Víme první na světě. Toto jsou Vodafony Smart 8. Jestli udrží cenu, budou to hity

  • Telefony unikly v rámci udílení cen IF Design Awards
  • Předchůdci excelovali poměrem cena/výbava, ty letošní i designem
  • Nejzajímavější je 8 Mini se špičkovou výbavou a malým tělem

Ceny za design iF Design Award odhalily zatím nepředstavené telefony Vodafone Smart 8 a MobilMania je první na světě, kdo o nich informuje. Jde o pokračovatele řady Smart 6 a 7, které se ve velkém prodávaly i u nás. Úspěšné byly díky kombinaci solidní výbavy a skvělé ceny. Podle obrázků z iF to vypadá, že se nová generace zaměřuje na design, telefony vypadají skvěle.

  1. Základní model Smart 8 Prime si oproti sedmičce velmi polepšil. Přestože půjde o zástupce nižší třídy, nabídne kovový rámeček a čtečku otisků prstů.
  2. Zástupce střední třídy - Smart 8 Ultra si vysloužil dokonce celokovovou konstrukci. Bližší informace o výbavě zatím neznáme.
  3. Špičkovým modelem řady bude Smart 8 Platinum. Skvělý design, kovový rámeček a zaoblená skleněná záda. Trumfem má být cena, která navzdory high-end výbavě bude údajně poloviční než u srovnatelné konkurence. Chloubou smartphonu budou také stereo repráčky na čelní straně.
  4. Smart Platinum Mini 8 je prémiová třída v menším balení, tedy alespoň podle popisu na iFDA, víc informací pochopitelně zatím nemáme. Hliníková rám doplňuje na okrajích zaoblené tvrzené sklo, pod zadním je metalický vzor, který si zajímavě hraje se světlem.

Telefony jsou určené pro evropský trh, očekáváme tedy, že se dostanou i do ČR. Předchozí modely u nás byly představeny v květnu/červnu, předpokládáme tedy, že tomu tak bude i letos. Doufejme jenom, že si znovu zachovají tak atraktivní cenovku.

Diskuze (24) Další článek: Samsung zřejmě nedopatřením odhalil barvy nových „es osmiček“

Témata článku: Vodafone, Operátoři, Smartphony, Vodafone, Spekulace, Zajímavosti, Design, Ocenění, Voda, Hit, Základní model, Skvělý design, Předchozí model, Svět, Evropský trh, Vodafon SMART, Kovový rámeček

Určitě si přečtěte