Virtuální realita HTC Vive bude konečně bez drátů. Do prodeje míří Vive Wireless Adapter

Virtuální realita HTC Vive bude konečně bez drátů. Do prodeje míří Vive Wireless Adapter

HTC zahájí předobjednávky bezdrátového modulu Vive Wireless Adapter pro využití s brýlemi HTC Vive nebo HTC Vive Pro. Tím se konečně virtuální realita HTC osvobodí od kabelů, kterými musela být dosud spojena s počítačem.

Klepněte pro větší obrázek

Předobjednávky adaptéru budou zahájeny 5. září 2018 na stránkách vive.com, exkluzivitu na českém trhu bude mít Alza. Cena byla stanovena na 8 990 Kč. Pro připojení headsetu HTC Vive Pro bude potřeba ještě balíček příslušenství s propojovacím kabelem, držákem a pěnovými stélkami za dalších 1 950 Kč.

K fungování headsetu pomocí bezdrátového adaptéru je nutná PCI-e karta v PC a připojení speciálního senzoru. Ten pracuje s technologií Intel WiGig, která pracuje v pásmu 60 GHz, má dosah 6 metrů a pro přenos obrazu využívá XR kodeku společnosti DisplayLink. Napájení adaptéru zajistí powerbanka HTC s kapacitou 10 050 mAh a technologií rychlého dobíjení QuickCharge 3.0, která je součástí balení a lze ji použít i k dobíjení smartphonů.

Headset HTC Vive Pro byl představen začátkem roku na veletrhu CES:

Váš názor Další článek: Dvě Nokie s výřezem přichází z Číny na globální trh. Nabídka HMD Global se zahušťuje

Témata článku: HTC, Nákup a ceny, Příslušenství, Intel, CES, VR brýle, Alza, Virtuální realita, HTC Vive, VR, Rychlé dobíjení, Bezdrátový modul, Drát, Propojovací kabel, Český trh, Realita, Dobíjení, Headset, Předobjednávka, Bezdrátový adaptér, Kabel


Určitě si přečtěte