Víme, proč Oskar zarazil textovky informačním službám

Jedním z důvodů, proč Oskar zarazil informačním službám přístup ke své webové SMS bráně, bylo včerejší uvedení nové komerční služby SMS Connect. Umí to samé, jen už není zdarma.
Víme, proč Oskar zarazil textovky informačním službám

Již v neděli jsme psali, že Oskar znemožnil službám mrx.cz, supersms.cz, alekto.cz a smsplus.cz zasílání informačních textovek přes jeho veřejnou SMS bránu. Důvod byl jasný, brána byla využívána k jiným účelům, než pro které je určena. Kromě toho tyto služby podle tvrzení Oskara jeho bránu výrazně přetěžovaly.

Včera ale Oskar uvedl novou službu, Oskar SMS Connect, která tento problém řeší. Jde o komeční službu, díky níž můžete zasílat velké množství textovek na jakékoliv mobilní číslo, a to i v zahraniči. Jde zkrátka o firemní webovou bránu, která kromě odesílání umí také zprávy přijímat a dále s nimi pracovat. Podle Oskara je tato služba výhodná např. pro banky, cestovní kanceláře, dopravní a spediční firmy či zájmové skupiny. Na rozesílané textovky je možné rovněž odpovídat, což se může hodit i pro marketingové účely firem.

SMS Connect tak dokáže nahradit chybějící přístup k webové bráně již zmíněných informačních služeb. Bohužel pro provozovatele to má jednu nevýhodu - služba není zdarma. Měsíční poplatek činí 6700 Kč bez daně, přičemž zdarma máte celkem deset tisíc zpráv. Další textovky jsou již zpoplatněné, přičemž platí pravidlo, že ceny klesají s tím, čím více zpráv pošlete. Právě proto je velmi nepravděpodobné, že by provozovatelé těchto informačních služeb SMS Connect používali, přece jen jde o nevýdělečnou činnost. Zákazníci Oskara tak od nich zůstanou asi navždy odříznuti a budou se muset spokojit s informačními službami, které nabízí sám Oskar.

Řešením by mohla být služba podobná Mému Infu T-Mobilu, kde lze náklady na zprávy přenést na zákazníka a provozovatel tak neplatí vůbec nic (funguje tak např. zasílání zpráv čtenářům Mobilit). Na dotaz, zda Oskar neplánuje tuto službu rovněž zprovoznit, jsem dostal zajímavou odpověď: „Služby typu Moje Info představují jeden z možných směrů dalšího rozvoje služeb na bázi SMS, které připravujeme pro následující období. Typ těchto služeb muže být i dobrou inspirací pro vývojáře v rámci OskarZóny.“

Pro úplnost jen dodám, že obdobné služby jako SMS Connect nabízí již delší dobu Eurotel a T-Mobile. 

Diskuze (55) Další článek: UMTS proniká i do automobilového průmyslu

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Informační služba, Text, Oskar

Určitě si přečtěte