Virtuálům navzdory: tarify od ČD jsou stále nej

Virtuální operátoři sice posunuli ceny volání níž a jejich nabídky jsou opravdu lákavé, stále však nestačí na letitou dvojici tarifů od Českých Drah a Vodafonu.
Virtuálům navzdory: tarify od ČD jsou stále nej

Níže najdete původní článek vydaný v létě 2012, už tehdy jsme připomínali delší dobu běžící službu, protože jsme si mysleli, že si nezaslouží být zapomenuta. Od té doby se na českém telekomunikačním trhu hodně změnilo, proběhla „flatová revoluce“, ceny neomezených tarifů spadly na zlomek původních hodnot, svoji nabídku představily desítky virtuálních operátorů. Přesto jsou tarify od Českých Drah a Vodafonu stále skvělé.

Článek jsme vytáhli na titulní stranu už v pondělí (25. listopadu 2013), ale upozornili jste nás, že web služby nefunguje. Znejistěli jsme, článek šel z titulní strany pryč a my jsme zjišťovali, co se děje. Dnes je článek zpět a máme pro vás dobrou zprávu. Služba je stále aktuální, tarify Vodafone/ČD si stále můžete aktivovat, web byl jen mimo provoz, i díky naší intervenci je teď zpět:


Ti z nás, kteří méně volají a komunikují prostřednictvím bezplatných kanálů (WhatsUp, Facebook, Jabber, e-mail, atd.) by určitě měli vést v patrnosti, že existuje nabídka Vodafonu a Českých drah – tarify Vodafone ČD.

S touto nabídkou totiž můžete výrazně ušetřit – na samotném hlasovém tarifu dokonce 75%! O něco málo výhodněji vycházejí i data. Tak či onak, s vyšším tarifem můžete provolat až 70 minut za 88 Kč, s nižším necelých 20 minut za 30 Kč. Minutová sazba pak velmi výrazně stoupá na 5, respektive 6 Kč, ale hovory jsou alespoň účtovány způsobem 60+1, tedy po sekundách po první celé minutě. Oba tarify tak mohou být dobrou volbou i pro seniory či rodiče (tedy za předpokladu, že jim někdo mladší pomůže s přechodem na některý z těchto tarifů).

Klepněte pro větší obrázek
S Internetem v mobilu snadno zjistíte kolik minut má váš vlak zpoždění

Mezi další vymoženosti obou tarifů patří třeba převod nevyčerpaného kreditu do dalšího měsíce, i když pozor: čerpá se až po vyčerpání kreditu nového. Na druhou stranu, využití nabídky není podmíněno žádným úpisem na roky, bude trvat dokud budou České dráhy spolupracovat s Vodafonem. Aktuálně mají uzavřenou smlouvu zhruba do poloviny roku 2014.

Přehled cen tarifů ČD:

TarifNabito 119Nabito 350
měsíční paušál30 Kč88 Kč
volné jednotkykredit 120 Kčkredit 353 Kč
minuta nad rámec tarifu6,05 Kč5,04 Kč
SMS1,20 Kč
účtování hovorů60+1
max. minut2070
max. SMS100294

Abyste mohli některý z výhodných ČD tarifů využívat, potřebujete In-kartu. Pokud ji nevlastníte, musíte si o ni požádat. Cena karty se odvíjí od věku žadatele a doby, po kterou platí příslušná aplikace (např. sleva 25 % na tři roky). Nejlevnější cestou k ČD tarifu je koupě karty IN 25 START za 150 Kč, přičemž karta jako taková platí tři roky, a to je rozhodující. Jinak řečeno, je důležité rozlišovat mezi platností zákaznické aplikace (zde tříměsíční) a platností In-karty, která je vždy tříletá.

Sečteno a potrženo, nejnižší náklady na In-kartu, pokud ji jinak nevyužijete, jsou 150 Kč na tři roky. Vystavení nové In-karty ale chvíli trvá, České dráhy na svém webu uvádějí, že vyrobení In-karty trvá zhruba 28 dní ode dne podání žádosti na železniční stanici, respektive 21, pokud si o ni zažádáte přes eShop. V obou případech budete potřebovat fotografii, na eShopu se přikládá elektronicky.

 
Menší tarif: 20 minut nebo 100 SMS za 30 Kč měsíčně
Větší tarif: 70 minut nebo 294 SMS za 88 Kč měsíčně
 

Co se týče vydání In-karty, tak pokud volíte elektronickou objednávku, musíte si ji vyzvednout na některé železniční stanici. Naopak, pokud podáváte žádost na stanici, můžete si hotovou In-kartu nechat poslat poštou. Pokladníkovi na přepážce se prostě v obou případech musíte prokázat, jinak kartu nedostanete.

Jste-li u konkurenčního operátora, můžete přejít přímo na některý z tarifů Vodafone ČD, stávající zákazníci červeného operátora s In-kartou si o výhodnější tarif mohou žádat ihned (pokud nemají závazek). Popřípadě můžete od konkurence přejít na „nulový“ tarif Na míru a pak si žádat o ČD tarif. Jste-li u konkurence, nemáte úvazek a máte In-kartu, je nejsnazší zavolat na bezplatnou linku 800 777 791 (po-pá 9-18 hod.).

Jistina je jistá, ale také vratná

Zde zpravidla nemusíte dlouho čekat na spojení s operátorem, jelikož jde o čistě prodejní linku zvýhodněného tarifu. Samozřejmě lze i objednat úplně nové číslo, ale stejně jako v případě přechodu od konkurence počítejte s jistinou 500 Kč nebo 1 000 Kč dle tarifu. Tisícovku může chtít operátor u vyššího tarifu za 88 Kč.

Jistina je vratná po třech včas uhrazených vyúčtováních, můžete si nastavit, aby z ní byly hrazeny faktury nebo nechat poslat na bankovní účet. Objednávku lze učinit také prostřednictvím webu cd.bonus.vodafone.cz, ale i tak vás bude čekat hovor s operátorem, který ale může přijít v nevhodný okamžik, a tak je lepší volat když se to hodí vám.

Při hovoru s operátorem si můžete rovnou objednat i datový balíček s 25% slevou, jejich přehled najdete v tabulce níže. K ČD tarifu lze aktivovat například i program Kamarádi a volat až na 4 čísla ve vlastní síti za paušál, zde už ovšem za plnou cenu. Vlastně jdou aktivovat všechny doplňkové služby jako v případě tarifů Nabito (s výjimkou Po svém a studentského zvýhodnění).

Datový balíčekFUPcena
Internet v mobilu150 MB133 Kč
Internet v mobilu Naplno600 MB236 Kč
Připojení na stálo3 GB394 Kč

O nabídce tarifů Vodafonu pro cestující ČD se stále debatuje na našem diskuzním fóru, najdete zde stručný návod na aktivaci i mnoho zodpovězených otázek.

Jak už padlo výše, tarify jsou vhodné pro méně náročné uživatele s nižší útratou či takové zákazníky, kteří preferují komunikaci vyžadující připojení k internetu. Optimální tarif pro takového uživatele může být Nabito 350 se slevou 75 % a Internet v mobilu Naplno s FUP 600 a 25% slevou. Takový tarif pak vyjde na 325 Kč, což se sice ani zdaleka nepřibližuje tarifům jaké nabízejí operátoři za hranicemi, ale na místí poměry jde o dobrou nabídku, kterou získáte aniž byste museli s operátorem smlouvat jako na tržišti.

Líbí se vám tarify Vodafone ČD? Využíváte je nebo se na ně v blízké době chystáte přejít?

Diskuze (371) Další článek: Můj Vodafone pro správu účtu o fous lepší, vyúčtování uvidíte detailně

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Tarify, Internet v mobilu, Nákup a ceny, Příslušná aplikace, Minutová sazba, Tarif, In Kartu, České dráhy, Vir, Jistina, Nejnižší náklady, Stručný návod, Žadatel, In Karty, In Karta


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Amazfit Verge — parádu nenadělají, zato funkcemi nadchnou

RECENZE: Xiaomi Amazfit Verge — parádu nenadělají, zato funkcemi nadchnou

** Amazfit Verge svými funkcemi nahradí i mnohem dražší konkurenty ** Na jedno nabití vydrží až celý týden - a to i s aktivním vyúžíváním GPS ** S komplikacemi počítejte při synchronizaci s sportovními aplikacemi **

Milan Měchura | 18

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

** 6,5" displej nemusí nezbytně znamenat nepoužitelně velkou plácačku ** Výbava nezklame, až na zastaralý microUSB konektor ** Zásadní inovace nečekejte, ale ve střední třídě to (zatím) nevadí

Martin Herodek | 62

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 24

Samsung překvapil. Galaxy A80 má unikátní konstrukci, otočný foťák a selfie bez kompromisů

Samsung překvapil. Galaxy A80 má unikátní konstrukci, otočný foťák a selfie bez kompromisů

** Nejzajímavější novinka z Milána má několik „poprvé“ ** Třeba New Infinity displej jsme očekávali až u Notu 10 ** Lákadlem je výsuvný a otočný foťák. Těšte se na špičkové selfie!

Martin Chroust | 16