VirtualDream: sen o volání za 1,50 Kč

Nový virtuál slibuje úspory, nabízí šťastná čísla a dává svou nabídku všanc. Poradí vám nejlepší tarif a když nebudete spokojeni, můžete do měsíce zase o dům dál.
VirtualDream: sen o volání za 1,50 Kč

Český trh zaplavují virtuální operátoři, sráží ceny a zákazník má z čeho vybírat. Nováčkem na trhu je operátor VirtualDream. Slibuje úspory, osobní přístup, kvalitu služeb a nabízí svá šťastná čísla (viz video níže). Jde zejména o sazby volání – vlastní síť vyjde na padesát haléřů za minutu, cizí na 1,50 Kč za minutu. Neplatí to sice úplně ve všech případech, jelikož abyste například s tarifem VD007 volali za 1,50 Kč, musíte si koupit 7 minut za pětatřicet korun. Další nepříjemnost je účtování hovorů po celých minutách, což vyhání inzerovanou ceny minuty v průměru o třetinu výš.

Minutové účtování je silný proti-argument, pro-argumenty shrnuje na „náborovém“ videu prodejce Jaroslav Matějka:

VirtualDream nabízí celkem pět tarifů a k nim celkem pět balíčků. Například 500 MB dat za necelé dvě stovky. Z hlasových tarifů se nejvíc vyplatí ten nejvyšší, jelikož nabízí cenu 1 Kč za jednu minutu (pokud jich koupíte 360). Ceník tarifů přikládám níže:

TarifVD007VD 30VD 90VD 180VD 350
měsíční paušál35 Kč90 Kč135 Kč225 Kč360 Kč
volné minuty73090180360
za minutu v rámci tarifu (paušál/volné minuty)5 Kč3 Kč1,50 Kč1,25 Kč1 Kč
volání a SMS v síti VirtualDream1,50 Kč0,50 Kč
volání a SMS do ostatních sítí1,50 Kč1,50 Kč
MMS5 Kč3,99 Kč
*hovory jsou účtovány po celých minutách (60+60)

BalíčkyVD SMS 100VD SMS 300VD Data 100VD Data 200VD Data 500
měsíční poplatek130 Kč360 Kč79 Kč129 Kč199 Kč
volné jednotky100 SMS300 SMS100 MB300 MB500 MB

Pokud si nejste jisti, zda byste se „snovým virtuálem“ ušetřili, můžete zkusit cenový kalkulátor na jeho webu. Stačí zadat, kolik měsíčně spotřebujete minut, textovek a megabajtů a kliknout na pomyslné tlačítko spočítat…

Klepněte pro větší obrázek
Zda by se vám „snový virtuál“ vyplatil si můžete ověřit pomocí kalkulátoru na jeho webu (obr.: virtualdream.cz)

A pozor, pokud si nejste jisti nebo není propočet tak úplně snadný, dává operátor své poradce všanc a nabízí, že vám najde optimální nabídku, pokud mu pošlete své faktury, přičemž poradenství je zdarma. Zdarma ale není přenesení čísla, to vyjde na 300 Kč plus 49 Kč za aktivaci a 199 Kč za dopravu kurýrem. Nové číslo je zdarma, pokud nepočítáme zaslání a aktivaci.

Společnost VirtualDream spolupracuje se společností Maxprogres, která provozuje virtála 99mobile, VirtualDream je tak podobně jako například Komutel virtuálem čtvrtého gardu. Fakticky ale využívá síť T-Mobilu. Další podrobnosti o nabídce včetně úplného ceníku a smluvních podmínek najdete na webové stránce virtualdream.cz.

Nevíte, kterého virtuála vybrat? Nahlédněte do našeho přehledu:

Diskuze (22) Další článek: V Microsoft Research vyvinuli chytrou podprsenku

Témata článku: Virtuální operátoři, Nákup a ceny, Hospodaření a finance, Maxprogres, Vir, Volání, Sen


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34