Vodafone začíná šetřit. V Evropě pozavírá přes tisíc kamenných obchodů

Vodafone začíná šetřit. V Evropě pozavírá přes tisíc kamenných obchodů

Skupina Vodafone informovala na zasedání v německém Düsseldorfu o změnách souvisejících s kamennými prodejnami. Z celkových 7 700 obchodů, které nadnárodní operátorská skupina provozuje v Evropě, chce zavřít 15 %, tedy něco přes tisícovku. Firma tak reaguje na změny chování zákazníků, kteří mnoho věcí s operátorem řeší přes internet a nepotřebují tak často docházet na prodejnu, uvádí agentura Reuters.

Výkonný ředitel skupiny Nick Read upřesnil, že firma provede revizi svých prodejen a zjistí, jaké specifické potřeby mají zákazníci v jednotlivých zemích, kde Vodafone působí. Podle toho se pak upraví prodejny, které nebudou určeny ke zrušení. Až 40 % obchodů má projít transformací do roku 2021.

Některé prodejny si zachovají stávající formát, z jiných se mohou stát tzv. Experience Store, tedy showroomy prezentující nové služby a technologie. Vodafone se nebude vyhýbat ani kioskům s převážně samoobslužným provozem nebo pobočkám, které budou sloužit podobně jako u velkých e-shopů k vyzvedávání zboží objednaného dříve přes internet.

Zda a v jakém rozsahu se plánovaná redukce počtu prodejen dotkne zaměstnanců, typicky konzultantů na prodejnách, skupina nesdělila. V České republice provozuje Vodafone přes 120 prodejen. Velká část z nich zejména v menších městech je partnerských, tedy provozovaných formou franšízy.

Diskuze (18) Další článek: iFixit znovu rozebral Galaxy Fold. Případné opravy budou dost náročné

Témata článku: Vodafone, Byznys, Prodejny, Zákaznický servis, Česká republika, Düsseldorf, Prodejna, Reuters, Evropa, Obchod, Internet, Kamenný obchod