Vodafone rozjede v ČR i pevné linky

Vodafone mění své plány do budoucna, včera představil novou obchodní strategii. O stávající zákazníky se postará lépe než o nové, za svou věrnost dostanou podstatně více než tomu bylo doposud. Operátor plánuje nabízet v ČR i služby přes pevné linky a chce se kromě malých a středně velkých podniků zaměřit také na velké korporace.
Vodafone rozjede v ČR i pevné linky

Vodafone včera na setkání s novináři odtajnil zcela novou obchodní strategii. Hlavní nosnou myšlenkou je překročení hranice stávajícího mobilního trhu, jelikož je příliš nasycený službami na identické bázi. Chce-li být operátor úspěšný, je třeba, aby hledal nové možnosti nabídky. V této souvislosti už se před pár měsíci vyjádřil Grahame Maher, generální ředitel Vodafonu, který naznačil, že Vodafone bude v ČR nabízet služby i přes pevnou linku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Centrála Vodafone v Newbury

O stávající zákazníky se budeme starat nejvíce

Generální ředitel operátora dále dodává: „Kromě malých a středně velkých podniků se chceme zaměřit také na velké korporace. Chceme tento segment oslovit v podobně energickém a radikálním duchu jako když před lety Oskar vstupoval s nabídkou na trh. Jako součást globální skupiny Vodafone vidíme velkou příležitost nabízet služby mimo jiné i nadnárodním korporacím, kterých je v ČR více než dost. Od konkurence se chceme lišit především agresivní cenovou politikou a zaměřením na volání přes internet (VoIP).

Kolik z vás si v diskuzích stěžovalo, že Vodafone nabízí novým zákazníkům často více, než kolik si zaslouží jen stávající. Bohaté akční nabídky pro nově příchozí apod. Podle nové strategie operátora se model péče o zákazníky otočí a hlavní roli v něm sehrají právě ti uživatelé, kteří budou u Vodafonu déle. Podle českých zástupců operátora bude o stávající zákazníky postaráno výrazně lépe než o nové.

Smělým pilířem strategie je stát se nejobdivovanější značkou a nejžádanějším zaměstnavatelem na trhu. Vodafone bude v naší zemi pokračovat ve spojení původního českého a rebelského ducha dřívějšího Oskara a podpory jedné z největších operátorských skupin na světě. „Chceme být chytrou a inspirativní značkou, která na jedné straně osloví zákazníky a na druhé podporuje rozvoj a růst zaměstnanců,“ říká český tiskový mluvčí Vodafonu Jakub Hrabovský.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Další obrázky hlavního sídla operátora v Anglii

Součástí plánu je snižování nákladů a uzavírání partnerství s jinými společnostmi. O těchto krocích jsme vás informovali již v září, kdy operátoři T-Mobile a Vodafone oznámili, že budou jednat o možnosti sdílení sítí pro mobilní služby. Klíčovým přínosem případné dohody obou společností by mohlo být lepší pokrytí a tím i dostupnost služeb pro zákazníky při zmenšených nárocích na počet základnových stanic.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Voda

Určitě si přečtěte

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

** Vodafone hlásá revoluci, ale jednoduché to mít nebude ** Pass jsou příplatkové balíčky pro sociální sítě, chatovací aplikace, hudbu a video ** Uživatelé budou zmatení, který provoz se kam počítá

5.  10.  2017 | Kůžel Filip, Posejpal Jan | 81

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

** Nový iPhone 8 startuje na ceně 20 977 Kč, starší modely padly o tisíce ** Další podzimní novinkou je Xperia XZ1 od Sony včetně verze Compact ** Ostatní modely šly s cenou dolů až o tisícovku, třeba Huawei P9 lite

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 5

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

** Nový tablet od Vodafonu má 10palcový displej a podporuje LTE ** Konkurenční výhodou je téměř čistý Android 7.0 Nougat ** Na jedno nabití bez problémů vydrží i celý týden

29.  9.  2017 | Měchura Milan | 27