Fitbit Ionic: chytřejší náramek v hodinkovém provedení [recenze]

** Hodinky mají svůj platební systém, v ČR jim ale zatím chybí podpora ** Jejich velkou předností je baterie, která je v chodu udrží i celý týden

14.  12.  2017 | Měchura Milan | 7