Vivo V15 Pro dostane poddisplejovou čtečku otisků a 32Mpx selfie v periskopu

Vivo ještě před startem mobilního veletrhu MWC v Barceloně představí svůj nový model V15 Pro. Smartphone se v lecčems inspiruje u Vivo NEX S, zejména výsuvnou selfie kamerkou z horní hrany. Nebude se však jednat o „běžný“ 8Mpx snímač ale rovnou o 32Mpx fotoaparát, který tak bude mít nejvyšší rozlišení u periskopové selfie kdy použité.

Vivo V15 Pro bude první smartphone na světě s 32Mpx výsuvnou selfie:

Použitým fotočipem má být Samsung GD1, tedy fotomodul, které je určen do miniaturních prostorů. Snímač nabídne HDR a elektronickou stabilizaci obrazu, a Vivo jeho nasazením dokazuje, že s focením selfíček to myslí opravdu vážně. Druhou funkcí, kterou V15 Pro přebere od modelu NEX S, je poddisplejová čtečka otisků prstů. Na zádech bude připraven trojitý fotoaparát Quad Pixel s rozlišením 48 Mpx. Při focení se však čtyři pixely sloučí do jednoho, efektivní rozlišení fotoaparátu tak bude „jen“ 12 Mpx.

Na zádech Viva V15 Pro bude připraven 48Mpx trojitý fotoaparát:

O Vivu V15 Pro však dnes zřejmě slyšíte naposledy. Čínský výrobce, nejenže u nás oficiální cestou své smartphony stále neprodává, ale navíc si zvolil datum premiéry hodně nešťastně. Na 20. února totiž Samsung sezval novináře z celého světa do San Francisca, aby zde ukázal nové modely řady Galaxy S10. Vivo V15 Pro tak ve středu za dva týdny mezi novinkami řady Galaxy S zcela jistě zapadne.

Diskuze (6) Další článek: Apple Park je hotový, teď okem dronu začínáme sledovat stavbu obřího Google-stanu

Témata článku: Vivo, MWC, Bezrámečkový displej, Umělá inteligence, Fotoaparát, Barcelona, Selfie, Trojitý fotoaparát, Vivo, Fotomobily, Čtečka otisků v displeji, Výsuvná selfie, Gradient, Čtečka otisků, Snímač, Vivo, Focení, Rozlišení, Periskop, San Francisco, Čtečka, Otisk


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

** Otestovali jsme nový model spadající do nejnižší řady Galaxy J ** Část funkcí si bere od Galaxy A6, kovové tělo však nahradil kvalitní plast ** I tak se ale novinka prodává za 6 500 Kč. Není to trochu moc?

Martin Chroust | 22

RECENZE: Honor 7A — dobrá volba, když nechcete utrácet

RECENZE: Honor 7A — dobrá volba, když nechcete utrácet

** Honor 7A je ideální smartphone pro děti či začátečníky ** Nestojí moc a systém na něm jede hezky plynule ** Má rozumně nastavené parametry, zabezpečení a hezké barvy **

Jakub Vrbacký | 20

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

** Konec teorie, často skloňovaná eSIM se v ČR konečně dostává do praxe ** eSIM jsme si poprvé vyzkoušeli u LTE verze hodinek Samsung Galaxy Watch (46mm) ** Jak eSIM vypadá, a jak probíhá její samotná „instalace“?

Martin Chroust | 45