VK Mobile VK4100: odolný vysouvák na háček

Vypadá jako ruční granát a jako akční hrdina si jej můžete zavěsit na vestu. Řeč je ovšem o novém outdoorovém mobilu s podivným designem a hákem.
VK Mobile VK4100: odolný vysouvák na háček

Možná byste ani nehádali, že je nový výrobek od VK Mobile s označením VK4100 mobilním telefonem. Je tu displej, několik tlačítek a po chvilce zkoumání zjistíte, že se dá přístroj vysunout, čímž se zpřístupní klasická klávesnice. Výsuvná konstrukce a míry 104 × 52 × 26 mm jsou ještě vcelku běžné. Dobře, je to tlouštík, skousnout by se daly i podivné tvary. Ale hák na pověšení? Tak to tu ještě nebylo.

Je to s ním na háku

Tenhle telefon si přímo říká o hrubší zacházení. „Nárazníky“ na bocích a sportovní design telefonu naznačují, že se jedná o jednoho z mála odolných telefonů. Ve skupině mobilů s výsuvnou konstrukcí snad i jediný. Výrobce o svém modelu VK4100 hlásá, že je vhodný pro outdoorové aktivity. Zvýšenou ochranu proti pádům, vlhkosti nebo prachu ale vysloveně nezmiňuje, což je trochu podezřelé.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na podivném designu je nejpodivnější hák na zádi. Ten je ale velmi praktický – telefon si můžete zavěsit za opasek nebo na popruh u batohu. Ačkoli se může z oficiálního obrázku zdát, že lze telefon zavěsit pouze v otevřeném stavu, není tomu tak. Naopak, telefon se hákem připíná v zavřeném stavu, kdy spona háku působí spolu se zadní stranou telefonu jako svorka.

S připínacím mobilem už jsme se jednou setkali. Vzpomínáte na Xelibri 7?

Výjimečný jen na oko

Pro zaznamenání vašich zážitků z adrenalinových sportů má posloužit fotoaparát umístěný na otočném kloubu na horní hraně telefonu. Mířit tak může jak dozadu, tak dopředu. Na videohovory však zapomeňte, telefon funguje pouze v běžných GSM sítích. Fotoaparát natočený dopředu tak využijete pouze při fotografování autoportrétů nebo při „akčním“ videozáznamu s mobilem zaháknutým třeba za límec trička. Praktické použití fotoaparátu však hatí mizerné VGA rozlišení.

Netradičně umístěný fotoaparát je to poslední, co vás na přístroji zaujme, protože výbava telefonu nijak nevyniká. Potěší hlavně přítomnost slotu pro paměťové karty a i kapacita vestavěné paměti – 128 MB. Paměť majitel vyplní zřejmě hlavně hudebními MP3/AAC soubory, které mobil přehraje. Dají se použít i pro vyzvánění, pokud by bylo 64 hlasů polyfonního vyzvánění málo.

Displej má rozlišení 128 × 160 bodů, zobrazí až 262 tisíc barev a datové přenosy zastupuje GPRS třídy 10. S nejbližším okolím je možné komunikovat prostřednictvím Bluetooth. Záznamy v adresáři a kalendáři telefonu je možné synchronizovat s počítačem.

Telefon si poradí se všemi standardními typy zpráv, ale e-mail je mu cizí. Psát je možné za pomocí slovníku T9. Nové funkce a hry zajistí podpora Javy, čerstvé informace Wap.

Má to háček

Každý si rád přečte o originálních novinkách, otázkou však je, jestli si někdo takový telefon skutečně koupí a „výmysly“ výrobce využije. Nový outdoorový telefon od VK Mobile na svoji originalitu možná doplatí. Ale třeba se hák ujme a mnohým aktivním uživatelům by mohl telefon se základními funkcemi, s přehrávačem hudby a zvýšenou odolností vyhovovat.

VK Mobile VK4100 ve zkratce

  • sítě a datové přenosy: GSM (900, 1800, 1900 MHz) / GPRS třídy 10
  • rozměry: 104 × 52 × 26 mm
  • displej: aktivní TFT, rozlišení 128 × 160 pixelů, 262 tisíc barev
  • fotoaparát: otočný, rozlišení 640 × 480 bodů
  • paměť: vnitřní 128 MB, slot pro paměťové karty
  • konektivita: Bluetooth, USB kabel
  • multimédia: přehrávač MP3/AAC souborů
  • vyzvánění: MP3, polyfonní 64 hlasů
Diskuze (6) Další článek: Nokia: oprava návodu k modelu 6280

Témata článku: VK Mobile, Siemens Xelibri 7, Mobil, Akční video, Háček


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11