Vivo s předstihem odhalilo iQOO 5G, supertelefon dostane i 120W nabíjení

Čínské Vivo na tiskové konferenci ukázalo světu svůj první komerčně dostupný smartphone s podporou 5G sítí. Kompletní oznámení telefonu je v plánu v průběhu třetího čtvrtletí, Vivo však již nyní k telefonu poskytlo alespoň základní hardwarové specifikace a jeho vzhled ukázalo na promo videu.

Vivo se na tiskovce rozpovídalo o nástrahách při implementaci 5G, nás však zajímá samotný model iQOO 5G, který poběží na Snapdragonu 855 s externím modemem X50, což je u dnešních 5G modelů běžnou praxí. Sítě 5G potřebují v telefonu čtyři antény, tedy o dvě více než LTE, a pokud k tomu připočteme ještě Bluetooth a Wi-Fi, dostáváme se celkem osm antén, které musí být v telefonu rozprostřeny tak, aby se zabránilo jejich vzájemné interferenci. 

Díky integraci 5G musela být zvětšena základní deska, na baterii by však zbylo málo místa, proto Vivo vsadilo na 3D layout, akumulátor o kapacitě 4 000 mAh tedy v telefonu vyplní všechen volný prostor. O bleskové dobíjení se postará 120W nabíjení Super FlashCharge, která z nuly na sto telefon dobije za pouhých 13 minut!

Promo video připravovaného Vivo iQOO 5G:

Součástí představovací akce byly i brýle Vivo AR pro rozšířenou realitu. Dostaly dva displeje s HD rozlišením, podporují 6 DoF (pohyb ve volném prostoru přenesený i do brýlí) a využity mohou být pro hraní her v rozšířené realitě nebo při sledování 3D filmů. Brýle se připojují přímo k telefonu, další detaily, včetně modelu iQOO 5G, oznámí Vivo v horizontu nadcházejících tří měsíců.

Via Sina, Weibo

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou od základu vymyšlené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku bude opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Váš názor Další článek: Samsung se pochlubil prodejními čísly. V Jižní Koreji prodal 1 milion Galaxy S10 5G

Témata článku: Vivo, 5G, Smartphony, Nabíjení, Příslušenství, Chytré brýle, Rozšířená realita, Brýle, Standardy, FlashCharge, Telefon, Import, Volný prostor, Anténa, Model, Předstih, Bluetooth a wi-fi, Promo video, Pře, Nástraha, Super FlashCharge


Určitě si přečtěte