Vlastní virtuál Vodafonu získá přístup k LTE. Časem chce Oskarta nabídnout i další vylepšení

Vlastní virtuál Vodafonu získá přístup k LTE. Časem chce Oskarta nabídnout i další vylepšení

Dosud Oskarta sloužila zejména jako cenově výhodnější předplacenka pro volání a SMS. Nově ale tento virtuální operátor získal od své mateřské společnosti Vodafone konečně také přístup ke 4G (LTE) síti, takže bude moci nabídnout rychlejší mobilní internet. Dosud byly datové přenosy limitovány 3G nebo 2G sítí.

Výhodou je, že pro získání přístupu ke 4G síti není nutné měnit SIM kartu, protože virtuál od začátku distribuoval typ USIM, který LTE zvládá. Stačí tedy pouze telefon nebo smartphone se 4G konektivitou, kterých je na trhu naprostá většina.

V souvislosti se zpřístupněním LTE chystá virtuál úpravu nabídky datových balíčků, o ní ale bude informovat až později. Dosud platí účtování 2 Kč za minutu volání do všech sítí, 1,50 Kč za odeslanou SMS, 1 Kč za přenesený 1 MB dat bez balíčku a k tomu nabídka dvou datových balíčků (60 MB za 49 Kč nebo 200 MB za 77 Kč). Zajímavostí je, že po vyčerpání FUP dosud Oskarta nevypíná datové přenosy, ale sníží jejich rychlost na 20 kbit/s.

Diskuze (27) Další článek: Všichni čeští operátoři zdarma zpřístupnili informační kanály o nouzovém stavu

Témata článku: Virtuální operátoři, Vodafone, LTE, Mobilní data, 4G, Oskarta, Předplacené karty, SMS, SIM karta, Přístup, Vylepšení, Datový balíček