Vivo V15 Pro dostane poddisplejovou čtečku otisků a 32Mpx selfie v periskopu

Vivo ještě před startem mobilního veletrhu MWC v Barceloně představí svůj nový model V15 Pro. Smartphone se v lecčems inspiruje u Vivo NEX S, zejména výsuvnou selfie kamerkou z horní hrany. Nebude se však jednat o „běžný“ 8Mpx snímač ale rovnou o 32Mpx fotoaparát, který tak bude mít nejvyšší rozlišení u periskopové selfie kdy použité.

Vivo V15 Pro bude první smartphone na světě s 32Mpx výsuvnou selfie:

Použitým fotočipem má být Samsung GD1, tedy fotomodul, které je určen do miniaturních prostorů. Snímač nabídne HDR a elektronickou stabilizaci obrazu, a Vivo jeho nasazením dokazuje, že s focením selfíček to myslí opravdu vážně. Druhou funkcí, kterou V15 Pro přebere od modelu NEX S, je poddisplejová čtečka otisků prstů. Na zádech bude připraven trojitý fotoaparát Quad Pixel s rozlišením 48 Mpx. Při focení se však čtyři pixely sloučí do jednoho, efektivní rozlišení fotoaparátu tak bude „jen“ 12 Mpx.

Na zádech Viva V15 Pro bude připraven 48Mpx trojitý fotoaparát:

O Vivu V15 Pro však dnes zřejmě slyšíte naposledy. Čínský výrobce, nejenže u nás oficiální cestou své smartphony stále neprodává, ale navíc si zvolil datum premiéry hodně nešťastně. Na 20. února totiž Samsung sezval novináře z celého světa do San Francisca, aby zde ukázal nové modely řady Galaxy S10. Vivo V15 Pro tak ve středu za dva týdny mezi novinkami řady Galaxy S zcela jistě zapadne.

Diskuze (6) Další článek: Apple Park je hotový, teď okem dronu začínáme sledovat stavbu obřího Google-stanu

Témata článku: Vivo, Fotoaparát, Čtečka otisků v displeji, Bezrámečkový displej, Barcelona, MWC, Fotomobily, Selfie, Trojitý fotoaparát, Umělá inteligence, Výsuvná selfie, Vivo, Gradient, Periskop, Fotočipy, San Francisco, Focení, Snímač, Otisk, Peří, Rozlišení, Čtečka, Čtečka otisků, Quad Pixel


Určitě si přečtěte