Vodafone „dohání” konkurenci. Jeho neomezený tarif je nejdražší a zmatený

  • Operátor působí bezradně, ceník a název tarifu nedávají logiku
  • S cenou 1 799 Kč/měs. při úpisu na 2 roky je dražší, než konkurence
  • Slevu dvě stovky dostanou ti, kteří mají internet od UPC
Vodafone „dohání” konkurenci. Jeho neomezený tarif je nejdražší a zmatený

Když Vodafone v červnu přišel s datově neomezeným tarifem, měla jeho nabídka zásadní ALE… Zejména proto, že nabídka byla pouze pro skupinu dvou až čtyř osob. Není proto divu, že ho T-Mobile s O2 snadno trumfli. Reakce na konkurenci však přišla nyní: neomezený tarif RED pro jednotlivce za 1 799 Kč (s úvazkem na 2 roky).

Kdo má internet od UPC, zaplatí zhruba o dvě stovky méně, no a kdo by se upsat nechtěl, ten si naopak připlatí 450 Kč. Tarif se, tak trochu nelogicky, jmenuje RED 20+20 GB a najdete ho v ceníku platném od 25. října 2019.

Klepněte pro větší obrázek

Operátor prostřednictvím Facebooku navíc sám potvrzuje, že název tarifu neodpovídá tomu, co zákazník dostane a do budoucna plánuje názvy změnit.

Klepněte pro větší obrázek

Jelikož z tabulky tarifů RED to nevyčtete, vězte že u tarifu Red 20+20 GB je možné v zahraničí Zóna 1 (EU + EHS) bezplatně vyčerpat až 45 GB, po překročení tohoto objemu je každý započatý MB zpoplatněn částkou cca 0,1 Kč.

Jen pro ilustraci, u T-Mobilu lze mít (datově) neomezený tarif už za 1 275 Kč měsíčně (50 GB plnou rychlostí, pak 10 Mb/s; data v EU 35 GB). U O2 za 1 299 (rychlost 20 Mb/s). Konkurence je tedy o pár stovek levnější - viděno optikou běžného uživatele.

Nabídka obou konkurentů Vodafonu má ovšem logickou strukturu a zákazník se v ní tak nějak zorientuje, což se o novém tarifu Vodafonu (jeho tarifní nabídce jako takové), který byl zjevně spíchnut tzv. horkou jehlou, tvrdit nedá.

Diskuze (33) Další článek: Internal Swim jsou sluchátka pro plavce. Zvuk berou z Apple Watch, které si upevníte na hlavu

Témata článku: Tarify a mobilní služby, Neomezená data, Vodafone, Neomezený tarif, Ala, Tarif, Internet, UPC


Určitě si přečtěte

RECENZE: Apple iPhone 12 Pro – být skvělý někdy nestačí

RECENZE: Apple iPhone 12 Pro – být skvělý někdy nestačí

** Apple iPhone 12 Pro je příjemnou evolucí s novým designem ** Hlavní novinkou je podpora 5G a LiDAR pro lepší noční fotky a AR ** Potěší ale i větší operační paměť a dvojnásobné úložiště v základu.

Martin Miksa | 147

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

** Včera jej Samsung představil, dnes pro vás máme první dojmy ** Galaxy S21 Ultra je povedené univerzální zařízení od Samsungu ** Líbit se vám bude foťák i podpora stylusu

Martin Chroust | 70

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 9