VisorPhone: telefonujte s běžným kapesním počítačem

VisorPhone je víc než jen pouhý rozšiřující modul. Jeho vložením do příslušného slotu získáte jeden z nejchytřejších a nejužitečnějších mobilů současnosti.
VisorPhone: telefonujte s běžným kapesním počítačem
VisorPhone je víc než jen pouhý rozšiřující modul. Jeho vložením do příslušného slotu na získáte jeden z nejchytřejších a nejužitečnějších mobilů současnosti.

Když připojíte VisorPhone do rozšiřujícího slotu Springboard svého kapesního počítače Visor, proměníte jej jako mávnutím kouzelného proutku v plnohodnotný „chytrý“ mobilní GSM telefon. Stejně jako u všech ostatních Springboard modulů nepotřebujete ani u VisorPhonu instalovat žádné ovladače nebo programy – pouze jej vložíte do slotu a můžete začít telefonovat.

Jeden celek

Rozšiřující modul VisorPhone je plně provázán s interními aplikacemi kapesního počítače Visor. Vytáčet můžete přímo z adresáře, ale také z libovolné aplikace – pouze označíte v textu číslo, na které chcete uskutečnit hovor a stisknete tlačítko na VisorPhonu a již můžete hovořit.

Mimo klasického telefonování můžete váš Visor použít také pro rychlou a jednoduchou správu textových zpráv. Textovky se na velkém a kontrastním displeji mobilního telefonu čtou daleko lépe než na titěrném displeji běžného mobilního telefonu. Rovněž psaní textovek je velmi rychlé a pohodlné, protože pro zadávání znaků můžete použít buď klávesnici na obrazovce nebo technologii Grafitti, která psaní ještě urychluje. Do paměti modulu může být uloženo až 1000 textových zpráv. U takového množství textovek již nevadí skutečnost, že se pro textovky vůbec nepoužívá paměť na kartě SIM.

Umí i data

Naopak pro telefonní seznam můžete využívat jak seznam na SIM kartě vašeho mobilního operátora, tak i databázi vestavěné aplikace Adress. Modul lze použít také jako GSM modem – a to v síti Eurotel až rychlostí 14,4 kb/s. Nastavení například přístupu na Internet je na kapesních počítačích s operačním systémem PalmOS již tradičně velmi jednoduché a dovolí vám používat plnohodnotného přístupu k síti Internet (a používat například e-mailového klienta nebo webový prohlížeč), tak i služby wapových bran vašich mobilních operátorů (prohlížeč WAPu je stejně jako webový prohlížeč obsažen v paměti modulu).

Radost z tohoto skvělého modulu může docela zkazit především podpora pouze pro GSM sítě na frekvencích 900/1900 MHz. Toto řešení diskriminuje sice uživatele sítě Oskar, na druhou stranu však umožní použitelnost po celém světě – včetně severní Ameriky nebo Asie.

Diskuze (5) Další článek: Super SMS: super spam!

Témata článku: Počítače, Telefon, Kapesní počítač, Počítač


Určitě si přečtěte

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 45

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9