Virtuální realita slouží i školení kosmonautů. Podívejte se, jak takový výcvik probíhá

Na Světovém mobilním kongresu v Barceloně byla letos k vidění řada rozpracovaných konceptů toho, jak by se daly nové technologie využít nejen pro byznys, ale třeba i zábavu či výcvik kosmonautů.

Právě školení budoucích průzkumníků vesmíru bylo součástí předváděcí akce společnosti Huawei, jež ve spolupráci s americkou NASA vyvinula bezdrátový systém pro zkušenost ve virtuální realitě. Ten využívá i prvky takzvané rozšířené reality – osoby plně ponořené v počítačem generovaném světě se v něm vzájemně mohly vidět, dotýkat se a předávat si předměty s namapovanými čidly. 

Tento konkrétní zážitek byl vytvořen jako simulace lunárního přistání a výstup kosmonautů na měsíční povrch. NASA se v oblasti virtuální reality snaží jít vstříc i širší veřejnosti a představit její výhody. Na serveru YouTube je aktuálně k dispozici desítka 360stupňových videí.

Díky NASA se navíc majitelé helem pro virtuální realitu mohou doma projít třeba i po Marsu.

Váš názor Další článek: Google zpřístupnil mapy vývojářům her v rozšířené realitě: Nebojte se a tvořte!

Témata článku: YouTube, Virtuální realita, Barcelona, Rozšířená realita, Kosmonaut, Zážitek, Široká veřejnost, Bezdrátový systém, Výcvik, Měsíční povrch, Školení, Realita, Předváděcí akce, Mars, Nová technologie

Určitě si přečtěte