Visor – smrt Palmu z vlastních řad

Nový přístroj Visor, plně kompatibilní s PalmPiloty slibuje jejich porážku.
Kapesní počítače společnosti Palm Computing (Piloti) jsou stále považovány za symbol úspěchu kapesních počítačů. Úplně první autorský tým, který vytvořil prvotní návrhy Pilotů, před rokem opustil Palm Computing a založil vlastní firmu HandSpring. Tato firma nyní představila nové osobní organizéry Visor, které používají stejné procesory, obrazovky a systém jako nové PalmPiloty 3Comu, nabízejí ale lepší možnosti rozšiřování a také nižší cenu.

Na pohled jsou tedy od běžných Palmů nepříliš rozeznatelné, připomínají modifikovanou řadu III, přidána je ale spousta inovací, jako např. kolébka připojitelná přes USB port. Tím se kromě přístupnosti kapesních počítačů pro uživatele iMaců zvyšuje i přenosová rychlost na slušných 1,5 Mb/s. V říjnu budou k dispozici rozšiřující moduly, které by měly setřít výhody některých podstatně dražších konkurenčních počítačů s PalmOS i Windows CE – přehrávač MP3, přijímač GPS a modem pro mobilní sítě. Zájemci se můžou rozhodnout mezi třemi modely – základní s 2 MB RAM za 149 USD, s kolébkou za 179 USD a model Visor Deluxe s 8 MB RAM za 249 USD. Jen pro srovnání – ořezaný Palm IIIe stojí 229 USD.

Živě komentuje: Skoro se nedá Visor chápat jako klon PalmPilotů, ale jako plynulé pokračování vývoje, původní tým sdružený okolo Jeffa Hawkinse, Donny Dubinské a Eda Colligana je zde zárukou skutečně inovátorského přístupu. Současné Palmy mají velmi omezené možnosti rozšiřování a novější modely spíše ustupují z možností rozšiřování. Visor proti tomu má na zadní straně pravda nestandardní konektor, který ovšem umožňuje za chodu připojovat různá zařízení. V současné době jsou v nabídce jen modem, paměťové karty a trochu kuriózně hra Tiger Woods PGA Golf. Multimediální vlastnosti Visoru naznačuje zabudovaný mikrofon a slibované rozšíření o MP3 přehrávač. Bude možná i mobilní telefon zabudovaný do Visoru. HandSpring se snaží přemoci 3Com a být úspěšnější, nicméně je zatím závislý na 3Comu v obrazovkách, licencoval jeho systém a používá stejný procesor. Jeho cesta tedy nebude úplně bez překážek. Nicméně jeho lidé již úspěšně prokázali, že dokáží odhadnout potřeby lidí a trendy trhu.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

28.  8.  2017 | Kůžel Filip | 15