Vodafone mění účtování bezbalíčkového internetu. Za 2× peněz dostanete 4× dat, ale...

Vodafone mění způsob účtování mobilního internetu pro případy, že nemáte aktivní datový balíček a přesto se občas potřebujete připojit.

Dosud to vypadá tak, že se při připojení aktivuje 25MB balíček platný po 24 hodin. Jmenuje se Připojení na den/Internet v mobilu na den, stojí 25 korun a po vyčerpání limitu můžete do konce 24hodinové lhůty surfovat šnečí rychlostí 20 kbit/s. Po vypršení 24hodinového okna začínáte tarif znovu využívat až při dalším připojení na internet.

Od 8. srpna 2018 to bude jinak. Při prvním připojení se aktivuje 100MB balík platný 30 dní. Jmenuje se Připojení na měsíc a stojí 49 Kč. Tedy za 2× peněz dostanete 4× dat a 30× delší období. Háček je v tom, že po vyčerpání daných 100 MB se aktivuje další takový balík a vy automaticky zaplatíte dalších 49 Kč.

V základu je maximální počet takových obnovení nastavený na tři, změnit to můžete v Můj Vodafone. Jaký datový tarif máte nastavený, zjistíte na Můj Vodafone v sekci Nastavení služeb - Internet.

Když se vám nový režim nelíbí...

  1. U svého čísla kompletně zablokujte mobilní internet. V samoobsluze Můj Vodafone v menu Nastavení služeb - Internet v řádku Internet klikněte na Změnit a vyberte Blokování připojení.
  2. Zaplaťte si standardní datový tarif. Jejich nabídku najdete na webu operátora.

Operátoři vysvětlují, proč nemůžeme mít neomezená data:

Diskuze (57) Další článek: Google Measure: smartphony s podporou ARCore mohou fotoaparátem měřit okolí

Témata článku: Internet v mobilu, Vodafone, Mobilní internet, Můj Vodafone, Účtování, Nový režim, Data, Tarif, Vyčerpání, Nastavení služeb, Internet, Dlouhé období, Šnečí rychlost, Maximální počet, Datový tarif, První připojení, Připojení, Pen


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 6 Pro — Proč měnit, co skvěle funguje?

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 6 Pro — Proč měnit, co skvěle funguje?

** Osvědčený recept z dílny Xiaomi, který pořád funguje ** NFC a USB-C se řadě Redmi bohužel stále vyhýbá ** Ve srovnání s předchůdcem pouze kosmetický facelift

Martin Herodek | 24

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný smartphone ** Levný smartphone umí víc než obyčejný mobil ** Připravte si alespoň 2 tisíce korun

Jan Láska | 32

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

** Otestovali jsme nový model spadající do nejnižší řady Galaxy J ** Část funkcí si bere od Galaxy A6, kovové tělo však nahradil kvalitní plast ** I tak se ale novinka prodává za 6 500 Kč. Není to trochu moc?

Martin Chroust | 22

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 138