Víme, který virtuální operátor je pro vás nejlepší

Nenechte se ošálit reklamou a vyberte si toho nejvýhodnějšího virtuála. Víme jak na to, stačí si odpovědět na dvě zásadní otázky.
Víme, který virtuální operátor je pro vás nejlepší

Počet virtuálních operátorů roste, k Bleskmobilu a Mobilu.cz se 29. května přidá Tesco Mobile a další budou následovat. Včerejší odhalení nabídky Teska bylo (dle reakcí čtenářů) zklamáním, podívejme se proto, jak si který virtuál doopravdy stojí.

Tesco Mobile se nevyplatí, pokud nemáte kartu Clubcard (je zdarma). Pak službu „zachraňuje“ jen volání do sítě Tesco Mobile za 1,50 Kč. Ale kolik takových kontaktů ve svém adresáři (hlavně ze začátku) najdete? Pomineme-li tuto odlišnost, pak ceny na předplacených kartách vychází následovně:

Operátorvolání Kč/min.účtování hovorůSMSMMS
Bleskmobil2,50 Kč60+11,50 Kč5 Kč
Mobil.cz2,50 Kč60+11,50 Kč5 Kč
Tesco Mobile2,90 Kč60+11,50 Kč5 Kč

Tesco předplacenka je zajímavější v kombinaci s kartou Clubcard. Za tři stovky měsíčně nabízí 120 minut mimo vlastní síť a 60 SMS. Otázka tedy zní: co dostanu za 300 Kč měsíčně u konkurence? Na Bleskmobilu můžete za 300 Kč provolat 120 minut nebo poslat 200 SMS. Zde má Tesco Mobile navrch, za své peníze dostanete krom 120 minut ještě 60 textovek a volání ve vlastní síti zdarma. Mobil.cz s kreditem 300 Kč představuje opět 120 minut nebo 200 SMS, ale k tomu datový balíček s FUP 200 MB.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
www.tescomobile.cz • www.mobil.cz • bleskmobil.blesk.cz

Odpovězte si sami

Není možné ukázat na jednu z předplacenek a bez výhrad prohlásit, že právě ta je nejlepší. Klíčová jsou dvě kritéria: spotřeba dat a měsíční útrata.

Utratíte méně než 300 Kč měsíčně? Pak nechte Tesco Mobile stranou. Pak si můžete hodit korunou, ať už sáhnete po Bleskmobilu nebo Mobilu.cz, neprohloupíte. Rozhoduje nižší minutová sazba 2,50 Kč a pokud celá vaše rodina a přátelé nepřejdou k Tesku, pak se nejmladší virtuál nevyplatí.

Utratíte pod 300 Kč měsíčně a zároveň potřebujete data? Tady je rada složitější… Mobil.cz dá za dobití 200 MB dat zdarma, ale jakmile je probrouzdáte, pak se připravte na ekvivalent pekla, 16 kbit/s. Pravda, když za týden dobijete dalších 200 Kč, rychlost opět naskočí, to my ale nechceme, naše útrata za volání a SMS se vejde do 200 Kč/měsíc.

U Bleskmobilu si z dobité částky (řekněme 200 Kč) musíte data koupit. 100 MB vyjde na 100 Kč. Tím se sníží kredit na polovinu a tím i počet dostupných minut/SMS, ale jakmile oněch 100 MB prodatujete, spadne rychlost na provozuschopných 200 kbit/s. Balíček u Bleskmobilu platí 30 dní a po celou tu dobu vám internet pojede – prvně rychle, pak alespoň použitelně. Netvrdím, že je 200 kbit/s nějaká slast, ale dá se s tím žít. A kdyby ne, můžete si za 50 Kč dokoupit dalších 100 MB.

Za velkými daty nejlépe k Tescu

Pokud do měsíce prodatujete 400 MB a více a zároveň se nechcete potýkat s omezením rychlosti, pak zvolte Tesco Mobile s Clubcard. Datový balíček s FUP 400 MB stojí 250 Kč, 1 GB je o stovku dražší. U Bleskmobilu by 400 MB stálo také 250 Kč (100 Kč + 3×50 Kč), ale 1 GB už by se s cenou 550 Kč nevyplatil.

Vždy nejlepší vybírat dle individuálních a dobře zmapovaných potřeb, ale můžete využít i následujícího klíče:

Nepotřebuji data
měsíční útrata 200 až 300 KčBleskmobil nebo Mobil.cz
měsíční útrata > 300 KčTesco Mobile s Clubcard
Potřebuji data
útrata 200 až 300 Kč; spotřeba dat < 200 MBMobil.cz
útrata 200 až 300 Kč; spotřeba > 200 MBBleskmobil
měsíční útrata > 300 Kč; spotřeba dat > 400 MBTesco Mobile s Clubcard

Kterého virtuála a proč preferujete vy? Napište nám do diskuze.

Diskuze (111) Další článek: Porevoluční srovnání flatů podruhé: jak kynul FUP

Témata článku: Virtuální operátoři, Nákup a ceny, Internet v mobilu, Hospodaření a finance, Virtuální operát, Operátor, Vir, Minutová sazba, Omezení rychlosti, Virtuální operátor


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31