VisorPhone: telefonujte s běžným kapesním počítačem

VisorPhone je víc než jen pouhý rozšiřující modul. Jeho vložením do příslušného slotu získáte jeden z nejchytřejších a nejužitečnějších mobilů současnosti.
VisorPhone: telefonujte s běžným kapesním počítačem
VisorPhone je víc než jen pouhý rozšiřující modul. Jeho vložením do příslušného slotu na získáte jeden z nejchytřejších a nejužitečnějších mobilů současnosti.

Když připojíte VisorPhone do rozšiřujícího slotu Springboard svého kapesního počítače Visor, proměníte jej jako mávnutím kouzelného proutku v plnohodnotný „chytrý“ mobilní GSM telefon. Stejně jako u všech ostatních Springboard modulů nepotřebujete ani u VisorPhonu instalovat žádné ovladače nebo programy – pouze jej vložíte do slotu a můžete začít telefonovat.

Jeden celek

Rozšiřující modul VisorPhone je plně provázán s interními aplikacemi kapesního počítače Visor. Vytáčet můžete přímo z adresáře, ale také z libovolné aplikace – pouze označíte v textu číslo, na které chcete uskutečnit hovor a stisknete tlačítko na VisorPhonu a již můžete hovořit.

Mimo klasického telefonování můžete váš Visor použít také pro rychlou a jednoduchou správu textových zpráv. Textovky se na velkém a kontrastním displeji mobilního telefonu čtou daleko lépe než na titěrném displeji běžného mobilního telefonu. Rovněž psaní textovek je velmi rychlé a pohodlné, protože pro zadávání znaků můžete použít buď klávesnici na obrazovce nebo technologii Grafitti, která psaní ještě urychluje. Do paměti modulu může být uloženo až 1000 textových zpráv. U takového množství textovek již nevadí skutečnost, že se pro textovky vůbec nepoužívá paměť na kartě SIM.

Umí i data

Naopak pro telefonní seznam můžete využívat jak seznam na SIM kartě vašeho mobilního operátora, tak i databázi vestavěné aplikace Adress. Modul lze použít také jako GSM modem – a to v síti Eurotel až rychlostí 14,4 kb/s. Nastavení například přístupu na Internet je na kapesních počítačích s operačním systémem PalmOS již tradičně velmi jednoduché a dovolí vám používat plnohodnotného přístupu k síti Internet (a používat například e-mailového klienta nebo webový prohlížeč), tak i služby wapových bran vašich mobilních operátorů (prohlížeč WAPu je stejně jako webový prohlížeč obsažen v paměti modulu).

Radost z tohoto skvělého modulu může docela zkazit především podpora pouze pro GSM sítě na frekvencích 900/1900 MHz. Toto řešení diskriminuje sice uživatele sítě Oskar, na druhou stranu však umožní použitelnost po celém světě – včetně severní Ameriky nebo Asie.

Diskuze (5) Další článek: Super SMS: super spam!

Témata článku: Počítač, Kapesní počítač, Telefon

Určitě si přečtěte