Vodafone využívá LTE síť i pro internet věcí. Přenáší po ní zvuky strojů

Vodafone využívá LTE síť i pro internet věcí. Přenáší po ní zvuky strojů

Pro připojení k internetu věcí neslouží u Vodafonu pouze speciální úzkopásmová datová síť NB-IoT, ale nově také klasická LTE síť, která má výrazně větší kapacitu a dokáže přenášet větší objem dat. Pro podnikové využití v průmyslu, dopravě nebo energetice slouží nová implementace IoT zařízení do LTE sítě, kde pomocí umělé inteligence dokážou tato zařízení rozeznávat zvuky strojů a jejich odchylky od normálu.

Řešení navrhl český technologický startup Neuron Soundware, vítěz soutěže Vodafone Nápad roku 2016. Datové SIM karty Vodafonu používá ve svých IoT zařízeních, která v průmyslu slouží k nahrávání zvuku strojů. Audio data jsou následně přenášena do cloudu, kde se s jejich pomocí trénuje neuronová síť, která později slouží k detekci poruch strojů.

Jelikož přenos audio nahrávek klade větší nároky na kapacitu sítě, zvolil Neuron Soundware pro přenos síť LTE. Řešení Vodafonu navíc přineslo sjednocení tarifů tuzemských i zahraničních zákazníků a díky přehlednému portálu pro správu SIM karet také zjednodušení administrativy a správy portfolia desítek zákaznických SIM karet.

Síť pro internet věcí poslouží například i pro bikesharingové služby:

Váš názor Další článek: Z drobných změn se donekonečna vyžít nedá. Samsungu klesly prodeje Galaxy S9

Témata článku: Vodafone, LTE, Umělá inteligence, NB-IoT, IoT, Internet věcí, Bikesharing, Mobilní sítě, Stroj, Velká kapacita, Tuzemský zákazník, Velký objem, Neuronová síť, Přehledný portál, SIM karta, Pře, Zvuk, Velký nárok, Lte síť, SIM, Internet, Sjednocení, Iot zařízení, Str, Datový sim


Určitě si přečtěte