Vodafone navyšuje rychlost internetu u neomezených tarifů na 10 Mbit/s

Vodafone navyšuje rychlost internetu u neomezených tarifů na 10 Mbit/s

Vodafone po dvou měsících od uvedení Neomezených tarifů navyšuje maximální povolenou rychlost stahování z 5 na 10 Mbit/s. Změna přichází v reakci na provedený průzkum zákaznické spokojenosti, který si operátor nechal zpracovat u společnosti Kantar CZ. Podle něj údajně stačila většině zákazníků i původní rychlost a někteří respondenti měli jako důvod pořízení tarifu uvést dobrou cenu.

„Data ukazují, že nové tarify, včetně Neomezeného, zákazníky zaujaly a že i tolik diskutovaná rychlost připojení 5 megabitů za sekundu nebyla v praxi problémem. Přesto, abychom nikoho nenechali na pochybách, jsme se po prvních měsících ostrého provozu rozhodli rychlost oficiálně stanovit na 10 megabitů za sekundu,“ říká Enrique Vivas, viceprezident Vodafonu Czech Republic pro nefiremní zákazníky.

Nové generace tarifů Red a Neomezený představil Vodafone na konci června. Největší kritika směřovala na snížení rychlosti stahování na 5 Mbit/s a počáteční netransparentnost v komunikaci tohoto omezení (místo uvedení skutečné rychlosti nicneříkající marketingová formulace „HD experience“), dále vynucené aktivování pevného internetu a zapojení nejméně dvou osob, aby cena za Neomezený tarif dávala smysl. Nyní je alespoň první omezení trochu mírnější.

Diskuze (24) Další článek: Váš Telefon u Galaxy Note10+: Jak bude komunikovat smartphone s počítačem?

Témata článku: Vodafone, Mobilní data, Neomezený tarif, Tarify, Neomezená data, Zákazníci, Internet, Megabit, Tarif, Vodafon Czech Republic, Rychlost, Neo, Mbit/s, Rychlost stahování


Určitě si přečtěte

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 27

Vyzkoušeli jsme 45W nabíjení u Galaxy Note10+. Z nuly na sto dobijete za...

Vyzkoušeli jsme 45W nabíjení u Galaxy Note10+. Z nuly na sto dobijete za...

** Již při představení Samsungu Galaxy Note10+ nás zaujala podpora rychlého 45W kabelového dobíjení ** Nabíječka nám již dorazila do redakce, doba nabíjení je však velkým zklamáním ** Nevěřte tomu, co se píše jinde, přinášíme kompletní test na dvou různých modelech s přesnými časy

Martin Chroust, Jakub Michlovský | 28