Visory a Palmy s českou lokalizací

Nejen česká klávesnice, ale kompletní lokalizace Visorů a Palmů jistě pomůže lepšímu šíření tohoto kapesního počítače u nás.
Nejen česká klávesnice, ale kompletní lokalizace Visorů a Palmů jistě pomůže lepšímu šíření tohoto kapesního počítače u nás.

Společnost Czech Data Systems dokončila lokalizaci operačního systému Palm OS 3.1H pro počítače Handspring Visor a Visor Deluxe. Ještě v průběhu ledna by se měla objevit lokalizace systému 3.5.2H, který je použitý v počítačích Visor Prism a Visor Platinum.

Lokalizace operačního systému pro Visor bude zdarma pro všechny stávající uživatele. Ti si již od poloviny ledna budou moci nahrát do svých kapesních počítačů na serveru www.imc.handspring.cz. V krátké době se bude lokalizované prostředí dodávat standardně se všemi novými počítači Visor na našem trhu.

Stejně tak byla uvolněna i lokalizace ostatních verzí Palm OS, které se používají v původních Palmech, ta bude například součástí každého Palmu zakoupeného u PDAplanet. Pro ostatní nebude narozdíl od Visorů zdarma, ale PDAplanet ji prodává za 980 Kč (pro předchozí zákazníky za 200 Kč).

Lokalizace systému Palm OS je řešena samostatnou aplikací, společnou všem verzím systému a pak ještě další aplikací pro daný konkrétní systém. Předpokládá se správně nainstalovaná podpora pro psaní českých znaků GNU-Czech nebo Interpilot s kódovou stránkou 1250 (MS Windows), jinak aplikace nemá k dispozici fonty a píše nesmyslné znaky. Lokalizovány jsou všechny nabídky, dialogová okna, varovná a systémová hlášení, tlačítka, nápověda, kategorie a názvy polí v aplikaci Adresář.

Pokud máte operační systém Palm OS 3.5, můžete využít i nabídku firmy RedGrep, která začala nabízet lokalizaci pro tento systém za 600 Kč, autorem je tým vyvíjející oblíbenou GNU češtinu pro Palm.

Kompletně lokalizovaný systém Palm OS bezesporu přispěje lepšímu rozšíření Palmů i mezi ty, kteří doposud váhali, zda anglický systém dokáží vstřebat. Sice lokalizace Palmu přichází s velkým zpožděním za podobnou lokalizací Windows CE, na jeho prodejích to ale jistě vidět moc není.

Váš názor Další článek: Vyrobte si mobil podle svých představ

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Česko

Určitě si přečtěte