Visual Radio: nová funkce v mobilech Nokia

S Visual Radio můžete nejen poslouchat rádio, ale rovnou se podívat na fotku interpreta, název písničky nebo na další program stanice. Lze také hlasovat v soutěžích či hitparádách. Čeká nás i televize. Těšte se.
Visual Radio: nová funkce v mobilech Nokia

Nokia 7700 je prvním telefonem s interaktivní funkcí Visual Radio. Zmínili jsme se o ní již při představení telefonu, nyní vám přinášíme její detailní specifikaci doplněnou o pár obrázků.

Cílovou skupinu tvoří podle informací Nokie aktivní mladí lidé mezi 27 - 35 lety, kteří hojně využívají média i nové technologie a často také sami v oblasti IT, médií nebo reklamy pracují. Zřejmě právě tito lidé dokáží plnohodnotně využít a ocenit některé její aplikace. Internetový prohlížeč Opera, vestavěný digitální fotoaparát, Bluetooth, MP3 přehrávač nebo editor obrázků by však měly být v budoucnu běžnou výbavou každého telefonu.

Klepněte pro větší obrázek 
Nokia 7700 v celé své kráse

Podívej, v rádiu tančí Goťák

Zmiňovaná funkce Visual Radio je dalším trumfem, kterým se Nokia snaží získat část mobilního trhu. Z technického hlediska jde vlastně o nahrazení klasického rádiového FM signálu novým kanálem. Ten dokáže pomocí GPRS dostat do mobilu nejen tradiční zvuk, ale i obrázky a další aplikace.

Těšit se tak můžete například na on-line nákup hudby, vyplňování soutěžních formulářů nebo zábavné kvízy. Aktuálně hranou píseň si budete moci rovnou koupit jako vyzváněcí tón, pomocí on-line chatu se zeptáte hosta v rádiu na to, co vás zajímá atd.

Klepněte pro větší obrázek
Ukázka funkce Visual Radio

Reklama opravdu všude

Rádio tak může zažít jakousi malou revoluci. Například rozhlasová reklama by pracovala nejen se zvukem, ale vizualizací by se přiblížila reklamě televizní. Naprostá interaktivnost z ní pak dělá jeden z nejsilnějších komunikačních kanálů moderní reklamy.

První vysílací stanicí s vizuálním rádiovým přenosem bude finské Kiss FM, následovat jej plánuje i rocková stanice Radio City. Obě patří společnosti SBS Finland, která je pilotním partnerem projektu Visual Radio.

Klepněte pro větší obrázek
Interaktivní prvky

Televizní noviny na displeji

Interaktivní rádio není jediným tahákem, se kterým se v posledních dnech Nokia snažila zaujmout. Již dříve bylo v souvislosti s Nokií 7700 oznámeno plánované testování televizního vysílání. Do testovacího provozu, který má být zahájen na podzim letošního roku, bude zapojeno 500 uživatelů. Vše se odehraje v okolí Helsinek.

Finsko má pro televizi v mobilu vyhrazenu jednu ze čtyř digitálních sítí, které se v současnosti na jejím území nacházejí. Technické vybavení projektu zajistí Nokia, program mobilním televizím dodají společnosti Nelonen, MTV3 a Yle. Na testování se mají podílet i operátoři TeliaSonera a Radiolinja.

Budoucnost obou zmíněných funkcí se teď odvíjí pouze od toho, zda a jak rychle se telefony s jejich podporou podaří implementovat do normálního života a přivést je k běžnému uživateli.

Diskuze (4) Další článek: Nokia 6230: živé fotky a první postřehy

Témata článku: Nokia, Nová funkce, Nov, Funkce, Rádio FM, Digitální síť, Tradiční zvuk, Mobil


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 118

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 137

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

Martin Herodek | 11

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

** Otestovali jsme nový model spadající do nejnižší řady Galaxy J ** Část funkcí si bere od Galaxy A6, kovové tělo však nahradil kvalitní plast ** I tak se ale novinka prodává za 6 500 Kč. Není to trochu moc?

Martin Chroust | 5

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 27

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

** Nokia 7 Plus je smartphone vyšší třídy s rozumnou cenovkou. ** Lákadlem je čistý Android, skvělá výdrž i fotoaparát Zeiss ** Bonusem je dostatek výkonu i paměti

Martin Miksa | 62